Prevozné značky

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
MotoMato
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 08 kvě 14:58

Prevozné značky

Příspěvek od MotoMato »

Dobrý deň,

chcel by som vás poprosiť o radu. Plánujem kúpu auta registrovaného v ČR. Nakoľko ako Slovák pracujúci v ČR mám stále trvalý pobyt na SK, nemôžem auto jednoducho prepísať na seba ale bude treba ho zaregistrovať na SK. Z toho čo som našiel na internete som pochopil že štandardný prepis sa nerobí ale treba ísť na registr silničných vozidel a vybaviť "vývoz - export vozidla z ČR do ciziny" (čo neviem presne čo obnáša), vybaviť si prevozové značky a PZP. Vedel by mi niekto tento proces presnejšie popísať? Kde konkrétne sa dajú prevozové značky vybaviť (treba to riešiť na SK alebo v CZ) a koľko to asi môže stáť? Našiel som firmy ktoré si za pár dní pýtajú neskutočné peniaze ale aj informácie že tie značky stoja na 3 mesiace okolo 1000 CZK tak neviem čo je pravda a ako postupovať.

Ešte ma napadá varianta či by nebolo možné zaviesť auto na SK ešte v Česku registrované auto, zaregistrovať ho na SK a odhlásiť v ČR až potom?

Dúfam že píšem na správnom mieste a ďakujem za každú odpoveď.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevozné značky

Příspěvek od Snowman000 »

Ceske prevozky sa riesia na ceskom dopravaku. Ak je auto kupovane v bazare tak to vie poriesit bazar, ak nie, je fajn ist s byvalim majitelom a rovno to poriesit tam.

A samozrejme da sa auto iba odhlasit a hodit na vozik. Nevyhoda ale je ze musis potom sa nejako po SVK pohybovat na KO a STK...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Prevozné značky

Příspěvek od ctrl_j »

Tady je to presne popsane:
- 2× 200 CZK za registracni znacky
- 50 CZK poplatek
https://www.ostrava.cz/cs/urad/magistra ... ation-full

Formular vypada takto: link
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
MotoMato
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 08 kvě 14:58

Re: Prevozné značky

Příspěvek od MotoMato »

Tak to je super, presne to čo som potreboval :)

Ďakujem.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Prevozné značky

Příspěvek od GeneHawkins »

MotoMato píše:...Ešte ma napadá varianta či by nebolo možné zaviesť auto na SK ešte v Česku registrované auto, zaregistrovať ho na SK a odhlásiť v ČR až potom?
Ano, dá se, dokonce ho pak v Česku nemusíte odhlašovat a úřady si to pak vyřídí samy mezi sebou.
Odpovědět