Slovinsko - pokuta rychlost

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Slovinsko - pokuta rychlost

Příspěvekod Skalikh » úte 23 úno 13:59

Zdravím,
byl jsem minulý rok na Erasmu ve Slovinsku, kde jsem jezdil i autem, a přišel mi dopis, že jsem 5.4.2020 překročil rychlost o 21 km/h na padesátce a výzva k zaplacení pokuty 500 € s tím, že pokud zaplatím do 60 dnů od obdržení, stačí zaplatit 250. @-) Jeden doporučený dopis mi přišel už minulý rok v červnu, ale vzhledem k tomu, že jsem byl ještě v zahraničí, neměl dopis kdo převzít a vrátil se asi zpátky. Tentokrát však dopis doručili přímo na policii v místě bydliště a převzít jsem ho zřejmě musel.
Dopis přišel od městské policie v Lublani, je celý psaný česky, a je přiložena i fotka auta zezadu a SPZ.

Máte někdo zkušenost, jestli pokutu musím zaplatit, nebo existuje něco, jako promlčecí lhůta 1 rok podobně jako v Itálii?
Asi bych to nechal být, ale je pravděpodobné, že do Slovinska pojedu znova stejným autem, a tudíž by mohl být problém...

Díky!

E: Co jsem tak hledal, tak promlčecí lhůta ve Slovinsku je 2 roky pokud nezačne řízení, nebo 4 roky celkově, takže tohle tu asi nevyjde. Možná by tu fungovalo napsat jim, že řídil Abdal Suliman a dát jim jeho adresu?
Skalikh
Spolujezdec

Re: Slovinsko - pokuta rychlost

Příspěvekod Zajda » úte 23 úno 14:20

Nevím jaké mají přesně možnosti lustrace ale pokud to nezaplatíš, minimálně bych před příští návštěvou změnil SPZ po tom co bych ji ztratil.
1,9 TDI
0,9 TCe
Zajda
Letec

Zpět na Ze života za volantem