Období pro nákup ojetého vozu

Prodáváte, nebo sháníte ojetý vůz, náhradní díly, nebo příslušenství? Nabídněte či poptejte jej u nás.
Odpovědět
Uživatelský avatar
balda
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29 dub 06:40

Období pro nákup ojetého vozu

Příspěvek od balda »

Ahoj,

mám dotaz na období, kdy je výhodnější koupit auto z bazaru / druhé ruky. Jestli je to teď na jaře, v létě či na podzim. Taky by mě zajímalo, jak moc ovlivní roční období cenu auta a kdy bývá lepší výběr.

Chci pro rodinu něco jako Zafiru, Grand Espace či Grand Scenic, C4 Picasso, C8 či Peogeot 807, stáří 8- max.10let, do obsahu 2.0. Se Zafirou jsem jezdil (model 2006) cca 7 měsíců po anglii a byl jsem s ní spokojenej, jen volant vpravo byl trochu blbej :-)

Sorry za pro mnohé hloupý dotaz, jsem přes počítače a software, auto je pro mě potřeba, ale nehrabu se v nich a nesleduju vývoj.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Období pro nákup ojetého vozu

Příspěvek od d1.8t »

Řekl bych sezonnost už u prodej aut nefunguje. Možná u kabrioletů. Klidně začni s výběrem.
RWD
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Období pro nákup ojetého vozu

Příspěvek od goes »

jediny vykyv je ten, ze nekdy pocatkem jara dolehne na auta pokles ceny z duvodu toho, ze jsou o rok starsi. v lednu ten schod neni, ale prumerne ceny aut proste klesnou nekdy na uroven brezna a pak se vice mene drzi s tim, ze vybrane typy aut se lepe prodavaji nekdy. Typicky 4kolky na podzim, kabria na jare...
Uživatelský avatar
balda
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29 dub 06:40

Re: Období pro nákup ojetého vozu

Příspěvek od balda »

Díky za tipy a názory. Taky si myslím, že by to neměly být velké výkyvy v cenách v sezoně a mimo sezonu - a kabriolet ani čtyřkolku kupovat nechci :-) Ale jak jsem už psal, nesleduju to.
Odpovědět