Nový řidičák rychleji než za pět dnů?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
aaales
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05 srp 10:19

Nový řidičák rychleji než za pět dnů?

Příspěvek od aaales »

Zdravím,

v pondělí si jdu "z čistírny" pro řidičák, jenže jsem dnes přes portál občana zjistil, že mi v době zákazu propadnul. Neměl bych tedy správně řídit ani potom. Navíc příští sobotu mám jet do zahraničí a pokud požádám u nás na úřadě v pondělí, tak lhůta na řidičák typu "blesk" uběhne až další pondělí. Navíc "můj" úřad nemá v pátek úřední hodiny, takže reálně na výrobu řidičáku je úterý, středa a ve čtvrtek vyzvednou.

Přemýšlel jsem, že bych zajel do jiného města, kde mají dopravní odbor otevřený i v pátek. Průšvih je, že na pondělí na vrácení ŘP jsem domluvený s úřednicí na třetí hodinu a dnes se ji zaboha nemůžu dovolat. Takže teprve v pondělí v 15:00 budu mít povrzení, že zákaz skončil a v ruce propadlý řidičák.

Je reálný že to takhle půjde? Máte nějaký tip, jak tuhle šlamastiku vyřešit? Bez platnýho řidičáku se jet zejména do zahraničí, byť je to po EU, bojím.

A.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Nový řidičák rychleji než za pět dnů?

Příspěvek od petr_riha »

Podívej se, kolik stojí lupen na bus/vlak a jeď busem/vlakem.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Nový řidičák rychleji než za pět dnů?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Vozit s sebou fyzický doklad o platném oprávnění k řízení vozidel mělo možná smysl před 25 a více lety, dneska má každý fízl přístup do databáze a může kdykoli si kohokoli prolustrovat, takže jde je o další buzeraci a byznys pro byrokrady a "spřátelené" podnikatele vyrábějící samozřejmě hrozně levně miliony těchto zbytečných kartiček, které navíc mají nesmyslně "omezenou platnost".

A byrokradi, místo aby své živitele informovali, že jim "skončila platnost" kartičky a po dohodě co nejdříve posílali doporučeně do místa bydliště kartičku novou, budou člověka ještě buzerovat a vydírat "poplatky" nebo "pokutami" za "propadlou kartičku". :ymsick:

Další případ presumpce viny v silničním fašismu - snad by fízl provádějící kontrolní kontrolu měl prokázat, že oprávnění nemám, když mě chce urážet tím, že mi nevěří, že platné oprávnění mám?

Není nad to vyvolávat v lidech úmyslně strach, že pyšné byrokradské mrdky?
aaales
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05 srp 10:19

Re: Nový řidičák rychleji než za pět dnů?

Příspěvek od aaales »

@Lachende Bestien

Jasně, souhlas, v Česku si to policajti snadno najdou v registrech a je to max. přestupek s pokutou do dvou tisíc. To přežiju. Průser je to zahraničí, asi si udělám mezinárodní řidičák (kterej teda ofic. funguje jen s tou plastovou kartičkou) a kdyžtak se to pokusím usmlouvat.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Nový řidičák rychleji než za pět dnů?

Příspěvek od petr_riha »

aaales píše: sob 06 srp 09:58 @Lachende Bestien

asi si udělám mezinárodní řidičák (kterej teda ofic. funguje jen s tou plastovou kartičkou) a kdyžtak se to pokusím usmlouvat.
Good luck, vzhledem k tomu, že platný ŘP je jeden z nezbytných dokladů pro vystavení mezinárodního ŘP...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět