WAZE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

WAZE

Příspěvek od mafel »

Jen trocha propagace, protože čím víc uživatelů, tím lépe. A je to zdarma, smartfoun má dneska kdekdo. Sice to není úplně optimální, protože každý tam narve kdejakou čipovinu, ale lepší jsem nenašel a při použítí mozku k odfiltrování čipovin považuji tuto aplikaci za rozumný doplněk k CB a antiradarům. A i dopravní informace mi už pomohly - vidím červenou linku v dálce před sebou, hodím dotaz na Cb, kde dosud bylo ticho, kde mi specifikujou délku špuntu a na základě těchto informací zvolím objížďku. A i informace o passatovi na dálnici před desti minutami v místě, kde jedu, je cenná, neb znamenná nejvyšší pohotovost.
http://world.waze.com/
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: WAZE

Příspěvek od vasco »

Já to asi rok zpátky vydržel používat cca 3 dny, zdálo se mi to hrozně komplikované a user-unfriendly, ale třeba už je ta aplikace dál, vyzkouším to. Tehdy ještě v podstatě ani nebyly "probagrované" moje trasy.
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: WAZE

Příspěvek od mafel »

Jako navigace asi na nic, malý místní komunikace stále chybí, ale líbí se mi myšlenka online upozornění na švestky a třeba v praze mi přijde, že to užívá docela dost lidí a tak odhadem 80-90% hlídek, co vidím je zaznamenáno. Druhá stránka je, že tam každý pošle kdejakýho fízla nebo kameru, co vidí, ale to holt je daň za množství uživatelů.
Uživatelský avatar
siol.a
Řidič začátečník
Příspěvky: 168
Registrován: sob 19 úno 15:24

Re: WAZE

Příspěvek od siol.a »

V Praze to ucel i celkem ma, parkrat uz mi to usetrilo hnilobu v kolone. Ale elegantni reseni to teda fakt neni. Spis nez za jizdy to pouzivam pri odjezdu a pak treba na semaforech okouknu co a jak. Kdo ale na takovy koniny neni, tak chapu, ze to za par dni odpiska a jezdi si v klidu bez toho.
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: WAZE

Příspěvek od mafel »

Nebráním se něčemu jinému, ale radary.cz jsou téměř mrtvý (kromě cca 5 známých lidí tam nikdo nepřispívá a psát sms za jízdy na dotykovym telefonu není úplně košer) a jiný aplikace mi přišly jeětě horší. V auslandu používám placenou verzi radardroid, ale to je jen na stacionární radary (importovaný poiplaza.com). Nějaký další návrhy?
Uživatelský avatar
siol.a
Řidič začátečník
Příspěvky: 168
Registrován: sob 19 úno 15:24

Re: WAZE

Příspěvek od siol.a »

No prave, pouzitelnosti napr. vestaveny navigace se to neblizi, ale kdyby to pouzivalo jeste vic lidi, melo by to aspon vyhodu v aktualnosti dat.
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: WAZE

Příspěvek od vasco »

Tak jsem to znovu nainstaloval a v prve rade musim rict, ze se od te doby, co jsem to mel zapnute naposled, hodne moc vylepsilo uzivatelske prostredi - na iPhonu mam hezke prehledne velke ikonky - verim ze uz se to bude i za jizdy docela pohodlne ovladat. Horsi problem vsak je, ze v Praze vas je i ted mraky online a v Brne jsem jediny online ja :-)
Uživatelský avatar
siol.a
Řidič začátečník
Příspěvky: 168
Registrován: sob 19 úno 15:24

Re: WAZE

Příspěvek od siol.a »

Pet lidi nejsou mraky. :D A ja asfaltuju uz leda z postele. Ale koukam, ze ty tam stoji v nejaky kolone. ;))
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: WAZE

Příspěvek od Moucha »

mě to bavilo asi měsíc, teď vůbec a to jsem postavil velkej kus HK :D
SSS - vdechne tě do života
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

hmmm...já to taky používal asi dva dny... Tak to zkusím instalnout i na iPhone..uvidíme.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět