Doprava po Německu

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Josef 43
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05 dub 18:47

Doprava po Německu

Příspěvek od Josef 43 »

Dobrý den , neví prosím někdo jak je to s přepravou nadměrného nákladu na privesnem vozíku v Německu? Vezl jsem jako soukromá osoba svařený rám (bránu) na privesnem vozíku, která mě přesahovala přes ram káry cca o 230 cm.V zinkovně v Žitavě kam jsem bránu vezl na povrchovou úpravu mě řekli ,že mě bránu až si pro ni pojedu na stejný vozík nenaloží,že prý když mě chytí policajti tak to budou mít průšvih o oni.Takze si mám sehnat delší vozik.Na internetu jsem se dočetl,že při přepravní vzdálenosti menší než 100 km může byt maximální přesah vozidla až tři metry.Tuhle podmínku splňuji.Mam to z bydliště do zinkovny cca 75 km , jedu na Liberec ,pak prejizdim kousek po Polsku a po Německu asi jenom 4 km.Nevi prosím někdo jak to teda je a čím se případně ohánět u zaměstnance zinkovny? Když mu řeknu,že jsem se dočetl na internetu 😂 že je nějaka výjimka tak s tím asi moc neuspěju..,zda potřebuji nějaký čestný prohlášení,že to vezu do 100 km,nebo něco takového..Nehledě na to ,že německy moc neumím.Dekuji za rady
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od M.Z. »

Asi si budeš muset půjčit odpovídající techniku, nebo najmout dopravce.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od mattonecz »

že někoho vůbec napadne něco takhle vozit...
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od jarka »

mattonecz píše: stř 05 dub 21:34že někoho vůbec napadne něco takhle vozit...
To nepochopíš, dělá něco vlastníma rukama a nemá normovanej vozejk. Tím pádem je problemovej a tak trochu mimo systém...

Bohužel ti asi nezbude, než si půjčit dlouhej vozejk :( . Nebo se domluv s někým kdo tam vozí matroš, ať ti to odveze aspoň za hranice do PL - tam tě snad nechají žít.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Josef 43
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05 dub 18:47

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od Josef 43 »

mattonecz píše: stř 05 dub 21:34 že někoho vůbec napadne něco takhle vozit...
A co Ti na tom přijde divného to takhle vozit?Běžně se takhle v Čechách jezdí a je to povolené.Náklad jsem měl řádně označen a ukurtován (na fotce je už náklad odkurtovan a sundána reflexní vesta)váha nakládu 150 kg,vozík brzděný a auto může tahat skoro tři tuny , řidičský průkaz na tahání mám
Resizer_16807315893021.jpg
,ptal jsem se zda někdo neví jak je to s výjimkou v Německu..
Josef 43
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05 dub 18:47

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od Josef 43 »

Resizer_16807321934761.jpg
Josef 43 píše: stř 05 dub 22:54
mattonecz píše: stř 05 dub 21:34 že někoho vůbec napadne něco takhle vozit...
A co Ti na tom přijde divného to takhle vozit?Běžně se takhle v Čechách jezdí a je to povolené.Náklad jsem měl řádně označen a ukurtován (na fotce je už náklad odkurtovan a sundána reflexní vesta)váha nakládu 150 kg,vozík brzděný a auto může tahat skoro tři tuny , řidičský průkaz na tahání mámResizer_16807315893021.jpg ,ptal jsem se zda někdo neví jak je to s výjimkou v Německu..
Resizer_16807315782931.jpg
Josef 43
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05 dub 18:47

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od Josef 43 »

jarka píše: stř 05 dub 22:31
mattonecz píše: stř 05 dub 21:34že někoho vůbec napadne něco takhle vozit...
To nepochopíš, dělá něco vlastníma rukama a nemá normovanej vozejk. Tím pádem je problemovej a tak trochu mimo systém...

Bohužel ti asi nezbude, než si půjčit dlouhej vozejk :( . Nebo se domluv s někým kdo tam vozí matroš, ať ti to odveze aspoň za hranice do PL - tam tě snad nechají žít.
Pokoušel jsem se vložit fotky a moc mě to nejde,ale snad se to podařilo.. Až pro to pojedu budu si asi muset půjčit delší plato,abych dodržel povolený přesah 150 cm , ta překládka není špatný nápad ale než někoho seženu tak to bude jednodušší sehnat delší vlek..
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od Lachende Bestien »

No vy vole, jestli ti zinkovníci nekecali o případných problémech s polízej tak to tam germlandi mají fakt strašně rozumně nastavené podnikatelské prostředí, že je za podmínky transportu zodpovědný člověk, který to nijak nemůže ovlivnit, a je tedy nucen odmítnout poskytnout poptávanou službu, aby se po něm fašobyrokradi nevozili.
Ordnung muss sein! Arbeit macht frei! Heil!
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od HondaMan »

A co tam přijít s dalšíma 2-3 chlapama a z fabriky to odnést v teplejch? Na to Helmut normu mít nebude. A ať si vás vyfotí a má důkaz pro Polizei.
Osobně bych to řešil dle dodací podmínky EXW. Za nakládku je odpovědný kupující.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Doprava po Německu

Příspěvek od M.Z. »

Josef 43 píše: stř 05 dub 22:54
mattonecz píše: stř 05 dub 21:34 že někoho vůbec napadne něco takhle vozit...
A co Ti na tom přijde divného to takhle vozit?Běžně se takhle v Čechách jezdí a je to povolené.Náklad jsem měl řádně označen a ukurtován (na fotce je už náklad odkurtovan a sundána reflexní vesta)váha nakládu 150 kg,vozík brzděný a auto může tahat skoro tři tuny , řidičský průkaz na tahání mámResizer_16807315893021.jpg ,ptal jsem se zda někdo neví jak je to s výjimkou v Německu..
[/quote
Ram nemá 3.5t na kouli? A promiň, s takový autem tahat dvoukolák... vypadá to srandovně. Já bych s tím přes němce nejel, ale jestli to jsou jen 4kiláky, tak bych to profrčel. Otázka, jestli nestávají na čáře?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět