Samolepka,,zacatecnik,,

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Varskejkluk
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07 čer 12:49

Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od Varskejkluk »

Ahoj,chtel bych se zeptat zkusenych ridicu zda-li,kdyz vidi auto se samolepkou,,zacatecnik,,tak maji pochopeni pro chybicky(pomaly rozjezd,chcipnuti auta) nebo vubec nekoukate na to? Jsem zacatecnik samolepku mam a chtel bych znat vas nazor.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od Truck Daškam »

Za mě to význam má, ale asi to je inviduální
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1755
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od petr_riha »

Jestli chceš, tak si ji nalep.

Teď neřeším, jestli ji já osobně nějak respektuji či nikoliv (ano, repektuji), ale spousta aut má "Z" a jede v tom někdo, kdo určitě není nováček. Občas v tom sedí i dobří řidiči, občas prasata. A to "Z" tam mají proto, že to s ním buď koupili, někdo z rodiny je "Z" a občas to má půjčené, nebo kdysi dotyčný byl "Z" a samolepku nechal.

Každopádně v okolí Prahy jsem pozoroval v rámci rodiny pozoruhodný jev, a sice:
- mějme 1 řidiče, cca 25 let praxe, najeti 1M+ km. Bavíme se o stejné trase, stejném tempu jízdy (cca kolem limitu na tacho, žádný spěch, žádná brzda)
- pokud dotyčný jede autem bez "Z", vše je v pohodě
- pokud dotyčný změní auto na "Z", bývá předjížděn i v místech, kde je to úplně zbytečné (za chvíli obec), nebo nabezpečné (před zatáčkou).

Rozdíl v autech není nijak brutální. Bez "Z" se bavíme o Mondeu 2016, se "Z" Passat 2014 ("Z" tam je proto, že s autem občas jezdí i dcera, která je opravdu začátečnice).

Jinde to možná bude jiné, v JV okolí Prahy mám toto pozorování, které je spíše kontraproduktivní. Minimálně na světlech budeš mít se "Z" více prostoru za zadkem, kdyby ti z kopce auto trochu cuklo. Bez "Z" se na tebe mnozí nalepí a nebudeš mít prostor.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od pavproch »

Já teda když vidím jet pomalu/cikcak/blbé rozjezdy auto se Z na zádi, ta pochopení mám. Za mě ano, nalepit. Btw, na Pindici (protože s ní yezdi fčíl nejvíc juniorka s čerstvýma papírama) mám Z taky.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od Spectral »

Mám to podobně jako pavproch. Pokud vidím Z, jsem tolerantnější, tak nějak dopředu počítám s tím, že to dotyčnému třeba nepůjde, netroubím, když není schopen se rozjet apod. A současně připouštím, že je to pro mě impuls, abych dotyčného při vhodné příležitosti předjel (ale to by se stalo na 90 % tak jako tak, i bez Zetka).
Takže ano, začátečníkům doporučuji, odbourá to část nervózních reakcí a díky tomu možná začátečník bude za volantem méně stresován.
:ar!
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3972
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od HondaMan »

Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. Nerozlišuji zdali mají Z nebo ne. Jsem tolerantní vůči všem.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od řidičBOB »

kámoš to má nalepené na AMG GT-R a už se objevil i na FB, kde někdo psal komentář, že co je to za debila, že si jako začátečník koupí takové auto :-)
(samozřejmě to tam má z prdele...ale to by snad pochopil každý, kdo má více, než 2 buňky)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od ctrl_j »

jj, uz jsem kdysi potkal 911 se „Zetkem“.

Nicmene tahle samolepka, se mi zda, se v posledni dobe zacala objevovat nejak vice. Pote co ji nejmenovany, dnes jiz nastesti byvaly, poslanec zacal pouzivat misto symbolu vyskytujiciho se na vojenske technice jisteho agresorskeho statu.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od jerry »

Na pandě bylo Z kvůli dceři a když jsem jel já, tak jsem většinu lidí předjížděl:-))) Jo, s pandou. Protože víc než polovina řidičů nevyužívá ani povolené limity rychlosti. Ale v případě začátečníka bych to nalepil. Dcera měla větší pocit klidu a psychika dělá u začátečníka hodně moc.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Samolepka,,zacatecnik,,

Příspěvek od Truck Daškam »

Já to viděl na autobusu. To chceš, jako cestující k takovýmu autobusu jít zezadu :-D
Chápeš to?
Odpovědět