Autokamera

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Autokamera

Příspěvek od mattonecz »

Vetsinou je to stejne kabel z 12v zasuvky na mikro nebo mini usb
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Autokamera

Příspěvek od Arkis »

Je to tak. Dělají se kabely jen na napájení a pak se dělají kabely na napájení + data. K Yi (Xiaomi) kameře z nějakého důvodu dali jen ten datový kabel, takže v autě se to chovalo jako připojené k počítači. Hardwire kit, kterým jsem to přidělal, ten pin na data neměl a kamera hned po zapnutí zapalování začíná natáčet.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Autokamera

Příspěvek od tommas »

Díky za postřehy. Aby to nebyl datový kabel to si teda pohlídám. Je fakt, že ten co mám v Mazdě je stoprocentně i datový. Zároveň si myslím, že USB C v Golfu vzadu ani nebude datové (je to metr kabelu navíc, který akorát půjde kolem středového tunelu a pod sedadlem spolujezdce a vepředu alespoň nebude jeden port blokovaný).

Šlo mi právě o to, co naznačil řidičBob, že si nejsem jistý tím, aby ta kamera pak fungovala i pod méně než 12V.

No vidím to tak, že něco vyberu a prostě se to maximálně vrátí zpátky.
Přemýšlel jsem právě nad Mio 886, nebo možná nižších řadách jako 798 nebo 866. Případně možná to Viofo A129?
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Autokamera

Příspěvek od Arkis »

Těch 12V bych se nebál. Ani si nepamatuji, že by byly kamery přímo na 12V. Všechny, co jsem měl, měly adaptér na 5V. Lišily se jen tím, jestli to byla zástrčka do 12V zásuvky, která měla ten adaptér v sobě a potom do kabelu už šlo jen 5V nebo to bylo jen na USB (všechny novější kamery), které se dávají do USB adaptérů, které jsou vždy na 5V.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Autokamera

Příspěvek od mattonecz »

Vzadu golf jiste data mit nebude takze neni o cem
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Autokamera

Příspěvek od Truck Daškam »

Ono se říká 12V, ale tím se jen myslí kam se to strká. Do USB z toho adaptéru leze normálně 5V. Když budeš mít správnej kabel, druhej konec můžeš strčit kam chceš
Chápeš to?
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Autokamera

Příspěvek od tommas »

Ještě jednou díky všem za rady a dovysvětlení ;) , ty volty mi vůbec nedošly. Možná tím, jak mě zmátl ten datový kabel a chování Xiaomi v Mazdě.

Každopádně jsem nakonec objednal Viofo, protože rozměrově by mělo být menší než ty od Mio, tak uvidíme. Snad to bude jako s tou aktuální kamerou v Mazdě, kdy jsem za celé 4 roky, akorát několikrát zformátoval a promazal kartu, a jinak její záznam nepotřeboval. :)
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Odpovědět