Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od řidičBOB »

to je divné...většinou je to obráceně...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
mlaskac
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 25 črc 12:42

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od mlaskac »

poslouchej co to ESP offroad znamená v pojeti audi :-(( nemyslím ty své zvuky, to je dáno tím že to klouzalo jak svině to bzučení, brzdy dostávali na prdel. zase jsem se vždy dostal z problémů ven a nevysel vůbec nikdy (zato vytahoval pořád).

Naposledy upravil(a) mlaskac dne ned 05 úno 23:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od řidičBOB »

pěkně to kecalo do řízení :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
mlaskac
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 25 črc 12:42

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od mlaskac »

ale šlo to chtělo to jet víc na pohodu a ne na krev. ty stička řvali jak blázen a opravdu tomu nakládali tady šlo spíš o techniku. rozhodit to jde pěkně.

takže když pak jel člověk těch 40 tak mu auto jelo krásně bokem, jako za dob JGC to ověem není ta alektronika je úplně nahovno. Já tam taky nejel pilovat techniku dynamické jízdy (fakt to funguje lépe než volant - přesněji rychleji i citlivěji) ale zjistit limity auta. v exrémním případě (čistej led) je k prdu cokoliv - při týhle hmotnosti. i s hřebama letěl ven.

mlaskac
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 25 črc 12:42

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od mlaskac »

taky to pak při cestě zpět schytalo pár rakušáků, nabuzen atmosférou jsem se nechal s jedním nadupaným STIčkem strhnout k "svižné cestě". naštěstí to na české straně dostalo zase ten správnej směr a až na pár excesů ostatních řidičů jsme jeli jako beránci
(bodovej systém funguje).
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od d1.8t »

mlaskac píše:
řidičBOB píše:co tam chceš dělat s těma dvouapůl tunovejma krávama?? :D :D :D
prostě to nešlo, šlo vypnout esp ale nešla vypnout kontrola trakce. každopádně i tak se dalo zábavit, jen v tom ledovém korytu to fakt nedávalo dost aut (včetně subaru)

Ta Q7 vypadá drobíček nedotáčivě. :D
RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od řidičBOB »

On tam vzal navíc ještě 4.2TDI?? :-bd
No pain, no gain.
Vespa time \m/
mlaskac
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 25 črc 12:42

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od mlaskac »

d1.8t to jsou mi zase teorie. v té zatáčce byl čistej led - to by bylo nedotáčivý i subaru. auto prostě letí ven. a preference předku zadku ovlivníš víc plynem než volantem ale adhezi prostě nezachráníš.



mj i Q7 jde správně rozhodit, ale na ledu je kritická hmotnost. a když jsem na bezmála dvojnásobku sti při srovnatelné adhezi -> za výsledek se nestydím. A navíc co chceš nacvičovat když ti elektronika plyn nepřidá a nepřídá. Nejel jsem se učit driftovat ale zjistit kdy a jak se to bude chovat až se to utrhne.



a nebo hřeby ale ty mělo jen jedno auto. Opravdu je od věci si přešíst začátek (tj o čem ten okruh vlastně je). Jestli jsem poslouchal dobře a těch cca 8 hodin jsem poslouchal byl o "advanced" 4x4 skillz a taky že byl. Skutečně tam dost lidí (a popravdě z průměru vyčuhovala mazda s haldexem, bmw s nevypínaltelným esp a moje krabice s "pseudo esp offroad") skutečně naučilo plynem a jemnocitem ve volantu řídit a zvládat tyto otočky lépe než volantem (rychleji citlivěji).
Naposledy upravil(a) mlaskac dne ned 05 úno 21:53, celkem upraveno 1 x.
mlaskac
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 25 črc 12:42

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od mlaskac »

samozřejmě na hřeby s dobrým a řidičem je zcela jinej pohled (né že by ten ve foresteru neměl auto v ruce ale led je led a hřeby byla jasná výhoda).

mlaskac
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 25 črc 12:42

Re: Kurz jízdy na sněhu Lungau, AT

Příspěvek od mlaskac »

a co mi kurz opravdu dal, bylo jak z silně nedotáčivého auta (už jsem byl navyklej co dělá audi z allroadu) udělat lehce přetáčivé.

Odpovědět