Vandalismus

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Andina
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14 lis 13:33

Vandalismus

Příspěvek od Andina »

Zdravím,

nemám možnost auto parkovat někde na pozemku, takže stojí na ulici v satelitu. Už po několikáté mi někdo auto objel klíčem. Poprvé si někdo namaloval prase na můj kufr, pak mi někdo vzal bok a dneska na mě ráno čekala 20 cm rejha na kufru.
Už mi upřímně celkem dochází trpělivost, avšak vím, že s tím tolik neudělám. I tak bych se tu chtěla optat na Vaše zkušenosti, tipy a rady.
Napadlo mě dozadu i dopředu pořídil nějaké kamery, minimálně to snad bude fungovat jako strašák a zároveň když už mi na to nějaký odvážlivec sáhne, mohla bych mít v ruce alespoň nějaký důkazní materiál. Nemáte někdo tipy na kvalitní autokamery s nočním viděním? Nevíte někdo, zda dělají širokoúhlé kamery, které by mi minimálně pokryly dostatečně přední část vozu? (zadní část bude nejspíš problém pokrýt, vzhledem k šíři sloupků)
Zároveň jsem pak přemýšlela o pojištění na vandalismus, avšak tam se zas bojím toho, že vzhledem k 5 tisícové spoluúčasti zaplatím škodu převážně sama z vlastní kapsy.

Popřípadě pokud máte někdo jiné tipy, jak se proti tomuhle alespoň nějak bránit, budu ráda. :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Vandalismus

Příspěvek od HondaMan »

Spoluúčast jde i 1000Kč a není to o tolik dražší.

Zkusil bych se zamyslet i nad příčinou. Např. Nesprávné parkování.
2.9T RWD
Andina
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14 lis 13:33

Re: Vandalismus

Příspěvek od Andina »

Většinou parkuji čumákem v úrovni koše viz. přiložený obrázek. Za mnou pak stojí další 3 auta, semtam stojíme jinak, ale většinou přijíždím jako poslední, takže i parkuji na konci. Zadkem jsem většinou maximálně nalepená na kamarádku za mnou, abych co nejmíň vyčuhovala.
Nicméně popřemýšlím tedy nad tou pojistkou s nižší spolúčastí.
Přílohy
Parkování.jpg
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1698
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Vandalismus

Příspěvek od petr_riha »

Vandalismus nevandalismus, nezdá se mi, že by tam po zaparkování aut zbylo 6m vozovky... Hm, teda ani 3, pokud to je jednosměrné, ta ulice se podle obrázku na parkování moc nehodí.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Vandalismus

Příspěvek od aikoN »

Jako vhodnou kameru bych doporučil Viofo A129 (sám k podobnému účelu používám). V noci natáčí celkem obstojně a s tzv. hardwire kitem lze používat parkovací režim, kdy kamera nahrává, i když není zapnutý motor, přičemž kameru automaticky odpojí při nízkém napětí baterie:

https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... gps-cerna/
https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-vio ... -a129-duo/

K tomu 2x pouzdro s odbočkou do pojistkové skříně (typ pojistky nutné vybrat podle auta):
https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-vio ... ro2--mini/
Rychlost zabíjí!
Uzzoufalka
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 15 lis 20:35

Re: Vandalismus

Příspěvek od Uzzoufalka »

Prosím mám podobný problém už dvakrát do mě nabourali a uz podruhé budu muset měnit celý přední nárazník.. Prosím moc o radu jaké ty kamery jsou dobré na snímání. Nepotřebuji na cesty ale právě když u auta nejsem. Děkuji za radu
Odpovědět