Chci častější měření rychlosti

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Chci častější měření rychlosti

Příspěvek od Zajda »

janiik píše:len mi nejde do hlav aky dovod, je ten, ze prekracujete rychlost, pripadne sa lepite na ine auta, alebo obehnete a hned pribrzdite cloveka tym, ze hned odbocite. Ak tak nerobite tak sa ospravedlnujem, ale podla toho co tu citam, sa tu ozyvaju ludia, ktori s tym problem maju.
Co má společného překračování rychlosti s lepením a bržděním někoho? Všichni, co berou ježdění alespoň trochu jako radost, zastávají přístup žít a nechat žít.

Rychlost je oblíbené téma médií a policie jedině z důvodu snadné vymahatelnosti.
Už kvůli jednoduchému výběru kasírovacích míst - zpravidla nejpřehlednějších a nejbezpečnějších rovných úseků.
Ani nepamatuju, kdy mě někdo ohrozil nepřiměřenou rychlostí.

Zato potkávám spoustu lidí co ignorují provoz kolem sebe.
Kličkují po cestě, náhodně zrychlují a zpomalují, nedávají přednost a jsou celkově duchem nepřítomní.
Většinou to není vyloženě nebezpečné, ale jen dokud ostatní řidiči myslí za ně.

Má oblíbená kratochvíle je pak jet ve vláčku, kde jsou všichni nalepení na sobě v rychlosti 50-70 km/h že se mezi ně nelze zařadit. Nikdo není schopen nikoho předjet, aby se kolona rozmělnila. Jsem pak asi za strašného asociála když musím předjíždět několik aut naráz. Přitom ostatní tak vzorně čekají. Na něco.

Občas poslouchám plamenné nářky kolegyně před důchodem co se bojí jezdit v zimě, protože jí to klouže i když nepřekračuje rychlost. Což je pro ni velmi matoucí a vyvolává to pocit nejistoty. A když se zrovna vyjet nebojí, lepí se na auta před sebou, aby se jí někdo nevecpal do mezery. Protože všude je to samý pirát. Veškerá diskuse marná.
Aspoň vím, koho si v těch vláčcích představit za volanty.
Což mi připomíná že nevím, proč vlastně reaguju na tebe.

Budu mluvit doufám za většinu aktivních uživatelů fóra když to shrnu následovně:
"ze prekracujete rychlost" - Může být. Co je ti po tom?
"pripadne sa lepite na ine auta" - Ani náhodou
"alebo obehnete a hned pribrzdite cloveka tym, ze hned odbocite" - Ani náhodou. Viz "sledovat provoz kolem sebe a předvídat"

Osobně mám plné zuby lidí, které trápí všichni okolo a ve všech vidí strašné nebezpečí. A to nejen na silnici.
Každý by se měl řídit tím aby nečinil ostatním to, co mu samotnému vadí.
janiik píše:Aj ja som sa na niečo pýtal a vôbec ste neodpovedali
A jak zněla otázka? Zachytil jsem pouze "kde sú policajti" a pak už jen zbožná přání.
《》
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Chci častější měření rychlosti

Příspěvek od Honza42 »

Pokud se vrátím k úplně prvnímu příspěvku janiika, tak bych řekl, že nechápe rozdíl mezi povolenou rychlostí a přiměřenou rychlostí. Souvislost mezi těmito pojmy není vůbec žádná, ale za nedovolenou rychlost se dají vybírat peníze.
Není jediný, kdo má víru ve správnost rozhodnutí shora, a že když budou všichni poslušní, nastane na zemi ráj.

V dalších příspěvcích vyslovené stesky nad dalšími nešvary na silnicích jsou sice oprávněné, ale s činností policie to nemá nic společného. Policii to nezajímá, takže ani zvýšení počtu policistů na desetinásobek nepovede ke změně. Možná tak přibude pokut za parkování.
Odpovědět