WAZE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

Dneska jedna prakticka: jel jsem rano Pha-Brno a u Lokte mne Waze svedlo z dalnice a zpet jsem najel az pred Humpolcem. Na dalnici byla v zuzeni nehoda dvou kamionu a kolona 4km. Takze Waze rulezz!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: WAZE

Příspěvek od mmira »

hele, jeste porad je to tak, ze se pri pozuivani clovek musi nekam zaregistrovat?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: WAZE

Příspěvek od retron »

sice mu to cpe, ale nemusi, aspon iP a funkcionalitu to neomezuje, dopravu i policajty to ukazuje
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: WAZE

Příspěvek od EL_XEL »

Jak jsou vlastně dopravní informace pro navigace distribuovány? Jestli je to nějak přes FM, tak by ani nemuselo být tak těžké mít lokální FM vysílač v autě, který by vyčetl data pro Waze a pak je "odvysílal" do navigace v autě.

EDIT: Tak jo, je to RDS-TMC, byl jsem líný si to přesně googlit předtím :-) To by nějak jít mohlo.
Naposledy upravil(a) EL_XEL dne stř 25 čer 13:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: WAZE

Příspěvek od EL_XEL »

PetrL píše:Třeba navigace ve škodovce (columbus) je absolutně nepoužitelná. Waze je světelné roky daleko a nikdy se nevyrovná nic člověku, který v daném místě je a vidí místní podmínky.
Viz kolony, které pořád columbus ukazuje a které tam už třeba dvě hodiny nejsou. A naopak
To bohužel není problém Columbusu ale RDS-TMC se zastaralými informacemi :-(
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od Snowman000 »

mmira píše:hele, jeste porad je to tak, ze se pri pozuivani clovek musi nekam zaregistrovat?
Tiez potvrdzujem, ze mi bola ponuknuta moznost prekocit registraciu... ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

jasně - funguje to i bez registrace.
ad navigace pomocí Waze: někdo zde Waze srovnal s Navigonem... Je potřeba si uvědomit, že Waze je zcela zdarma a ani aktualizace map se neplatí. V tomto kontextu je to nejlepší navi tohoto druhu na trhu. BTW: schválně se podívej, zda v tom Navigonu je ulice Za Klíčovem :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od Snowman000 »

Musim uznat ze waze je prva navi ktoru povazujem za lepsiu nez klasicku analog mapu...live upozornenia na kolony a benga na papier fakt nedostanem :ymblushing:

Taktiez ma prekvapilo, ze sa nemusim dat navigovat ale upozornenia mi na mojej ceste aj tak hlasi :ymapplause:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: WAZE

Příspěvek od retron »

řidičBOB píše: ad navigace pomocí Waze: někdo zde Waze srovnal s Navigonem... Je potřeba si uvědomit, že Waze je zcela zdarma a ani aktualizace map se neplatí. V tomto kontextu je to nejlepší navi tohoto druhu na trhu. BTW: schválně se podívej, zda v tom Navigonu je ulice Za Klíčovem :-)
Za Klíčovem kolik? :D jo je, dokonce ji samo nabídne... tak jasně, to jako argument beru, ale waze pouzivam spis pro aktualni dopravni situaci než pro turn by turn navigaci, ale kdyz to srovnam napriklad s nativnima mapama v iphonu ktery me zahnaly do jednosmerky ze spatneho smeru a do zakazane oblasti v Holešovicích je to luxus.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

U Macu nemám Za Klíčovem vůbec...takže Navigon dobrý ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět