WAZE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: WAZE

Příspěvek od aikoN »

tommas píše:No už to není v poslední době "bezúdržbová" navigace, kde na začátku zadám cíl a jen jedu.
Zdá se mi, že aktualizace trasy při vytvoření kolon už nejsou tak časté, jak byly dříve. Teď je potřeba občas ručně trasu dát navigovat znovu nebo kontrolovat mezi nabízenými trasami, která je opravdu ta nejlepší a nejméně problémová.
To já kolikrát sjedu z naplánované trasy, protože mám dojem, že to jinudy bude rychlejší a hle, po přepočítání trasy se čas příjezdu posune třeba o 10 minut dozadu. No, kde to jsme?
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: WAZE

Příspěvek od aikoN »

KDB píše:Přijde mi , že to googlovatí.... tak dva roky zpátky, se dalo jezdit i podle Google map, pak to rychle šlo kopru - jak kdyby na serveru seděl zelenej aktivista, co nám chce přepravu z A do B co nejvíc znechutit.
Waze teď mívá podobné nálady...
Nedávno jsem četl zprávu, že proti těmhle efektivním navigacím protestují obyvatelé vesnic a obcí, že v případě kolon na dálnici mají provoz vesnici, což předtím nebývalo, protože tu objížďku nikdo neznal. Nedivil bych se, kdyby to zas kvůli tomu nějaký dobroser nepřenastavil, aby to auta více posílalo do kolon.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Rychlost zabíjí!
mick
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22 dub 20:33

Re: WAZE

Příspěvek od mick »

Marně jsem se snažil už několikrát zadat třeba měření rychlosti jinde, než na aktuální pozici.
Přijde mi to docela logické - někde jedu, vidím radar, spolujezdce nemám, nebo si s waze neporadí. Za jízdy to zadávat nechci, waze třeba ani nemám puštěný, a telefon v kapse. Po kilometru zastavím u pumpy, nebo jsem v cíli, tak bych to tam rád doťuknul. Je taková možnost, nebo se to fakt nedá?
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: WAZE

Příspěvek od rutak11 »

Někdo kdo jezdí pravidelně D1, už doplnili nové úsekovky ve zúžení do Waze?
Čeká mne to zítra a nerad bych na nějakou zapomněl...díky :)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: WAZE

Příspěvek od GeneHawkins »

No tak já tam jel v neděli tak doufám,. že jo!
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: WAZE

Příspěvek od delphin »

Jel jsem v pátek a mezi Brnem a Jihlavou nebyla hlášená žádná úsekovka. Ale mám pocit, že kamera na výjezdu směr Jihlava ještě nebyla správně nastavená.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

Dával jsem to do jiného vlákna, která jede ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: WAZE

Příspěvek od rutak11 »

řidičBOB: Vím vím, jen jsem byl právě zvědavý, jestli už to někdo nahlásil do Waze.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: WAZE

Příspěvek od driver »

Delší dobu asi rok mi waze nehlásí kolony.
Až teď sleduji že to odebrali z nastavení, nelze tam UPOZORNĚNÍ zadat, na Androidu.
Máte to tak na Iphone rovněž?
Přílohy
20191015_214535.jpg
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: WAZE

Příspěvek od Předseda »

nop, mám tam jen zobrazit na mapě. Jako ty.
Odpovědět