Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Předseda
Mistr volantu

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od Předseda »

petr: jasně, pro někoho kdo vydělává šišku je varianta A) jasná. Pro někoho kdo nevydělává šišku ale manuálně není zručný je varianta A také jasná. Pak se najde množina lidí, kteří jsou manuálně šikovní, zabere jim to tak 2-3h času. A získaný / vyšetřený peníz si klidně do druhého auta pořídím samosvor. Nebo přítelkyni telefon.. dle preferencí :D
retron
Letec

Příspěvek od retron »

Pojišťovna vždy krátí pokud je to rozpočtem, takže jediná možnost je opravdu nechat auto opravit v autorizáku a přes krycí dopis nechat proplatit pojišťovnu. Samozřejmě pokud člověk má kliku na "dobře trefené" auto, na které jsou díly, tak na tom může i "vydělat". Mám vlastní příklad, trefené pravé zadní dveře, koop vyplatila 15, jdou sehnat ve stejné barvě za 5. PDR v tomhle případě nelze. Něco bude stát samozřejmě práce a voser s tim. Ale já řešil spíš to, že se mi nechce stříkat zas celý bok, vč. rozstřiku do blatníku, kdy auto pak vypadá, že šlo skoro přes boudu, lak stejně nikdy netrefí a navíc "zraje". A paradoxně pojišťovnu by to vyšlo tak na 80.
petr_riha
Pan Řidič

Příspěvek od petr_riha »

GeneHawkins píše:To je relativní. To je jako v tom vtipu - kdyby sis tady mohl vybrat rozum nebo peníze, co bys bral?
Ten vtip neznám, ale tady je to jednoduché. V případě pojistné události si vybírám jednoznačně volný čas, který mi těmi pár penězi nikdo nevynahradí. Už tak jsem v tom časově mínus za dobu, kdy jsem řešil na místě tu samotnou událost, případně policajty, etc.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
GeneHawkins
Letec

Příspěvek od GeneHawkins »

No jo, jako v tom vtipu. Každej bere to, co nemá...
petr_riha
Pan Řidič

Příspěvek od petr_riha »

GeneHawkins píše:No jo, jako v tom vtipu. Každej bere to, co nemá...
To si nemyslím. Času mám relativně dost, ale proč ho nemít více. Peníze budou, my nebudem :-)

Čas na plýtvání nemá asi nikdo, ne? Neříkám někam se pořad honit, ale život je příliš krátký na to, abych ztrácel čas objížděním vrakacu a lepenim auta z více kusů :-) To ten čas radši věnuji rodině, koníčkům, etc.

Chápu, ze to platí v případě, kdy někdo nemá ty peníze (a většinou ani ten čas). Tam volba není a musí brát levnější variantu (tu, kde se opraví a ještě zbyde). Pokud má člověk relativně dost obojího, neznám nikoho, kdo by bral peníze.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
GeneHawkins
Letec

Příspěvek od GeneHawkins »

No jo, teď to vidím. Ty bys peníze nebral...
Odpovědět