WAZE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: WAZE

Příspěvek od Předseda »

nop, jezdím jen s wázou
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: WAZE

Příspěvek od HondaMan »

Truck: jenže tyhle informace waze má. Dnes ráno mě vedl na okruh, který byl celý červený...
2.9T RWD
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: WAZE

Příspěvek od rhinos »

já nevím jak je to teď ,ale mám dojem že v minulosti občas poslal Waze auto úmyslně do kolony.
Prý aby ověřil že to pořád platí :D
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od Snowman000 »

Viem ze sa pred nejakym casom menil algoritmus vypocitavania alternativnych tras tak aby sa v co najvacsej miere vyhol "obytnym oblastiam".
Kedysi nebol problem aby urobil skratku pomedzi panelaky aby sa vyhol kolone a teraz to odmieta spravit aj ked sa tym realne usetri aj 5 minut na 2km useku ~x(

Niekedy samotne Google Maps naviguju presnejsie, ale aj tak to u mna vyhrava waze vdaka notifikaciam :-w
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: WAZE

Příspěvek od mattonecz »

mám pocit že jak jednou zadáš trasu, tak už ne moc často kontroluje jak to vypadá. takže když se to během jízdy zhorší, neupozorní tě.
musíš přepočítat trasu, nebo stačí kliknout na alternativní trasy a i ta aktuální se zaktualizuje. docela shit. ale zas lepší než google maps co věčně vedou do uzavírek atp
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: WAZE

Příspěvek od tommas »

Jak píše Snowman. Je to pár měsíců, co najednou začal za každou cenu navigovat po "větších" cestách a už mi nenabízí trasy menšíma uličkama, kterýma mě vedl dříve a které i teď jsou reálně rychlejší.
Bohužel ani za mě není v této chvíli žádná jiná alternativa. Google Maps se sice zlepšují, co se týká obsahu, ale prostě live notifikace, jsou live notifikace.
Už jsem si u Waze zvykl, že před "kritickými" úseky, dávám přepočítávat trasu, jak píše i mattonecz a pak se dá dost ušetřit.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: WAZE

Příspěvek od Arkis »

Waze má takový nešvár, že občas pošle řidiče úmyslně do kolony. Je to z toho důvodu, aby zjistil, jestli tam pořád kolona je. Na D0 bych to ale osobně nečekal, protože tam už ty informace musí mít od jiného řidiče stojícího v koloně. Při jízdě na Moravu se mi to ale stává běžně, protože tam je méně uživatelů.

Co se kontrol tras během jízdy týče, tak to dělá, ale nevím v jakých intervalech. Vyskakují mi hlášky, že na trase se objevila překážka a předpokládané zdržení je XX minut. To samé, když najde lepší trasu, tak zahlásí, kolik minut bude ušetřeno.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: WAZE

Příspěvek od delphin »

Přesně, jak píše Snowman. Politická korektnost zvítězila nad dobrým navigačním algoritmem. Často, když člověk v mapě vidí označenou kolonu, pomůže, když si dá vyhledat alternativní trasy. U mě taky fungovalo, když jsem pravidelnou kolonu objížděl několik dnů po sobě vlastní trasou a ignoroval navigační pokyny, tak pak Waze začal navigovat podle mě. Ale u mě upozornění na nebezpečí pořád vedou, takže většinou dávám Waze přednost před vestavěnou navigací. Tu použiju občas, třeba v ucpané Praze, kdy nehrozí překročení rychlosti ani omylem.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: WAZE

Příspěvek od tommas »

Jinak jsem si před nedávnem všiml, ještě jedné věci. Sice už moc Waze nepreferuje mé trasy a zkratky, které používám, ale rozohdně bere v potaz, jak rychle jezdím.
Většinou v autě používáme můj telefon a před nedávnem, jsem párkrát zkoušel zadat trasu na Waze od přítelkyně. A moje waze je více optimistické. Pro příklad. 130 km trasa a mé Waze ukáže 1:15 a Waze přítelkyně 1:25, trasa Ostrava - Brusel, mé Waze 10:45 a její 11:30. Vše při stejném nastavení vyhledávání tras, dálničním známek a podobně. :-?
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2290
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: WAZE

Příspěvek od Truck Daškam »

Sorry, ale že to "blokuje" "obytné zony" je jen dobře.

Co by na to asi bylo za čas odpovědí? Systém jednosměrek či rovnou zákazů - což pak sere pouze místní, co tam reálně jezdit potřebují a díky tomu to musej objíždět


Reálně Praha - Petrovice, Edisonova. Každej si to tam zkracoval, aby nemusel po hlavní. Tak tam nasekali jednosměrky, a už nemůžou ani místní odjet od baráku směrem, kterým potřebují...
Chápeš to?
Odpovědět