Mlhovkáři

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od Jacík »

goes píše:
řidičBOB píše:goes: by mne zajímalo, jak jsi přišel na tu rychlost vyšší než 130 :-)
Já zase vidím, že řidič se po předjetí hned zařazoval a mlha tam sice nějaká je, ale nikoliv taková, že by vyžadovala zapnuté zadní mlhové světlo. Viditelnost je více než dostatečná a nikoliv snížená...když vezmu v úvahu ještě to, že kamera zásadně zkresluje a její obraz ani zdaleka nedosahuje toho, co vidí lidské oko.
Ale to by nebyl Radek, kdyby do všeho z principu nepíčoval.
vis ono exisuje cas a ujety usek a ne cely usek mas zrychlen a kde neni se to da lehce zpocitat. Takze presnos jsme si zjistitili velmi presne. Chapu, ze to ti na VSP nerikali ;)
Dalsi viditelnost dostecna nebo ne? To je veci posouzeni. Neni to sice nic divokeho, tedy viditelnost neni uplne minimalni, ale ze by byla nejake extra, navic v takovem pocasi hrozi kratke useky velke mlhy a je urcite lepsi tu mlhovku mit zapnutou prubezne, nez ji nezapnout pri vjeti do nejake huste mlhy. No a to vraceni se do praveho taky neni zrovna vzorne.
No proste dalsi z videii, kdy chces druhe buzerovat a sam sis pocintal tricko...
A kolik jsi teda prosímtě napočítal? Dej nám cifru, ať máme konrétní data a ne jen nějaké plkání do prázdna ;-)
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od Jacík »

btw si myslím, že by hoši od dálniční policie prokázali větší službu bezpečnosti provozu, kdyby se vyjimečně vykašlali na jeden přestupek a radši zastavili u těch aut v odstavném pruhu. Pokud by mohli nějak pomoci, tak by pomohli, aby tam auta stála kratší dobu a pokud by pomoci nemohli, aspoň by tam stáli se zapnutýma majákama, aby ostatní řidiči o těch odstavených autech věděli trochu dříve...
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od Deli »

goes píše:podle stylu jizdy
pavproch píše:@nepražák v autě v A značkou: pokud má kouska cti v těle, tak si to tam napíše "nesu z prahy, pyčo" a pokud to tam napsaný nemá, tak je to bezcharakterní vůl srovnatelný s plnohodnotným pražákem

edit ref goes: nesprávně, pouze pražák řídí jako ***
:)) =))

Dneska je tu veselo :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
Pawlik
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: sob 19 lis 08:21
Bydliště: Beskydy

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od Pawlik »

Goes napsal: "je lepší mít tu mlhovku preventivně zapnutou".
Já to vidím právě opačně, mlhovku používám jako nouzovku, vím kde ji zapnout (pozor, to není až taková sranda - zatímco v Nivě je na pravou ruku nad rádiem, v Transitu je na levou vedle repra od CB :) dělám si samozřejmě (_!_) s tím popisem, ale tak nějak to fakt je - v každém případě, pokud si v Transitu rozsvítím v boudě, tak vím že to je ten čudl vedle :) ) a radši pojedu pár vteřin bez ní, než abych tím někomu zbytečně pálil do očí. V případě krize stejně "prolezou" brzdovky, nebo varovné blinkry.
Více by mě zajímalo, který "píp" povolil oranžový maják náklaďákům na zadním nárazníku (nejčastěji na návěsu), přesně ve výši očí řidiče osobáku. Jet za tím v koloně, to není už ani na přesdržku, spíš na brokovnici. A za komančů (a ani později) to nebývalo, poprvé jsem se s tím setkal asi před deseti lety v A a pomalu se to dostalo i k nám...
Vysoká rychlost nezabíjí.
Zabíjí zbytečná rychlostní omezení.
Protože řidiči - vystresovaní možným postihem - začnou dělat chyby. Místo aby koukali kam jedou, hledají policajty v křoví.
Auto je zbraň jako každá jiná. Pistole taky nevystřelí sama od sebe.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od pavproch »

@deli: jaký veselo, smutno.... za poslední týden sem měl na cestách čtyři krizový situace a všechny čtyři zapříčinila ošlajfkovaná pyča v oktávce (v jednom případě prassatu) s pražskou značkou.... dvakrát málem sestřelení z rychlýho pruhu na D1, když se ten chuj rozhodl předjíždět a nepodíval se do špíglu, jednou nedání přednosti ve městě a jednou bezohledné předjíždění v koloně za traktorem... prostě momentálně mám na "pražáky" pifku
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od Deli »

Nvm, tohle nebude výsada A, to je stejné u i T; S; B atd. :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od pavproch »

S, T i B je slabounký odvarek A....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Pawlik
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: sob 19 lis 08:21
Bydliště: Beskydy

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od Pawlik »

To je změnou značek. Dřív jsem věděl, že nejhorší řidiči v galaxii mají značku SY, a na paty jim šlapou ti s KI, ZL (dříve GT), BK... Dneska se to schovalo za nic neříkající E,T,Z,B...
Budiž pochváleno Polsko s jejich systémem, kde víte, odkud to auto je (tedy až na výjimky W je u nich stejně nebezpečné, jako u nás A a můžete na něj narazit kdekoli, protože je většinou firemní).
Vysoká rychlost nezabíjí.
Zabíjí zbytečná rychlostní omezení.
Protože řidiči - vystresovaní možným postihem - začnou dělat chyby. Místo aby koukali kam jedou, hledají policajty v křoví.
Auto je zbraň jako každá jiná. Pistole taky nevystřelí sama od sebe.
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od Jacík »

Já Ti dám SY :-? :)
Uživatelský avatar
Pawlik
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: sob 19 lis 08:21
Bydliště: Beskydy

Re: Mlhovkáři

Příspěvek od Pawlik »

Mno, já mám s řidiči z okresu SY své zkušenosti... :)
A je odtamtud můj kolega z práce, se kterým se všichni bojí jezdit, protože sice jezdí pomalu a předpisově, ale nebezpečně.. A jediné auto, které dosud nezničil, je Land Rover Discovery, protože ten se zničit nedá... :)
Vysoká rychlost nezabíjí.
Zabíjí zbytečná rychlostní omezení.
Protože řidiči - vystresovaní možným postihem - začnou dělat chyby. Místo aby koukali kam jedou, hledají policajty v křoví.
Auto je zbraň jako každá jiná. Pistole taky nevystřelí sama od sebe.
Odpovědět