Stránka 1 z 1

Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

PříspěvekNapsal: ned 05 črc 19:53
od Skyshaard
Zdravím,

mám otázku ohledně přeregistrace vozidla z Dánska do Česka. Auto jsem původně měl registrované v Čechách, ale přeregistroval jsem ho do Dánska kvůli studiu - na Českých SPZ jsem dojel do Dánska, kde mi je i s techničákem sebrali a dostal jsem nové Dánské SPZ.

Auto teď plánuju odvézt zpátky domů a podle návodu bych měl odevzdat Dánské značky v Dánsku, zařídit si převozky a auto převést zpátky do Česka.

Chtěl jsem se ale zeptat, je možné to udělat jako když jsem auto vezl do Dánska? Tzn. s Dánskými SPZ dojet do Česka a tady auto potom přeregistrovat a Dánské značky odevzdat?

Za každou odpověď budu vděčný. Link na jakýkoliv oficiální vyjadření by se taky hodil.

Díky moc,
Skyshaard

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

PříspěvekNapsal: ned 05 črc 21:32
od mmira
mam za sebou podobny pripad. auto na DK znackach dovezt sem, tady prihlasit. budes potrebovat DK TP a najist ceskou STK, kde je budou znat a udelaji ti dovozovou STK. pak prihlasis a DK znacky posles nekomu do DK, koho zplnomocnis k odhlaseni.

mmch, docela dlouho jsem tu jezdil na tech DK znackach a nikomu to nevadilo.

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

PříspěvekNapsal: ned 05 črc 22:07
od Skyshaard
mmira píše:mam za sebou podobny pripad. auto na DK znackach dovezt sem, tady prihlasit. budes potrebovat DK TP a najist ceskou STK, kde je budou znat a udelaji ti dovozovou STK. pak prihlasis a DK znacky posles nekomu do DK, koho zplnomocnis k odhlaseni.

mmch, docela dlouho jsem tu jezdil na tech DK znackach a nikomu to nevadilo.


Díky moc. No já na Český SPZ taky úplně nějak nechvátam, ale pojištění je v Dánsku drahý, takže proč to neudělat.

Můžu se zeptat jak si to měl s pojištěním ty? Dal si na SKAT vedět že máš České SPZ a oni to to auto v Dánským registru hned zrušili? Já když jsem to přihlašoval z Čech do Dánska, tak jsem musel pojištění platit ještě dalších +-6 měsíců kvůli tomu, že jim hrozně dlouho trvalo dát vědět do ČR, že je vlastně to auto přihlášený v Dánsku. Tak nechci aby se mi něco podobnýho stalo i tady.

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

PříspěvekNapsal: ned 05 črc 23:06
od Lachende Bestien
Pokud dostali zdejší pojišťováci (aka prodejci drahého pocitu bezpečí, sucha a ochrany) doklad o tom, od kterého data bylo auto přihlášeno a pojištěno v Dánsku, jsou povinni přeplatek vrátit. Ovšem když jsou dlouhodobě zvyklí přijímat peníze de fakto za nic a válet si koule v kanclu u internetu, plní si své povinnosti jen velmi neochotně, obzvláště když mají vracet peníze. $-)
Takové nenápadné neoprávněné obohaceníčko, to je jejich potěšeníčko. :p

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

PříspěvekNapsal: ned 05 črc 23:07
od ctrl_j
Tohle se stalo tak jak je to napsano?
…kde mi je i s techničákem sebrali…

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

PříspěvekNapsal: pon 06 črc 08:17
od mmira
v mem pripade auto melo DK vlastnika, ktery si sam resil pojisteni. ale dopredu mi rekl, ze pojisteni konci k urcitemu datu a pak si auto i odhlasoval pote, co jsem mu poslal znacky.