Autokamera

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Autokamera

Příspěvek od Duke_Luke »

co sa tyka prisavkovych gumovych systemov ,tie sa mne vobec neosvedcili. Vplyvom slnka a tepla v lete sa natahuje postupne plast a prisavka menej drzi.
Najlepsie su elektrostaticke foliove prisavky.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2243
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Autokamera

Příspěvek od Truck Daškam »

Mám Navitel R600, a klidně ji doporučím. Kvalita záznamu je vidět na mém YouTube, myslím že v pořádku

Kamera baterku má - ale malá kapacita, je to na pár minut, tuplem po čase, kdy aku v ní degraduje. Snad všechny jsou do zapalování a její vypínání záleží na tom, jak funguje zásuvka v autě (s klíčkem, bez klíčku), každej vehikl to má jinak. Ideální je, když zásuvka je na klíček, což se dá nechat předělat.
Dobrý je mít parkovací režím, kdy se kamera sepne při nějakém nárazu apod - ale nízká kapacita aku, a je teda potřeba to mít v zásuvce neustále a bud stále nahrávat, nebo aktivaci nahrávání pohybem.

Osobně bych měl kameru zaplou klidně stále a vypínal ji jenom na parkování doma třeba. Baterku z auta to nevybije.


Co se pamětové karty týče - mám 256GB, což je zbytečně moc a vejde se tam asi 30h záznamu, poloviční by stačila bohatě

A rychlost? Dle mě zbytečnost. Sám ji nemám. Záznam rychlosti je neprůkazný. Kdyby došlo na lámání chleba, rychlost vozidla se spočítá
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2243
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Autokamera

Příspěvek od Truck Daškam »

Duke_Luke:
Přísavku jsem měl několik let, bez problému. Na okně byla 24h/7.

Kameru nesundavám, její držák ted mám přilepenej natvrdo oboustrankou
Chápeš to?
Jarda3
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11 čer 16:42

Re: Autokamera

Příspěvek od Jarda3 »

Máte někdo zkušenost s duální kamerou na zrcátko např. LAMAX S7 Dual GPS?
Vím že dává přes zrcátko a že je tam monitor. Jak ale funguje ta zrcátková část? Je použitelná?
Můžu zkontrolovat zadní sedadla - mám vzadu zrcadlo, díky kterému vidím i na potomka v sedačce proti směru jízdy.
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Daniela píše:Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Chcela by som manželovi na narodeniny kúpiť autokameru, pretože mi kedysi spomínal, že by ju rád mal. Zistila som, že mnohé autokamery sú napájané do autozástrčky. Máte s tým skúsenosti - nevybije to autobatériu (nemáme práve najnovšie auto)? A ak by som kúpila autokameru na baterky, ako dlho vydrží? Nech ju manžel nemusí každý druhý-tretí deň dobíjať (on jazdí zväčša len po meste). Zatiaľ mám vyhliadnutú autokameru Sencor SCR 4200 (ide mi o čo najväčší uhol záberu, ale zároveň nie príliš vysokú cenu, keďže je to prvá autokamera, takže tak na skúšku). Vďaka za rady. Daniela
V této cenové bych doporučil Mio Mivue C540 (stojí 1600,- dají se vystihnout akce, kde jde cena k 1300,-) - za mě bezkonkurenční poměr cena / výkon hlavně, co se i záběrů v noci mimo město týče.
baterie v kamerách nepatří mezi ty kvalitní a po čase stejně nevydrží ani 3s a hlavně sloužila spíš dříve k pořízení fotodokumentace mimo auto.. v autě jede napájení přes zapalovač.
Na porovnání:

Jarda3 píše:Máte někdo zkušenost s duální kamerou na zrcátko např. LAMAX S7 Dual GPS?
Vím že dává přes zrcátko a že je tam monitor. Jak ale funguje ta zrcátková část? Je použitelná?
Můžu zkontrolovat zadní sedadla - mám vzadu zrcadlo, díky kterému vidím i na potomka v sedačce proti směru jízdy.
Sice vyšší model, ale princip bude stejnej.. zrcátková část použitelná bude, ale asi ne tak, jak byste si představoval - tzn. potomka nezkontrolujete:
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Rheam
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 06 pro 13:54

Re: Autokamera

Příspěvek od Rheam »

Jarda3 píše:Máte někdo zkušenost s duální kamerou na zrcátko např. LAMAX S7 Dual GPS?
Vím že dává přes zrcátko a že je tam monitor. Jak ale funguje ta zrcátková část? Je použitelná?
Můžu zkontrolovat zadní sedadla - mám vzadu zrcadlo, díky kterému vidím i na potomka v sedačce proti směru jízdy.
No kamera by zároveň měla fungovat i jako klasické zrcátko, takže pokud do teď si byl zvyknutý koukat na potomka dozadu přes zrcátko, tak to by se nemělo měnit. Jinak nevim jak bys to chtěl řešit. Jedině že by sis tu zadní kameru nasměroval na potomka a pak se přepnul do couvacího režimu na kontrolu.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Autokamera

Příspěvek od delphin »

Čičo píše:Napájanie zo zapaľovača majú snáď všetky, ale dajú sa alternatívne zapojiť aj inak. A záleží od auta či má zástrčku zapaľovača napájanú trvalo alebo až po otočení kľúčom.

Kúp mu Viofo A129 - najlepší pomer cena/výkon.

https://garaz.autorevue.cz/viewtopic.ph ... start=9165
Já jsem s Viofo taky spokojený, koupil jsem i druhou do druhého auta. Mám tedy vyšší verzi A129 Pro Duo.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
VilemSinek
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 05 črc 10:37

Re: Autokamera

Příspěvek od VilemSinek »

Dobrý den, nedávno jsem viděl ještě docela dobrou nabídku tady: Co si o tom myslíte? Vyplatilo by se do toho zainvestovat? Nejsem si tím jistý.
Naposledy upravil(a) pavproch dne stř 11 srp 12:02, celkem upraveno 2 x.
Důvod: edit by -pp-: už dostal varování a přesto se pokusil = BANán
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Autokamera

Příspěvek od Jenyk »

Mám ve dvou autech Yi Smart Dash Cam (https://xiaomi-store.cz/cs/palubni-kame ... 70366.html). Úhel široký, kvalita záznamu vyhovující. Zapojenou ji mám do zapalovače, po vypnutí zapalování se vypne. Malou baterii v sobě má, buchanec do zaparkovaného auta by měla zaznamenat.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
KarelPetrasek1
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24 zář 09:32

Re: Autokamera

Příspěvek od KarelPetrasek1 »

Zdravím, pokud si nejsi jistá, zkusila bych nějakou odbornější stránku jako třeba:xxxxxxxxxxxxxxxxx Mají poměrně široký sortiment, navíc přes chat jim můžeš napsat, jaký očekáváš funkce a parametry a oni ti poradí asi nejlépe. :-) Já jsem už párkrát objednával z tohoto webu a byl jsem vždycky spokojený na 110 %.
Naposledy upravil(a) pavproch dne pon 27 zář 11:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: BANán
Odpovědět