databáze radarů v ČR (a jeden konkrétní v Krchlebích)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
chiwaln
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18 črc 01:37

databáze radarů v ČR (a jeden konkrétní v Krchlebích)

Příspěvek od chiwaln »

Zdravím,
znáte nějakou dobrou databázi radarů v ČR? Používám waze a aplikaci rychlostní radary. Koukával jsem na http://www.dopravniinfo.cz ale to vypadá nějak mrtvě :( Nedávno jsem zjistil, že rychlostní radary umí zobrazit i mapy.cz. Jenže ukazuje i některé, které jsou nejspíš jen takové ty neškodné měřící cedule na začátku obce. Konkrétně tady - https://en.mapy.cz/zakladni?x=15.027250 ... 0rychlosti Ten od Všechlap jsem tuhle projel trochu vyšší rychlostí, tak přemýšlím, co čekat. Vypadá jako to neškodná cedule, ale jsou na něm dvě kamery. Waze ani Rychlostní radary ho neznají. Tak nevím. Znáte to tam někdo? Nějaké zkušenost? Dá se někde spolehlivě zjistit, jak to je?

Díky za rady

Quido
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: databáze radarů v ČR (a jeden konkrétní v Krchlebích)

Příspěvek od Arkis »

Tyto cedule jsou vždy jen strašáci. Tou kamerou (jestli v tom vůbec je nějaká elektronika a není to jen prázdná atrapa) můžou sledovat leda tak ptáky na stromě. ;)
chiwaln
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18 črc 01:37

Re: databáze radarů v ČR (a jeden konkrétní v Krchlebích)

Příspěvek od chiwaln »

Díky za odověď, to taky předpokládám. Proč to ale mapy.cz hlásí jako radar?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: databáze radarů v ČR (a jeden konkrétní v Krchlebích)

Příspěvek od Arkis »

Za a) jejich cílem je, aby lidi jezdili dle předpisů, ale všechna konkurence už umístění radarů nabízí a tak to tam museli dát taky.
Za b) dělal to nějaký jouda, který se v tom nevyzná a třeba ani neví, že jsou to jen informační cedule.

Spíš bych to tipoval na tu druhou možnost. :-bd
chiwaln
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18 črc 01:37

Re: databáze radarů v ČR (a jeden konkrétní v Krchlebích)

Příspěvek od chiwaln »

To zní smysluplně, i když bych rád, kdyby to potvrdil někdo, kdo to tam zná. Ale to už chci asi moc, co?
Nevěděl byste (nebo je tu zvykem tykat?) o nějaké mapě radarů (krom těch, co jsem zmínil), kterou nedávají dohromady joudové? Třeba jen pro nějakou menší oblast.
Odpovědět