Správní řízení

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Správní řízení

Příspěvek od jerry »

Počátkem léta mi nedal přednost při výjezdu ze svého pozemku. Já v té době couval po veřejné komunikaci. Vinu neuznal a šlo to do správního řízení. Já byl v létě pouze podat vysvětlení, on byl mimo republiku až do září. Úředník, že si ho vyslechne po návratu a mezitím vyžádá znalecký posudek dle poškozených aut. Dosud se nikdo neozval. Může tam dojít z jeho strany k úmyslnému protahování až do prodlení? Nejde o majlant, auto mám opravené z HAV, spoluúčast 1000 Kč, bonus víceméně zachován.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Správní řízení

Příspěvek od M.Z. »

A jsi si jistý svou nevinou při couvání?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Správní řízení

Příspěvek od ctrl_j »

Pokud borec vyjizdel z mista leziciho mimo pozemni komunikaci, tak dava prednost vsem. Jestli tam nekdo couval, predjizdel, jel na sanich nebo se vezl na sobovi je v zasade jedno. Ale na tu argumentaci vinu neuznavajiciho jsem veru zvedav.

jerry píše: pon 24 říj 17:26 …šlo to do správního řízení.
+1 rok od zahajeni spravka. Byl bych v klidu.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Správní řízení

Příspěvek od jerry »

Díky, počkám. Znalecký posudek bude proto, že dotyčný tvrdil, že na silnici příčně stál a já do něj nacouval. Policisté na místě i posléze technik v servisu tvrdili, že podle otěru na náraznících jednoznačně bylo jeho auto v pohybu. Proč to takto řeší netuším. Možná body, možná ješitnost, nevím.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Správní řízení

Příspěvek od Předseda »

Absolvoval jsem svoje první ústní projednání přestupku, proti kterému jsem podal odpor. Proti přestupku jako takovému nemám nic proti. Dle litery zákona mají pravdu.
1. Chtěl jsem se jen zeptat, proč o ulici dál stejné jednání MP nepostihuje vůbec.
2. Sloučit dva přestupky do jednoho

Ad 1) Refernt řeší jen daný přestupek. OK. Na to proč MP dané jednání pokutuje a o ulici vedle nepokutuje vůbec - to si mám vyřídit s MP / Úřadem resp. odborem dopravy. (tvl sedím na odboru dopravně správních agend toho daného úřadu). Případně jsem se měl zeptat přímo na MP.
Ad 2) O měsíc dříve jsem spáchal taktéž přestupek v parkování, resp. provozovateli přišla výzva k zaplacení určené částky 500 Kč. Od té doby ticho. Tak jsem to chtěl sloučit a dozvěděl jsem se, že to nejde. Že až v momentě, kdy by do datovky přišel příkaz. To jako fakt? Tady čichám nějaký poděl...

A taky očekávám, že mi od SO příjde do datovky "bla bla, zaplatte pokutu + správní poplatek".
S kým případně řešit to, že v jedné ulici MP dává pokuty a v druhé ulici se tak parkuje roky a pokutu nedostal nikdo nikdy?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2293
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Správní řízení

Příspěvek od Truck Daškam »

Předseda: Často to MP řeší jen na udání.
Je možný že v té jedné ulici dozoruje nějaký senior, samozvaný ochránce práva, nebo třeba v té ulici jezdí jejich ředitel a pak se vyptává, proč ty vozidla nemaj pokuty
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Správní řízení

Příspěvek od petr_riha »

Parkovat bych v te, kde se nepokutuje ;-)

Pokud se zeptas, max. se začne pokutovat i tam. Ze by to bylo 50/50, nebo uznali, ze je blbost pokutovat ve tvé ulici, se mi nezdá.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Správní řízení

Příspěvek od Předseda »

Sorry kucí za prodlení v odpovědi. Týden jsem tu nebyl. Šel jsem do toho s tím, že pokutu zaplatím + náklady na správní řízení. Jen jsem si myslel, že lze sloučit dva přestupky do jednoho a řekli, že ne (ve zkratce). Já nemám problém je pak zpětně fuckovat, aby začali pokoutovat i tu ulici vedle. Klidně do té doby, než tam udělají jednosměrku. Spíš mě to překvapilo s tím sloužením..
Koneckonců jako správný všímavý řidič jsem je tu už před lety upozornil, že mají chybu v dopravním značení. Chyběla značka hlavní silnice. Po nějakém čase doinstalovali..
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Správní řízení

Příspěvek od petr_riha »

O jakém místě se bavíme? Na tohle jsou machři v Berouně, nebo i jinde?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Správní řízení

Příspěvek od řidičBOB »

Beroun je pohoda. Tedy, pokud někdo na první vlez hned nehraje ramena :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět