Chybějící značka hlavní silnice

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Elenym
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07 bře 18:46

Chybějící značka hlavní silnice

Příspěvek od Elenym »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak vy řešíte křižovatky, kde hlavní silnice nemá žádné značení (tedy bych měl dát přednost zprava).
Viz. například silnice "Stará dálnice" v Brně.
Pokud jedete dolů k Veselce (zelená šipka), tak tam není žádná značka upravující přednost (P1 nebo P2), přičemž připojující vedlejší zprava tam značku dej přednost v jízdě (P4) má.
Z čeho vyplývá pro auto jedoucí po hlavní silnici (zelená šipka), že má přednost? Vodorovné dopravní značení? Nikde v zákoně o provozu na pozemních komunikacích jsem nenašel, že by toto mohlo jakkoliv upravovat přednost v křižovatce. Protože jediné, z čeho by to mohlo vyplývat je, že jedu ve svém pruhu a auto připojující se z vedlejší by mě nemělo omezit (ale nikde jsem toto nenašel v souvislosti s křižovatkou, tak mi to připadá takové kostrbaté). Navíc jsou případy, kdy ve stejné situaci žádné vodorovné dopravní značení není.
https://www.google.cz/maps/@49.1862589, ... a=!3m1!1e3
Obrázek
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Chybějící značka hlavní silnice

Příspěvek od GeneHawkins »

Nejspíš se válí někde v příkopě a každému je to jedno. No, alespoň to není kolizní situace...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Chybějící značka hlavní silnice

Příspěvek od Truck Daškam »

No, napíšu tu jednu story od kolegy...
Bydlí v jedné vesnici kousek od Berouna

Je asfaltka která vede do města (nevím kam přesně), a kříží se s neoznačenou silnicí, kde je chatová oblast - leta to každej považoval za "místo ležící mimo pozemní komunikaci" a nikdo o přednostech nepochyboval. Leč jednou se tam stala DN, přijela nehodovka.... a kdepak, přednost zprava.
Ta cesta, kterou každej považoval za místo mimo PK byla ve skutečnosti kdysi jedinou cestou IV. třídy - za leta se začalo jezdit jinudy, tahle silnice se stala vzhledově cestou, ale nikdy nikdo to nepřeznačil.
Ted už to předělaný maj a dali se tam značky...
Chápeš to?
Odpovědět