Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od Předseda »

petr: jasně, pro někoho kdo vydělává šišku je varianta A) jasná. Pro někoho kdo nevydělává šišku ale manuálně není zručný je varianta A také jasná. Pak se najde množina lidí, kteří jsou manuálně šikovní, zabere jim to tak 2-3h času. A získaný / vyšetřený peníz si klidně do druhého auta pořídím samosvor. Nebo přítelkyni telefon.. dle preferencí :D
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od retron »

Pojišťovna vždy krátí pokud je to rozpočtem, takže jediná možnost je opravdu nechat auto opravit v autorizáku a přes krycí dopis nechat proplatit pojišťovnu. Samozřejmě pokud člověk má kliku na "dobře trefené" auto, na které jsou díly, tak na tom může i "vydělat". Mám vlastní příklad, trefené pravé zadní dveře, koop vyplatila 15, jdou sehnat ve stejné barvě za 5. PDR v tomhle případě nelze. Něco bude stát samozřejmě práce a voser s tim. Ale já řešil spíš to, že se mi nechce stříkat zas celý bok, vč. rozstřiku do blatníku, kdy auto pak vypadá, že šlo skoro přes boudu, lak stejně nikdy netrefí a navíc "zraje". A paradoxně pojišťovnu by to vyšlo tak na 80.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od petr_riha »

GeneHawkins píše:To je relativní. To je jako v tom vtipu - kdyby sis tady mohl vybrat rozum nebo peníze, co bys bral?
Ten vtip neznám, ale tady je to jednoduché. V případě pojistné události si vybírám jednoznačně volný čas, který mi těmi pár penězi nikdo nevynahradí. Už tak jsem v tom časově mínus za dobu, kdy jsem řešil na místě tu samotnou událost, případně policajty, etc.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od GeneHawkins »

No jo, jako v tom vtipu. Každej bere to, co nemá...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od petr_riha »

GeneHawkins píše:No jo, jako v tom vtipu. Každej bere to, co nemá...
To si nemyslím. Času mám relativně dost, ale proč ho nemít více. Peníze budou, my nebudem :-)

Čas na plýtvání nemá asi nikdo, ne? Neříkám někam se pořad honit, ale život je příliš krátký na to, abych ztrácel čas objížděním vrakacu a lepenim auta z více kusů :-) To ten čas radši věnuji rodině, koníčkům, etc.

Chápu, ze to platí v případě, kdy někdo nemá ty peníze (a většinou ani ten čas). Tam volba není a musí brát levnější variantu (tu, kde se opraví a ještě zbyde). Pokud má člověk relativně dost obojího, neznám nikoho, kdo by bral peníze.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od GeneHawkins »

No jo, teď to vidím. Ty bys peníze nebral...
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od Předseda »

Jdu s kůží na trh. Životní zkušenost a varovný prst pro ostatní.

30.října jsem uzavřel nový POV+HAV přes srovnejto.cz. Zaplaceno, přišly smlouvy, zelená karta.
Nedávno se stará pojistka připomněla, že chce peníze aby mohla běžet dál. Tak jak jsem předpokládal. Když už přišla podruhé se zmínkou o ČKP, tak shodou okolností jsme tady řešili toho "policejního" Kodiaqa RS, tak jsem se podíval, zda má zaplacený POV. A ze zvědavosti tam dal rodinné auta.

No a ejhle problém na světě. Od 5.2. nezaplaceno POV. Mluvil jsem s ČKP, proč třeba mi nedali vědět rovnou.. A fuck off, posíláme výměr automaticky až v momentě, kdy si uděláte nový POV. Tak na základě počtu dnů, kolik bylo nepojištěno, tak pošlou výměr. Ale ani datovkou to nepošlou, že bych jim to rovnou zaplatil, nic. Takže nevšimnout si toho třeba celý rok už by bylo téměř 35 tis.kč. A pokud by se, nedej Bože, stala nehoda, tak průser jako vrata. To bych měl "vyděláno".

Dnes POV uděláno přes operatora nový, u stejné firmy co mám HAV.

A na závěr: ano, chyba byla hned na začátku, kdy jsem zaškrtl HAV s tím, že obsahuje POV. A zpětně to nezkontroloval. Nedělejte smlouvy narychlo a v noci.
A kdo by čekal, že ČKP se třeba do týdne ozve, když zjistí, že auto není v registru, tak ne - neozve :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od M.Z. »

Je to obyčejná lichva, posvěcená státem.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od mattonecz »

epojisteni a vsechny tyhle ostatni sracky sou uplne k hovnu. je to drahy jak svine. primo pojistovna nebo banka to vzdy da levneji. oni se furt jen vyptavaj za kolik to mate ted aby to mohli o kilo podtrhnout, zoufalci. kdzy jim pak reknu ze mam Q5 u CSOB za 35 a oni umej min 45, tak je to k smichu
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Tak jsem se přesvědčil že povinné ručení je morální dno

Příspěvek od Předseda »

To záleží.. Na ten podzim to přímo pojištovna zlevnit neuměla. Naopak přišli s daleko vyšší pojistkou. Oproti tomu tyhle srovnavače to zlevnit uměly. Vymyslím si: předpis nové pojistky přišel na 12. Online kalkulátor to uměl nacenit na 10 a srovnavač se u té stejné pojištovny dostal na 8. A když jsem to říkal operatorovi call centra, že teda přes srovnavač jsem se dostal levnějc a že i přímo jejich online kalkulátor je levnější než to, co mi poslali, tak se divil. Nechával si zpracovat nabídku od supervisora a stejně se borec z callcentra nepřiblížil ceně, kterou nabídl jejich vlastní automat :D
Odpovědět