Sklo - důlek bez prasklin

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
klein.john
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 bře 19:16

Sklo - důlek bez prasklin

Příspěvek od klein.john »

Zdravíčko.

I stalo se, že moje čelní sklo potkalo za jízdy něco, co v něm nechalo důlek - cca 1-2mm v průměru, hodně mělký, od oka tak 0,1mm, bez prasklin. Je to zorném poli, takže mě zajímá, jestli by tohle poškození bylo na STK hodnoceno jako závada. Co jsem dohledal, tak se konkrétní rady zmiňují o prasklinách, ale nikde není ani zmínka o důlku bez praskliny. Sklo ideálně měnit nechci, v podstatě bych to tak klidně nechal bez zásahu, ale zajímá mě jak by se k tomu stavěl nějaký - řekněme - svědomitější pracovník na STK.

Dík předem.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Sklo - důlek bez prasklin

Příspěvek od Jenyk »

Dá se to za pár korun nechat opravit. Nic nebude vidět.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
klein.john
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 bře 19:16

Re: Sklo - důlek bez prasklin

Příspěvek od klein.john »

Jenyk píše: stř 09 bře 19:50 Dá se to za pár korun nechat opravit. Nic nebude vidět.
Ptal jsem se v servisu a tam si to nacenili přes litr. Podle výrazu technika jsem teda pochopil že se jim do toho spíš nechce.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Sklo - důlek bez prasklin

Příspěvek od spooon »

řešil sem miniaturní prasklinu asi 6-7mm délka a do hloubky cca 2mm. V nějakým autosklo to vybrousili, něčím zalepili a skoro 5 let a není to téměř vidět. Cena asi 500,-
klein.john
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 bře 19:16

Re: Sklo - důlek bez prasklin

Příspěvek od klein.john »

spooon píše: stř 09 bře 20:47 řešil sem miniaturní prasklinu asi 6-7mm délka a do hloubky cca 2mm. V nějakým autosklo to vybrousili, něčím zalepili a skoro 5 let a není to téměř vidět. Cena asi 500,-
Zcelování praskliny jsem už dřív řešil, ale to není tenhle případ.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Sklo - důlek bez prasklin

Příspěvek od Shr3k »

Používám na to Rain-X Windscreen Repair kit sada pro opravu čelního okna s čínskou UV baterkou a bez problémů.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět