Náletová rez

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
mir0038
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07 čer 12:30

Náletová rez

Příspěvek od mir0038 »

Dobrý den,

na garanční prohlídce mi zjistili na laku náletovou rez. Především na zadní části, je to okem nevšimnutelné, každopádně pokud se člověk detailněji podívá, jdou vidět malinké tečky kokoze. Chci se zeptat zda má někdo zkušenosti s čištěním? Zda je lepší dát auto do autorizovaného servisu na vyčištění (kompletní čištění karoserie za cca 5000Kč) nebo je lepší si to udělat sám? Má někdo prosím zkušenost? Děkuji moc .
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Náletová rez

Příspěvek od janjan »

koupit jakýkoliv odstraňovač polétavé rzi, hledat v obchodech s autokosmetikou (detailing...), nastříkáš, spláchneš, hotovo
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Náletová rez

Příspěvek od honziss »

Kup si CarPro Iron X, promichej, nastrikej, nech pusobit chvili, splachni wapkou a opakuj. Jestli tam neco zustane, tak jedine dat to nekam na detailing. Tam udelaj to samy, ale co nepujde oplachnout to sundaj clayem, ale pak to bude chtit korekci.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Náletová rez

Příspěvek od Arkis »

Carpro Iron X také doporučuji. Jen měj na paměti, že cokoliv máš na laku, tak to stáhne dolů. Bude tedy potřeba po čištění udělat znovu vosk.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Náletová rez

Příspěvek od Jenyk »

Zajímal bych se o to, z čeho na autě ta rez je. Vyrazil mi jeden známý dech, když mi řekl, že to třeba bývá u železnice. Otěr z kolejí. Čuměl jsem jak puk.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Náletová rez

Příspěvek od retron »

Přesně tak proto, kdo dost často parkuje u nádraží zadělává si na problém, pak to taky dost odletuje od vlastního brzdového obložení na blatníky/dveře a víří se to za zadkem tak to dost často bývá i tam. Nejvíc je to vidět na bílé barvě, ale je to i cítit pohmatem.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Náletová rez

Příspěvek od honziss »

Jenyk píše:Zajímal bych se o to, z čeho na autě ta rez je. Vyrazil mi jeden známý dech, když mi řekl, že to třeba bývá u železnice. Otěr z kolejí. Čuměl jsem jak puk.
Jeste horsi nez vlak je tramvajova trat, je tam vetsi opotrebeni a hustsi provoz, jinak z brzd...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
mir0038
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07 čer 12:30

Re: Náletová rez

Příspěvek od mir0038 »

Díky všem za odpověď,

možná má něco do sebe i to, že máme parkoviště kousek od haly, od vrat, kde probíhá strojní výroba, svařování, broušení. Dávám od této doby auto jinam.
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Náletová rez

Příspěvek od katana25 »

No tak to je jasný. Já parkuju v areálu TOS Kuřim - slévárna, několik kovoobráběcích firem. Na Fáčku, co jsem před mnoha lety měl, byla tahle rez pořád. Po modernizaci slévárny v areálu, už to na dalších autech nebylo.
Odpovědět