Prokotol o Emisni kontrole

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
denial
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 25 bře 00:04

Prokotol o Emisni kontrole

Příspěvek od denial »

DObry den,

chcel by som sa opytat, ci sa v CR pri merani emisii aktualne stale vydava papierovy
Protokol o mereni emisi vozidla so zelenym znakom vlavo hore?

https://www.zakonyprolidi.cz/disk/cs/fi ... 12u006.pdf

Lebo kupil som v CR auto a chcem ho prihlasit v SR.
Ma platnu TK aj EK a u nas mi ju uznaju, ked predlozim original ceske protokoly.
Majitel ich ale stratil, tak som sa s nim dohodol, ze pred odhlaskou na export da vystavit opisy.
Ale zaslal mi iba opis protokolu TK (s cervenou znackou v rohu) a ze samostatne zelene EK papiere uz nie su.
Vidim, ze meranie emisii je na druhej strane uvedene, lenze toto mi asi u nas okresny urad nebude akceptovat.

Da sa ten duplikat nechat vystavit na ktorejkolvek stanici alebo iba tam, kde predtym auto merali?

Dik.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Prokotol o Emisni kontrole

Příspěvek od ctrl_j »

Samostatny protokol o mereni emisi nepochybne existuje, protoze pred STK lze emise zmerit nezavisle predtim a klidne nekde jinde.
Nicmene po TK si technik natahne podle cisla toho protokolu EK ta data a vyjede souhrnny papir, kde jsou udaje z TK a nasledne i EK, tzn. ten samostatny protokol z emisi uz neni potreba, protoze emise jsou predpokladem pro TK a tohle je pak dokument all-in-one.
Podle toho co pises, tak tam mas vse co by tam melo byt.

Akceptovat by ti to meli, protoze jak pisu vyse, uspesne absolvovana technicka kontrola znamena automaticky, ze vozidlo proslo uspesne i kontrolou emisni.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Prokotol o Emisni kontrole

Příspěvek od Truck Daškam »

Jednodušeji řečeno - má to TK, má to i emise
Chápeš to?
Odpovědět