POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Wernys
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 26 kvě 07:50

POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od Wernys »

Zdravím všechny nadšence do motorů.
Už pár dní jsem sledoval na svém autě pokles výkonu, kopce zvládalo hůře a auto občas cukalo.
Včera jsem s autem sjel kopec, začadil jedničku, rozjel se a auto chcíplo. Následně už nešlo nastartovat tak, abych s ním odjel, tak jsem ho odstavil a zkoušel zjišťovat co s tím je.
Nahrál jem video, jak motor zněl -

Předem se omlouvám za vulgarity, ale pro mě je to opravdu velmi velký prolbém. Auto je pro mě existenční.

Při dalších pokusech už motor ani nevydržel takhle dlouho běžet a chípl na 600ti otáčkách. Dál už jsem to potom nezkoušel a odtahovka mi to odvezla na jejich odstavné parkoviště. V pondělí to přetáhnou co servisu.

Nemáte někdo tušení, jak to zní? Mě to tedy zní opravdu tak, že tam je něco rapidně v p...

DÍKY moc za rady a posudky
Přílohy
MINIATURA.png
merka-oleje-original_i111047.jpg
Naposledy upravil(a) Wernys dne ned 26 kvě 17:03, celkem upraveno 3 x.
Wernys
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 26 kvě 07:50

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od Wernys »

Co tak studuji a koukám na videa kde mají lidi stejný problém, tak mi to sedí na missfire.
audis
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od audis »

Je tam správná hladina oleje?
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16441
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od pavproch »

Jednou stačí, duplicity smáznuty.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Wernys
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 26 kvě 07:50

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od Wernys »

Hladina oleje naprosto v pořádku, lehce nad půlku risky... Na víčku ale byla nechutná emulze...
Wernys
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 26 kvě 07:50

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od Wernys »

Ale musím dodat, že zhruba z půlky oleje to bylo po 14ti dnech na naprostém minimu, takže jsem dolil tak, aby to bylo nad půlku. Ale od té doby se problémy stupňovaly... TO je fakt... Že by riska byla "špatná" a já to přelil?
audis
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od audis »

Nevím co je naprosté minimum. Popisuješ že Dříve na merce vůbec nebyl olej, takže byla celá suchá? Tj. Hladina byla hluboce pod značku MIN?
opakuji dotaz : hladina byla a je mezi ryskami Min a max popř do 5 mm pod min a do 5 mm nad max? Nebo jinak řečeno v pásmu merky kde má hladina být? Má být mezi Min a max. Cokoliv vně vzniká riziko budoucí závady. Pokud v pořádku, stačí napsat olej byl a je mezi Min a max.

Jinak to je na servis. Dálková rada na nic. Může to být blbost (např cívka nedávála proud občas teď už vůbec, pár tisíc), pridreny motor 20 kKč). Ze zvuku videa je poznat prd a vždy bude z videa. Např selhal napinak rozvodů, řemen / řetěz přeskočil o zub potkany motor, jestli to je dohc a ma pohon sekundární vacky sekundárním řetězem od primární váčky taky mohla řetěz přeskočit. Všechno je možné. Tyhle tipy neříkej v servisu, možnosti je 50,jen vymyslím a nemám důvod. Není z čeho důvodovat.
Hodně štěstí. Snad to bude dobré. Je to dobré auto.
Naposledy upravil(a) audis dne ned 26 kvě 17:14, celkem upraveno 2 x.
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Wernys
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 26 kvě 07:50

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od Wernys »

No, mě bylo řečeno, že ve měrce by bylo být vždy mezi tou postřední, sníženou částí. Takže tu nejspodnější část beru jako minimu, olej tam furt byl, ale byl opravdu na té měrce v absolutním minimu. Na sucho to nejelo, ale bylo to za 5 12.

VIZ PŘÍLOHA V PRVNÍM PŘÍSPĚVKU, PRO VYSVĚTLENÍ JAK TO VLASTNĚ MYSLIM
Červená je rozsah měrky ve které by měl být olej a modrá tam kde jsem ho našel.
audis
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od audis »

Ad merka hladina červená modrá : Tak to bylo ještě v pořádku. Zadreni tedy se vylučuje z důvodu nízké hladiny oleje.

Emulze na víčku : pokud byly často krátké trasy do 10 15 km, je to z toho. Primárně není na závadu, dlouhodobě není ono (řešení pro ideální stav měnit olej po 5 tis) . Vylučuje se voda s primesemi, po poradnem zahřátí se zase rozpustí. Ja jezdím krátké trasy město a měním po 10 k.

Edit 18:39
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Wernys
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 26 kvě 07:50

Re: POMOC VW GOLF 4 2.0 SELHÁNÍ

Příspěvek od Wernys »

Krátké trasy sedí, do práce to mám cca 7km, více jsem skoro nejezdil...
Odpovědět