Slovinsko - pokuta rychlost

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Skalikh
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28 dub 10:04

Slovinsko - pokuta rychlost

Příspěvek od Skalikh »

Zdravím,
byl jsem minulý rok na Erasmu ve Slovinsku, kde jsem jezdil i autem, a přišel mi dopis, že jsem 5.4.2020 překročil rychlost o 21 km/h na padesátce a výzva k zaplacení pokuty 500 € s tím, že pokud zaplatím do 60 dnů od obdržení, stačí zaplatit 250. @-) Jeden doporučený dopis mi přišel už minulý rok v červnu, ale vzhledem k tomu, že jsem byl ještě v zahraničí, neměl dopis kdo převzít a vrátil se asi zpátky. Tentokrát však dopis doručili přímo na policii v místě bydliště a převzít jsem ho zřejmě musel.
Dopis přišel od městské policie v Lublani, je celý psaný česky, a je přiložena i fotka auta zezadu a SPZ.

Máte někdo zkušenost, jestli pokutu musím zaplatit, nebo existuje něco, jako promlčecí lhůta 1 rok podobně jako v Itálii?
Asi bych to nechal být, ale je pravděpodobné, že do Slovinska pojedu znova stejným autem, a tudíž by mohl být problém...

Díky!

E: Co jsem tak hledal, tak promlčecí lhůta ve Slovinsku je 2 roky pokud nezačne řízení, nebo 4 roky celkově, takže tohle tu asi nevyjde. Možná by tu fungovalo napsat jim, že řídil Abdal Suliman a dát jim jeho adresu?
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Slovinsko - pokuta rychlost

Příspěvek od Zajda »

Nevím jaké mají přesně možnosti lustrace ale pokud to nezaplatíš, minimálně bych před příští návštěvou změnil SPZ po tom co bych ji ztratil.
《》
Odpovědět