Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou známek

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
vojtas10
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14 črc 10:38

Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou známek

Příspěvek od vojtas10 »

Zdravím a prosím o tip jak postupovat, zda máte někdo zkušenost...

Manželka jela po A5 směr Vídeň (km 026,300) a naměřili jí 134 km/h na místě, kde bylo povoleno jen 60 km/h. Bylo to kus nějakou speciální "rakouskou" kontrolou známek, kde svedli auto do jednoho pruhu a kontrolovali dálniční známky. Za krásných 600 EUR pokuta v rámci zkráceného správního řízení (Strafverfügung).

Dovolal jsem se na místní úřad a nechal si poslat fotku emailem a je vidět, že značka omezení rychlosti byla nahoře na el. informační tabuli a auto jelo ještě samo na nezúženém místě, kus před kontrolou.

Má cenu nějak rozporovat měření / výši pokuty? Mně přijde absurdní měřit takto na dálnici 130 a pak rovnou 60 a hned fotka, daleko před místem kontroly. Při takovém překročení jsem dohledal rozsah pokuty ca. 150-2000 EUR :-o

Díky za radu!
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou zná

Příspěvek od retron »

Nejezdit tam anebo si nechat vyměnit značky.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou zná

Příspěvek od řidičBOB »

Nevím jak v A, ale v CZ není možné snížit rychlost ze 130kmh rovnou na 60.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou zná

Příspěvek od Jenyk »

Tady https://www.30kmh.cz/ je podobných případů i z Rakouska diskutovaných řada. Stačí do vyhledávání dát "Rakousko"
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou zná

Příspěvek od Lachende Bestien »

Upřímnou soustrast vaší peněžence.
Z vlastní zkušenosti musím říct, že je velmi příjemné a uklidňující, když se člověk dokáže zbavit závislosti na řízení nebezpečné toxické plechovky na kolech a není vystaven zákeřnému vyděračskému jednání těchto prolhaných perverzních povýšených parazitů, kteří naprosto suverénně způsobují člověku nemalé finanční škody na základě z řiti vytažených virtuálních přestupků, i když nedochází k omezení či ohrožení kohokoliv natož k jakékoli materiální škodě. $-) $-) $-)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou zná

Příspěvek od petr_riha »

vojtas10 píše:Zdravím a prosím o tip jak postupovat, zda máte někdo zkušenost...

Manželka jela po A5 směr Vídeň (km 026,300) a naměřili jí 134 km/h na místě, kde bylo povoleno jen 60 km/h. Bylo to kus nějakou speciální "rakouskou" kontrolou známek, kde svedli auto do jednoho pruhu a kontrolovali dálniční známky. Za krásných 600 EUR pokuta v rámci zkráceného správního řízení (Strafverfügung).

Dovolal jsem se na místní úřad a nechal si poslat fotku emailem a je vidět, že značka omezení rychlosti byla nahoře na el. informační tabuli a auto jelo ještě samo na nezúženém místě, kus před kontrolou.

Má cenu nějak rozporovat měření / výši pokuty? Mně přijde absurdní měřit takto na dálnici 130 a pak rovnou 60 a hned fotka, daleko před místem kontroly. Při takovém překročení jsem dohledal rozsah pokuty ca. 150-2000 EUR :-o

Díky za radu!
Nevěřím na snížení rychlosti 130 > 60. V Rakousku jsem žil a pořad tam pravidelně jezdím a ač neznám přesně silniční zákon samozřejmě, vycházím z logiky věci a zkušenosti. Snižování rychlosti probíhá stejně jako u nás, a to v IGL zónách (100 > 80 > 60). Manželka přehlédla minimálně 2 další značky před touto. Mimoto, Rakušáci nezabukari a nedělají “pasti” tak, jak to uměji naši příslušníci.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou zná

Příspěvek od řidičBOB »

S tím zabukařením bych byl asi opatrný...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou zná

Příspěvek od Lachende Bestien »

Taky mě celkem zarazilo, že by se někde doleváci nesoustředili na zlepšování svého bukanýrského "umění", když jim aj. byrokradům tato zákeřná vyděračská taktika přináší největší finanční zisk od "pojízdných peněženek". :@)
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Pokuta 600 EUR za rychlost v Rakousku před kontrolou zná

Příspěvek od EL_XEL »

Jestli je to tam, kde myslím, že to je, tak tam vždycky snižují rychlost postupně. Navíc je kousek před tím stacionární radar (nevím, jestli byla změřená u něj nebo až někde v tom místě kontroly).
Odpovědět