Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

audis
Autoškolák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 21 říj 22:55

Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od audis »

Ať už úmyslně či z nepozornosti, účinnost novely zákona o provozu na pozemních komunikacích zpoplatňující právo nevypovídat byla odsunuta na 19.1. 2013.

Ve Sbírce zákonů vyšla dne 14. 10. 2011 novela zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, a to pod číslem 297/2011 Sb., která měla zavést již několikrát diskutované protiústavní zpoplatnění práva nevypovídat, které přenáší odpovědnost za přestupek řidiče na provozovatele vozidla, a to způsobem, který je daleko za hranicí principů právního státu, kterým Česká republika (alespoň podle Ústavy) má být.

zdroj a vysvětlení:
http://www.autoweb.cz/zpoplatneni-prava ... e-odklada/

tentokrát jsem za ten úmysl nebo diletantství našich vůlených (od slova vůl) zástupců vděčný :-D :tleskani :tleskani Posrankyně a posranci se opět po 106. vyznamenali, tentokrát výjimečně ve prospěch občanů :-DD


Zde mi to připomíná unor 2011, kdy poslanci viděli svoji výplatnici za leden a rozčilovali se, že mají tak málo, i když si to 3 měsíce před tím sami odhlasovali... -> kdo si neumí spočítat mzdu, nemá mít žádné veřejné pravomoci!! A když se takto ztrapní téměř všichni politici, to není na pováženou, to je trapas a ostuda jak sviňa.

-- 21 říj 2011 23:48 --

to budou mít obce a Městští Poskoci radost jak sviňa:-DD chtěl bych na vlastní oči vidět ty zklamané :-DDDD ksichty, kdy pro rok 2012 počítali s příjmem do obecní pokladny z pokut, a ted musí během 2 měsíců sehnat peníze jinde nebo seškrtat výdaje :-DD

Těším se na medyjální blamáž v profláknutých mééédyjých, jak to je nespravedlivé a jací jsou obce a Městsští Poskoci chudáci. :-DDDDDDD
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od goes »

ustavni soud uz o tomto zakone rozhodl, ze se stavis do role soudce US? jinak je zajimave, jak maji nekteri z blbosti radost. slusni lidi to neresi a chrochtaci se maji mezi sebou zase kvuli ceho dva dny placat po ramenou a rikat si, jaci jsou to chlapaci

a jeste se pak smejou sve vlastni jednoduchosti a hlouposti. nu coz no, prijdou jine zakony, zda za mesic ci za pul roku je jedno. vyhodou je, ze drtivou vetsinu naroda takove veci nechavaji chladne, resi to jen hrstka, kterym stejne nezbude, nez se prizpusobit.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od goes »

a jeste koukam, ze audis s tim prisel ctyri mesice po ostatnich :) http://www.tyden.cz/rubriky/auta/aktual ... 04786.html

byt uznavam, ze vasek to potvrdil az v zari :) http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/954916
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od ultima ratio »

Všichni to už dávno vědí, jen druhořadý právník Beran to zjistil až včera a hned o tom musel vydat článek. Docela se v něm blamuje, neboť ten datum účinnosti novely byl zvolen schválně až v roce 2013, aby se na to mohli někteří majitelé a provozovatelé vozidel připravit a změnit smlouvy o užívání jejich vozidel, hlavně tedy právnické osoby jejichž jednatelé jsou rozdílní od řidičů jejich vozidel, leasingové společnosti, autopůjčovny, apod.
audis
Autoškolák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od audis »

ultima ratio píše:Všichni to už dávno vědí, jen druhořadý právník Beran to zjistil až včera a hned o tom musel vydat článek. Docela se v něm blamuje, neboť ten datum účinnosti novely byl zvolen schválně až v roce 2013, aby se na to mohli někteří majitelé a provozovatelé vozidel připravit a změnit smlouvy o užívání jejich vozidel, hlavně tedy právnické osoby jejichž jednatelé jsou rozdílní od řidičů jejich vozidel, leasingové společnosti, autopůjčovny, apod.
třeba čekal na finální verzi, protože AŽ uveřejnění ve Sbírce zákonů je FINÁLNÍ VERZE PŘEDPISU KTERÁ PLATÍ! (kdyby v tiskárně v opilosti připsali, že každý občan je povinnen se 10x denně modlit k králi bramborových lidí, tak by to bylo nařízení jako jakékoliv jiné). A nechtěl psát článek v létě s myšlenkou "asi to bude v budoucnu tak a tak".

já osobně doposud stále slýchával účinnost novely (která mění kde co, nejen nevypovídat) od 2012.
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od ultima ratio »

No jo, všichni to už dávno vědí, jenom ty a Tomáš Beran jste to nevěděli, no. =))
Uživatelský avatar
Pawlik
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: sob 19 lis 08:21
Bydliště: Beskydy

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od Pawlik »

Nemusíte použít právo nevypovídat, naopak..
Moje auto ve zmiňované době řídil pan Vytautas (čti Vítotas) Karavieličius (čte se jak píše), etnický Litevec ovšem občan Ruské federace. Jeho oprávnění k řízení vozidla jsem si ověřil zběžnou kontrolou jeho pasu, řidičského průkazu a mezinárodního řidičského průkazu, jejich čísla jsem si ovšem nezapsal (a pokud zapsal, papír jsem ztratil). Bydliště je tuším Vladivostok..
Úřade, starej se.
Vysoká rychlost nezabíjí.
Zabíjí zbytečná rychlostní omezení.
Protože řidiči - vystresovaní možným postihem - začnou dělat chyby. Místo aby koukali kam jedou, hledají policajty v křoví.
Auto je zbraň jako každá jiná. Pistole taky nevystřelí sama od sebe.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od goes »

Pawlik píše:Nemusíte použít právo nevypovídat, naopak..
Moje auto ve zmiňované době řídil pan Vytautas (čti Vítotas) Karavieličius (čte se jak píše), etnický Litevec ovšem občan Ruské federace. Jeho oprávnění k řízení vozidla jsem si ověřil zběžnou kontrolou jeho pasu, řidičského průkazu a mezinárodního řidičského průkazu, jejich čísla jsem si ovšem nezapsal (a pokud zapsal, papír jsem ztratil). Bydliště je tuším Vladivostok..
Úřade, starej se.
pokud stari kmeti zijou ve lzich a lhani je jejich zpusob zivota, kdy je vice nez jasne, ze ve stejnem duchu vychovavaji i sve potomky, nelze se divit, ze jsou silnice plne psychopatu a magoru. No mas dnes manko 220 km, mel bys to jit dohnat ;)
Uživatelský avatar
Pawlik
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: sob 19 lis 08:21
Bydliště: Beskydy

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od Pawlik »

Doženu to cestou do Malagy, neboj.
To není lhaní, to je sebeobrana proti systému.
Ty bys naprášil ČS parašutisty, kteří seskočili eliminovat Heydricha?
Asi jo, chápu tě... Ordnung muss sein!
Vysoká rychlost nezabíjí.
Zabíjí zbytečná rychlostní omezení.
Protože řidiči - vystresovaní možným postihem - začnou dělat chyby. Místo aby koukali kam jedou, hledají policajty v křoví.
Auto je zbraň jako každá jiná. Pistole taky nevystřelí sama od sebe.
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění práva nevypovídat až od 2013

Příspěvek od ultima ratio »

No už dnes musíš dle zákona jako provozovatel vozidla znát totožnost řidiče vozidla. A totožnost se neskládá jen z jména a příjmení, ale i z data narození a bydliště osoby. [-x
Odpovědět