Autokamera

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Daniela
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26 bře 22:51

Autokamera

Příspěvek od Daniela »

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Chcela by som manželovi na narodeniny kúpiť autokameru, pretože mi kedysi spomínal, že by ju rád mal. Zistila som, že mnohé autokamery sú napájané do autozástrčky. Máte s tým skúsenosti - nevybije to autobatériu (nemáme práve najnovšie auto)? A ak by som kúpila autokameru na baterky, ako dlho vydrží? Nech ju manžel nemusí každý druhý-tretí deň dobíjať (on jazdí zväčša len po meste). Zatiaľ mám vyhliadnutú autokameru Sencor SCR 4200 (ide mi o čo najväčší uhol záberu, ale zároveň nie príliš vysokú cenu, keďže je to prvá autokamera, takže tak na skúšku). Vďaka za rady. Daniela
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Autokamera

Příspěvek od petr_riha »

Kameru s vlastním aku jsem na trhu snad neviděl.

Mám klasickou do zapalování, zapojenou nonstop, po vypnutí motoru se sama vypne (nemá parkovací mód, ale i kdyby měla, nic by se neměnilo, jen by zůstala ve standby).

U kamery za 1000 korun nevidim moc reálně nejsou rozumnou kvalitu za špatného počasí nebo tmy (abys ve výsledku neměla na kameře červený flek, ze kterého nepůjde poznat ani značka červeného vozu v případě potřeby). 32gb pametovka při fullhd bude asi tak na hodku a pul záznamu, čili když někam pojedeš a budeš si chtít nějaký moment zpětné uchovat (tmavě oranžová na semaforu, agresivita někoho jiného, atd) a tento záznam nebudeš mít uzamčen, už na paměťovce nebude.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Autokamera

Příspěvek od ctrl_j »

petr_riha píše:32gb pametovka při fullhd bude asi tak na hodku a pul záznamu…
Jaks na to dosel?

Pri bitrate 15000 kbps to vychazi na 6590 MB /hodina tj. temer 5 hodin na 32 GB kartu.
Ja mam bitrate cca 12500 kbps tzn. uz temer 6 hod. na 32 GB kartu, tedy i kdyz to prehodim na 60 fps tak jsem na hodinach trech.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Autokamera

Příspěvek od Čičo »

Napájanie zo zapaľovača majú snáď všetky, ale dajú sa alternatívne zapojiť aj inak. A záleží od auta či má zástrčku zapaľovača napájanú trvalo alebo až po otočení kľúčom.

Kúp mu Viofo A129 - najlepší pomer cena/výkon.

https://garaz.autorevue.cz/viewtopic.ph ... start=9165
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Autokamera

Příspěvek od petr_riha »

ctrl_j píše:Pri bitrate 15000 kbps to vychazi na 6590 MB /hodina tj. temer 5 hodin na 32 GB kartu.
Ja mam bitrate cca 12500 kbps tzn. uz temer 6 hod. na 32 GB kartu, tedy i kdyz to prehodim na 60 fps tak jsem na hodinach trech.
Máš pravdu, trochu jsem ustřelil (nepočítal).

Nahrávám v 60fps, mám 128GB a záznamu mám nějakých odhadem 10-11hodin. Podělil jsem to pěti, zaokrouhlil a vyšlo mi 1,5 místo 3 :-)
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Autokamera

Příspěvek od ctrl_j »

Coz mi pripomina - kdysi jsem modnul firmware na 35000 kbps (cca 15000 MB /hodina) a ta kvalita tomu proste neodpovida. Limity na pidiobjektivu a snimaci se proste prekonat nepodari.
60 fps je na pohled hezci zaznam, bohuzel znacna cast kamer ty frame ve skutecnosti dopocitava.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Autokamera

Příspěvek od Zajda »

Nekupoval bych rozhodně kameru "na zkoušku", ale naopak kameru se kterou jsou dlouhodobé zkušenosti.

Já jsem spokojený s Mivue C330, tj. jeden ze základních modelů značky. Funkčně nic zajímavého kromě GPS databáze stacionárních radarů nenabízí. Průměrný obraz i úhel (zejména u tohoto parametru se často realita rozchází s údaji), žádné wifi na stažení záznamu, parametrově by v recenzi neoslnila. Zato je malinká, robustně vyrobená, nerozpadne se jí držák nebo adaptér po několika přendáních mezi auty, v -20°C normálně funguje. To jsou věci co postihne jen dlouhodobé užívání.
《》
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Autokamera

Příspěvek od petr_riha »

MiVue mám taky (tuším 792), chtěl jsem WiFi, ale ta je nakonec zbytečná kvůli rychlosti přenosu - než bych přenesl 128GB záznamu, zešedivěl bych.

Pro někoho může hrát roli velikost SD karty, která jde vložit, to byl pro mě zásadní parametr. Pro někoho může být zajímavá GPS a propsání dat zejména o rychlosti do záznamu. Data z kamery nestahuju, nejsem dashcamer, ale pokud se cestou něco stane a chci se k tomu na konci cesty nebo druhý den vrátit, mělo by to tam být. Spousta kamer má jen 32GB, já chtěl 128GB a víc (to se asi nedělá). Pak samozřejmě použitá optika, úhel, kvalita záznamu (zkoušel jsem 4 kamery, MiVue mi vyšel jako vítěz). Měl jsem možnost vidět záznam ze spousty kamer, kde se něco hýbalo, ale nešla poznat ani tovární značka vozu, ani SPZ před kameramanem jedoucího vozu. To je pak kamera na draka, byť stojí jen litr.

S přenášením kamery mezi auty zkušenost nemám, obecně mám zkušenost, že přísavky nic neydrží (historicky mi nevydržel nic Garmin navi držák, přísavka se mi pustila i u MiVue asi po 8 týdnech od přisátí a bez manipulace). Naštěstí to udržely háčky kabelu viset ve vzduchu, že nedošlo k pádu a poškození kamery. Raději do každého vozu solo kameru, zas tak drahé nejsou a nehrozí zapomenutí doma/v jiném voze (ale třeba má někdo jinou zkušenost).
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera

Příspěvek od řidičBOB »

MiVue jsem měl a mám několik. Stabilní kamera bez poruch. Dobrá konstrukce, programy nemají problém rozžvýkat záznamy. Tlačítko pro uložení záznamu je +.
Mají pořád hodně typů v nabídce, takže si lze vybrat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Autokamera

Příspěvek od Zajda »

petr_riha píše:Raději do každého vozu solo kameru, zas tak drahé nejsou a nehrozí zapomenutí doma/v jiném voze (ale třeba má někdo jinou zkušenost).
Auta se mění, Mivue zůstává a funguje. Kvalitu přísavky bych neodsuzoval kvůli tomu, že někdy odpadla. Hledal bych příčinu v zakřivení skla, typicky čím víc nahoru ji dáš, tím hůř bude držet.
《》
Odpovědět