WAZE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: WAZE

Příspěvek od GeneHawkins »

S Waze nemá cestu plánovat nad 200 km, protože pak to sere na zácpy a nechá tě to stát na dálnici, i když se to dá objet...
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: WAZE

Příspěvek od doriftonigga »

Ffs, mám nový telefon a nemůžu se přihlásit ke starýmu účtu. Moje drahocenný bodíky, co budu bez nich dělat :((

A někdy se mi stává, že se aplikace sama cestou vypne.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od Snowman000 »

GeneHawkins píše:S Waze nemá cestu plánovat nad 200 km, protože pak to sere na zácpy a nechá tě to stát na dálnici, i když se to dá objet...
No tak toto sa mi snad ani nestalo...naposledy ked som siel MB - BA, tak mi pekne oznamil, ze mi skrati cestu o 45 minut a stiahol ma z D1, 20 km som si dal lesom a znovu ma napojil! A mam tu na to jedneho svedka na AF ;)
Ja na neho teda nedam dopustit :ymhug:

Ale uvidime cesta na Hvar bude teda narocnejsi test ;;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: WAZE

Příspěvek od tommas »

To s tím samovolným vypínáním se mi taky stává. Cca. po 2-3 hodinách jízdy mi buď Waze napíše, že nemá GPS signál (stačí vypnout a znovu zapnout aplikaci a funguje) a nebo se úplně vypne. To si myslím, že ale bude spíše dáno Androidem/telefonem - možná nedostatek paměti apod.

To co napsal GeneHawkins se mi zdá, že je pravda jen někdy. Teď o víkendu absolvována cesta Brusel - Berlín a následně i zpět. A i když jsem si v koloně postál víc než dost, tak při obou cestách mi i samo od sebe u dvou zácp našlo rychlejší trasu a část dálnice jsem objížděl. Nicméně i tak trasa, kterou ještě v Berlíně uvádělo na 7:20 trvala asi 10:20 :/

Když už píšu příspěvek - je možné, že když jsem si nastavil v aplikaci domovskou adresu v Belgii, tak mi najednou aplikace bere v hodnocení podle země Belgii? Když to porovnám s přáteli (jsou CZ a SK a vždy jsem tam měl ty české) tak najednou už tam nikoho nemám. Dříve při české adrese normálně byli.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: WAZE

Příspěvek od GeneHawkins »

Snowman000 píše:
GeneHawkins píše:S Waze nemá cestu plánovat nad 200 km, protože pak to sere na zácpy a nechá tě to stát na dálnici, i když se to dá objet...
No tak toto sa mi snad ani nestalo...naposledy ked som siel MB - BA, tak mi pekne oznamil, ze mi skrati cestu o 45 minut a stiahol ma z D1, 20 km som si dal lesom a znovu ma napojil! A mam tu na to jedneho svedka na AF ;)
Ja na neho teda nedam dopustit :ymhug:

Ale uvidime cesta na Hvar bude teda narocnejsi test ;;)
Ono záleží na době zdržení. Řeší to asi až přes půl hodiny stání. Ale přesná čísla a algoritmy nikdo neví, takže je to trochu vaření z vody. To o těch 200 km mám od moderátorů Wazefóra, to, že "to sere na zácpy" byla trochu zkratka, jako ne, že je to úplně neřeší, ale měl li by sis cestu zkrátit např. třeba jen o 15 minut, tak tě radši nechá na dálnici...
Já s ní taky jezdím furt, ale počítám kratší úseky, respektive zadávám průjezdní body. No tak hraju si...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE

Příspěvek od řidičBOB »

Člověče, ten čas je tuším výrazně kratší, ale i tak je dlouhý. Pokud si pamatuji dobře, tak navádí do zácpy do 12/15 minut čekání a v případech, že objízdná trasa se časově stejná nebo delší.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: WAZE

Příspěvek od GeneHawkins »

Ono to právě není tak jednoduché, ty algoritmy jsou různé pro různé délky navigované vzdálenosti, pracuje to s s třídami silnic a tak. Nikdo do toho přesně nevidí, je to jedno z nejstřeženějších tajemství...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: WAZE

Příspěvek od ctrl_j »

řidičBOB píše:Z SK do HR to bude pod 1000km a to by mělo normálně spočítat... Tam spíš bude problém v tom HR - teď jsem to testoval a z Prahy do Dubrovniku mi to cestu nenajde, ale třeba do Torina ano.
To je v milich tech 1000, kilometrove to ma limit 1600. Nicmene v jedne diskusi (kterou ted nemuzu najit) se resilo ze to neni jedina podminka. Na te trase co to pocita to shromazduje veskere prujezdni info a kdyz to prekroci nejakou hodnotu, tak to trasu nevyhleda i kdyz je kratsi nez vyse uvedena kilometraz.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: WAZE

Příspěvek od tommas »

ctrl_j píše:
řidičBOB píše:Z SK do HR to bude pod 1000km a to by mělo normálně spočítat... Tam spíš bude problém v tom HR - teď jsem to testoval a z Prahy do Dubrovniku mi to cestu nenajde, ale třeba do Torina ano.
To je v milich tech 1000, kilometrove to ma limit 1600. Nicmene v jedne diskusi (kterou ted nemuzu najit) se resilo ze to neni jedina podminka. Na te trase co to pocita to shromazduje veskere prujezdni info a kdyz to prekroci nejakou hodnotu, tak to trasu nevyhleda i kdyz je kratsi nez vyse uvedena kilometraz.
Další podmínkou je ještě do milionu segmentů. Což jsou všechny úseky mezi křižovatkami, změny rychlosti a nejspíše i zbylé události.
Viz:
http://wazeopedia.waze.com/wiki/Czech/D ... 1_navigace

Mi se většinou stává, že u delších tras (800 + km) mi to trasu vypočte. Jakmile však chci další trasy, tak už napíše chyba serveru a vybrat si nemůžu.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: WAZE

Příspěvek od ctrl_j »

Jooo segmenty, to je ono. Cili neni to dalsi podminka, ale ta druha.
V praxi je to poznat tak, ze napr. 900 km usek co vede z valne casti po dalnici to krasne spocita, ale kdyz se zakazou zpoplatnene useky, pripadne dalnice uplne a zacne to pocitat nejkratsi trasu po jednickach, dvojkach a trojkach, tak tam ten pocet dramaticky roste a Waze konci.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět