Mereni - recidiva za rychlost

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od ultima ratio »

Je třeba hlavně zlepšit vynutitelnost práva a k tomu nám od roku 2013 přispěje právě ta obecná odpovědnost provozovatele vozidla. :-h
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od Jacík »

bloody cardinal píše: berte to prosím spíš tak, že když ode mě policie vyžaduje důsledné dodržování zákonů, tak vyžaduji důsledné dodržování zákonů i já od nich. Pokud mi skutečně prokážou zavinění přestupku, ponesu následky, ale nikdy jim nebudu pomáhat, protože bych byl sám proti sobě. Selský rozum.
+1
rozumný názor a takhle nějak to beru i já...
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od bloody cardinal »

ultima ratio píše:Je třeba hlavně zlepšit vynutitelnost práva a k tomu nám od roku 2013 přispěje právě ta obecná odpovědnost provozovatele vozidla. :-h
jo, to teda zcela jistě ano, na silnicích bude krásně, všude porostou kytičky, všichni se budou mít dobře a to jenom proto, že nám pomůže protiústavní pokuta za využití základních práv každého jednotlivce. Před zavedením bodového systému to znělo taky tak nějak a kde je výsledek? ;)

ta objektivní odpovědnost provozovatele vozidla nemá vůbec nic co dělat s bezpečností na silnicích, jde jenom o to vybrat co nejvíc peněz stacionárními radary.
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od řidičBOB »

ultima ratio píše:Je třeba hlavně zlepšit vynutitelnost práva a k tomu nám od roku 2013 přispěje právě ta obecná odpovědnost provozovatele vozidla. :-h
Ta je dobrá. Jenom musí probíhat bezprostředně po spáchání přestupku a adresně. To znamená - ne z kanceláře od monitoru, kávičky a koblih, ale pěkně na silnici.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od goes »

Jacík píše:
bloody cardinal píše: berte to prosím spíš tak, že když ode mě policie vyžaduje důsledné dodržování zákonů, tak vyžaduji důsledné dodržování zákonů i já od nich. Pokud mi skutečně prokážou zavinění přestupku, ponesu následky, ale nikdy jim nebudu pomáhat, protože bych byl sám proti sobě. Selský rozum.
+1
rozumný názor a takhle nějak to beru i já...
kdyz ti nekdo prepadne zenu a pusti ho, protoze PCR pri zajisteni dukazu porusila nejakou kravinku v zakone, budes s tim souhlasit a budes davat taky +1, nebo souhlas s timto pristupem k povinnosti dodrzovat u PCR zakony padne v okamziku, kdy by se te to tykalo v napr. takto neprijemne situaci? Udrzel by sis konzistenci v tomto nazoru? Nebo je to stanovisko jen pri pripady, kdy se ti to hodi a kdy uz ne, tak mas nazor jiny?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od řidičBOB »

goes: jen tak pro lepší orientaci - on píše o přestupku a Ty o trestném činu.
bloody cardinal píše: berte to prosím spíš tak, že když ode mě policie vyžaduje důsledné dodržování zákonů, tak vyžaduji důsledné dodržování zákonů i já od nich. Pokud mi skutečně prokážou zavinění přestupku, ponesu následky, ale nikdy jim nebudu pomáhat, protože bych byl sám proti sobě. Selský rozum.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od goes »

řidičBOB píše:goes: jen tak pro lepší orientaci - on píše o přestupku a Ty o trestném činu.
bloody cardinal píše: berte to prosím spíš tak, že když ode mě policie vyžaduje důsledné dodržování zákonů, tak vyžaduji důsledné dodržování zákonů i já od nich. Pokud mi skutečně prokážou zavinění přestupku, ponesu následky, ale nikdy jim nebudu pomáhat, protože bych byl sám proti sobě. Selský rozum.
1. on pise o duslednem dodrzovani zakonu ze strany obcana a ze strany PCR a na to ja taky reaguji
2. reaguji na uplne nekoho jineho, nez koho citujes
3. ptam se nekoho konkretniho na jeho nazor a verim, ze se umi vyjadrit sam za sebe a nepotrebuje tebe ve funkcni mluvciho

Takze priste Bobe, priste... prijde tvuj cas
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od ultima ratio »

Bob: Goes má ale pravdu. A navíc, když někdo přepadne ženu a dá ji při tom třeba jen dvě facky a třikrát jí kopne do zadku, nic jí při tom neukradne a ani ji neznásilní, tak je to také jen přestupek. Trestný čin "Přepadení" totiž neexistuje. A pod slovem "přepadení" si asi každý může vysvětlovat něco jiného. 8-}
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od řidičBOB »

reaguješ na někoho, kdo nenapsal žádný názor, jenom souhlasil s tím, co napsal někdo před ním a ten psal ve vztahu k přestupkům ;-)
Dneska nemáš moc svůj den...V6 neklaplo, tak to zkoušíš dál...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od goes »

No vis jak to chodi, objednavky z rad garazniku a foraru na vanoce uz se vali, tak cekam na ty dalsi a mezi tim se holt nudim ;)
Odpovědět