WAZE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: WAZE

Příspěvek od mafel »

koukám, že tu o tom psal i goes, dle kterého to neumí každá brána, ale jen vybrané, což je ale fakticky jedno - tvůj pohyb je trvalůe monitorován (pokud máš v Iphonu zaplý gps, tak trvale přesně) a je jen otázka, jestli tuto informaci někdo chce získat
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: WAZE

Příspěvek od mmira »

prestoze jsem parnoidni, tomu, ze mytne brany "skenuji" mobily, neverim.

ostatne viz napr
http://www.lupa.cz/clanky/jak-ubranite- ... internetu/
Jak vznikla informace o tom, že jsou sledovány mobilní telefony osádky vozidla projíždějícího branami? Podle našeho zdroje z řad policie, který si nepřál být jmenován, je to dezinformace, kterou policie vypustila účelově proto, aby zaprvé zakryla skutečný postup, jímž Pitra vypátrala a jenž byl údajně mnohem méně technický a mnohem triviálnější a „staromódní“. A za druhé také proto, aby znervóznila i ostatní sebejisté zločince.

Zatímco operativní odposlechy mobilních telefonů lze považovat za možné a to i bez součinnosti s operátorem, takovéto sledování pohybu mobilních telefonů mýtnými branami považuji zatím spíše za účelovou dezinformaci.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od AntiRadary.cz »

mafel píše:To je věc každého soudruha, nicméně každý, kdo má zapnutý telefon, neustále odesílá svému providerovi informace o poloze. Dále každá mýtná brána, pod kterou jedete, si stáhne data z Vašeho mobilu včetně IMEI.
Přezdívku lze zvolit obecnou, nemusí to být nutně antiradary.cz a navíc ji lze měnit bez změny přihlašovacího jména
Tak operátor mi nevadí a pochybují, že má nějaký vážný důvod mě špehovat, ale samozřejmě nemám zájem, aby kdokoliv mohl lehce zjistit, kde se zrovna pohybují. Ovšem když někoho oslovím v chatu nebo přidám nějaký radar, tak je naopak žádoucí, aby ostatní uživatelé věděli, že jsem to já, a ne nějaký provokatér od policie.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: WAZE

Příspěvek od mafel »

To bohužel nejde odfiltrovat v žádném komunitním systému založeném na sběru informaci od co největšího počtu uživatelů. Ani v radary.cz, ani v telefonátech do rádia
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

mmira: bohužel, mýtné brány umějí mnoho věcí, které nejsou veřejně přiznávány.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: WAZE

Příspěvek od mafel »

Mmira: bohužel, já jsem paranoidní asi více -
http://m.ihned.cz/c1-53817810-americke- ... ho-vypnout

Technicky to velký problém nebude. A co je pravdy na tom, že podobné získávání dat v německu řešil ústavní soud?
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: WAZE

Příspěvek od mmira »

o tom, ze mytne brany umeji leccos. nepochybuji. ale tezko zvladnou skenovat mobily. ten nemecky pripad byl o sledovani aut a jejich posadek prostrednictvim znacek a rozpoznovani obliceje, ne o mobilech.

na druhou stranu, snimani mobilu v obchodech verim, tam se to technicky da zaridit.

ALE, pokud nekdo mate realne informace, ze to mytne brany opravdu umi, sem s nimi. zacnu pri cestovani po dalnicich rozebirat mobil.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od bloody cardinal »

Tak to jsem rád, že mám firemní mobil, ne na své jméno...

A když je mobil vypnutý, tak se sledovat nedá (i.e. netřeba ho rozebírat), nebo se mýlím?
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: WAZE

Příspěvek od mafel »

ano. teda nedá.

jediná výhoda je, že těch získaných informací je takové množství, že se nedají zpracovat, pokud ovšem není poptávka na konkrétní údaj, nás malých bezvýznamných se to nemusí tolik týkat, ale Boba s jeho slavným bráchou (zejména teď) se to týkat může :-)
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od bloody cardinal »

To sice jo, ale jde spíš o princip, protože nikomu nic není do toho, kde jsem.
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Odpovědět