Mereni - recidiva za rychlost

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
mlaskac
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 25 črc 12:42

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od mlaskac »

Jacík: proto chci profesionální policii a vetší kompetence ala usa/mexiko. Krypl zlodějskej kterému za vraždu hrozí 12+ let nebude řešit +- rok za neodovolené ozbrojování. takže tak (stejnej případ je nůž) nebo už jen ten podělanej taser. dovozci píšu každých 6 měsíců, pro civilní sektor nic, pro bezpečnostní službu nic. takže až potkám někoho s metrovou vodovodní trubkou budu muset rychle utíkat :-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od goes »

Jacík píše:
goes píše: kdyz ti nekdo prepadne zenu a pusti ho, protoze PCR pri zajisteni dukazu porusila nejakou kravinku v zakone, budes s tim souhlasit a budes davat taky +1, nebo souhlas s timto pristupem k povinnosti dodrzovat u PCR zakony padne v okamziku, kdy by se te to tykalo v napr. takto neprijemne situaci? Udrzel by sis konzistenci v tomto nazoru? Nebo je to stanovisko jen pri pripady, kdy se ti to hodi a kdy uz ne, tak mas nazor jiny?
Odpovím otázkou. Když se tohle stane a Policie, respektive soud nebudou schopni viníka potrestat, udělám s tím ze své pozice něco?

Mimochodem pomíjím fakt, že ty řešíš relativně závažný trestný čin, zatímco já přestupek. Když to postavíš do roviny dopravní přestupek/např. ukradení kabelky, telefonu, apod., tak se moje stanovisko nijak měnit nebude...
tak snad mas nejaky postoj k tomu co ma PCR delat a jak se ma chovat. nebo je to tak jak pisu, ze nekde ma PCR dodrzovat zakon a jinde ne? Tobe vubec nejde o nejaky princip, tobe jde o vychcanost. Kde se ti to hodi, at PCR dodrzuje co ma a kde ne, tak at nedodrzuje. To je bezny postoj, neni duvod se za nej stydet.
Ja to mam preci jenom jinak - pokud PCR pri odhaleni pachatele tr.cinu, nebo prestupku porusi zakon, tak mi to nevadi. Pokud tim usvedci realneho pachatele, je takove prekroceni opravnene.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od řidičBOB »

goes píše:Ja to mam preci jenom jinak - pokud PCR pri odhaleni pachatele tr.cinu, nebo prestupku porusi zakon, tak mi to nevadi. Pokud tim usvedci realneho pachatele, je takove prekroceni opravnene.
A pokud si porušením povinností/zákona napomůže k tomu, aby byl někdo odhalen jako pachatel, ale nebude to ten skutečný??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od goes »

řidičBOB píše:
goes píše:Ja to mam preci jenom jinak - pokud PCR pri odhaleni pachatele tr.cinu, nebo prestupku porusi zakon, tak mi to nevadi. Pokud tim usvedci realneho pachatele, je takove prekroceni opravnene.
A pokud si porušením povinností/zákona napomůže k tomu, aby byl někdo odhalen jako pachatel, ale nebude to ten skutečný??
pak prisne ztrestat PCR
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od aikoN »

A můžeš říct, jak bys ty případy rozlišoval?
mlaskac píše:Jacík: proto chci profesionální policii a vetší kompetence ala usa/mexiko. Krypl zlodějskej kterému za vraždu hrozí 12+ let nebude řešit +- rok za neodovolené ozbrojování. takže tak (stejnej případ je nůž) nebo už jen ten podělanej taser. dovozci píšu každých 6 měsíců, pro civilní sektor nic, pro bezpečnostní službu nic. takže až potkám někoho s metrovou vodovodní trubkou budu muset rychle utíkat :-)
No, nevím jestli by bylo dobré mít tady druhý extrém v podobě prakticky všemocných zakomplexovaných magorů, kteří tě můžou odprásknout pomalu za to, že se na ně zle podíváš...
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od Pickuper »

mlaskac píše: chci profesionální policii a vetší kompetence ala usa/mexiko.
přestěhuj se do Lázní Bohdaneč B-)
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od Jacík »

goes píše: tak snad mas nejaky postoj k tomu co ma PCR delat a jak se ma chovat. nebo je to tak jak pisu, ze nekde ma PCR dodrzovat zakon a jinde ne? Tobe vubec nejde o nejaky princip, tobe jde o vychcanost. Kde se ti to hodi, at PCR dodrzuje co ma a kde ne, tak at nedodrzuje. To je bezny postoj, neni duvod se za nej stydet.
Ja to mam preci jenom jinak - pokud PCR pri odhaleni pachatele tr.cinu, nebo prestupku porusi zakon, tak mi to nevadi. Pokud tim usvedci realneho pachatele, je takove prekroceni opravnene.
Proč se na něco ptáš, když si sám odpovídáš. Jsem velmi rád, že přesně víš, co si myslím, asi nějaká telepatie či co :-)

Ale musím tě zklamat, není to tak, jak jsi napsal... ;) Ovšem nevím, jestli nějaká diskuze s Tebou má smysl :-)
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od Jacík »

goes píše:
řidičBOB píše:
goes píše:Ja to mam preci jenom jinak - pokud PCR pri odhaleni pachatele tr.cinu, nebo prestupku porusi zakon, tak mi to nevadi. Pokud tim usvedci realneho pachatele, je takove prekroceni opravnene.
A pokud si porušením povinností/zákona napomůže k tomu, aby byl někdo odhalen jako pachatel, ale nebude to ten skutečný??
pak prisne ztrestat PCR
A kdo na to bude dohlížet a kdo trestat?

Takže třeba když jedno auto přejede člověka a zabije ho, za ním pojede Tvoje žena, přejede ho znovu, ale v prvním autě pojede papaláš se známostmi u PČR a soudních znalců, kterej si zařídí posudek, že on člověka nezabil, ale pouze lehce zranil a PČR uzavře záležitost s tím, že člověka zabila Tvoje žena, i když s tím ve skutečnosti nemohla nic dělat, smekneš předpokládám před PČR, soudem a všeobecně před systémem a budeš ženu chodit 5 let navštěvovat do basy, zatímco skutečný viník dostane podmínku za způsobení lehkého zranění následkem nedbalosti?

Jdi do háje se svýma výplodama ;)
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od Jacík »

goes: mimochodem bych si přál, abys mi aplikoval moji vychcanost na situaci, že jsem byl v dosavadní řidičské kariéře podezřelý z cca 12 přestupků a pouze 4-5 z nich jsem uhrál tak, že jsem nedostal postih, zatímco zbytek jsem na místě uznal, zaplatil a přijal postih, i když jsem se mohl vykroutit mimimálně z 11 z nich a možná i ze všech 12. To samé se zaviněnými nehodami, které jsem měl 2 a obě jsem mohl uhrát tak, že bych se z nehody zcela vyvinil a pykali by ostatní účastníci...
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Mereni - recidiva za rychlost

Příspěvek od Pickuper »

jacík je charakter :ymhug:
Niko nadžanel ko kerdža
Odpovědět