Stránka 1 z 1

Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: pát 27 zář 18:32
od 406 Coupe
Četli jste taky tuhle zprávu:
Čech šokoval německou dálniční policii. V autobusu místo lidí převážel auto
https://echo24.cz/a/SQca3/cech-sokoval- ... -internetu

Kromě toho, že Němci jsou zřejmě národem práskačů a udavačů, tak mi není jasné, za co ho budou pokutovat, protože jestli měl platnou TZ a nepřekročil povolenou hmotnost, tak si může v autobusu převážet co chce, ne?

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: pát 27 zář 19:54
od Lachende Bestien
A já jsem si myslel, že největšími práskači jsou Chechi, a ono to začíná vypadat, že v Germ-landu bonzují ještě více a ochotněji. :ymsick:
Nejspíš tam ale mají nějakou odpovídající zákonnou úpravu ve smyslu že autobus může převážet jen cestující, protože jinak taky nechápu, jakým způsobem podle fízlů řidič busu "ohrožoval provoz", respektive na základě jakého paragrafu mu zakázali další jízdu a vyhrožují pokutou.

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: pát 27 zář 20:20
od abgx1
Zadní část rozřízl takovým způsobem, že šla otvírat jako vrata od stodoly

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: sob 28 zář 08:45
od Manli2
problém byl v zabepečení nákladu... prostě neměl kotevní body a spravně zakurtováno.

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: sob 28 zář 14:28
od Lachende Bestien
Díky za vysvětlení, domníval jsem se, že do Germlandu nevyrazil jen tak nadivoko, tj. provedl patřičné úpravy busu sloužící k upevnění nákladu. Zjevně kreativní jedinec netrpící přehnanou důsledností. :)

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: sob 28 zář 20:29
od 406 Coupe
Manli2 píše:problém byl v zabepečení nákladu... prostě neměl kotevní body a spravně zakurtováno.


Pochybuju, že existuje norma, jak zabezpečit osobák v autobusu. To spíš má pravdu "abgx1 » včera, 21:20
Zadní část rozřízl takovým způsobem, že šla otvírat jako vrata od stodoly" = nehomologovaná úprava karoserie. Pamatuju, že už v sedmdesátkách nás VB donutila sundat zadní čelo upravené pro nakládání dobytka na Trambus a nepomohla ani námitka, že tím ohrožují plnění úkolů socialistického podniku :D .

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: sob 28 zář 22:29
od Manli2
Policisté mu také na místě zakázali, aby jel dál, dokud se nezbaví svého nákladu. Muž hned na jejich výzvu zareagoval a zavolal několika svým známým. Ti hned přijeli s nákladním vozem, na který auto zevnitř autobusu přeložili.


https://www.spiegel.de/auto/aktuell/pol ... 88609.html

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: sob 28 zář 23:31
od Lachende Bestien
Pokud by zjistili nehomologované úpravy, je otázka, jestli by neoznačili vozidlo jako nezpůsobilé k provozu, a ne že může pokračovat v jízdě až po vyložení nákladu.
Ať tak či onak, fuck zákeřné germlandské práskače a buzerující doleváky (ti však jsou nuceni k udržení teplých místeček na podněty reagovat, zatímco sprostí udavači to dělají z vlastní zlé vůle se zlomyslným potěšením, že někomu způsobí problémy :ymsick: ). Hlavně, že germlandští politici po našem vstoupení do EWW zablokovali na mnoho let možnost legální práce pro Chechy v Germlandu, i když jsme žili a spolupracovali po staletí na stejném území, a teď si tam navezou miliony niggaz z diametrálně odlišných kultur, kteří převážně nepřijeli za prací, ale vysávat sociální systém, o jakém by si ve své zemi původu mohli nechat leda zdát.
Jsem zvědav, kdy se tam objeví nějaký nepříliš úspěšný umělec podobný jistému proslulému Adolfu Hüttlerovi. :-?

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: ned 29 zář 08:10
od PepaSFI
takové povozy se běžně používaly už za komunistů na přepravu závodních aut i spoustu jiných účelů. Starý autobus se nechal přepapírovat na náklaďák, dejme tomu 6 osob + náklad, podobně jako se z Avií, Barkasů a š1203 stavěly obytňáky. Nemá to samonosnou karoserii takže se to dá skoro libovolně upravit bez zásahu do nosných částí a je to dost velký aby se tam vešlo auto, buggy nebo soutěžák, dílna a ještě bydlík pro pár lidí. Řidičák na to tenkrát měl každý druhý chlap z vojny. Tohle nejspíš bude veterán z těch časů, dnes je jednodušší koupil plošiňák přívěs. Kdyby neměl úpravu zapsanou v papírech, tak by ho bez milosti odstavili, takže asi fakt šlo o uložení a zabezpečení nákladu. Poučení z toho plyne, zaclonit okna aby pitomci nestrkali nos do věcí po kterých jim nic není.

Re: Za co soudruzi?

PříspěvekNapsal: pon 30 zář 17:06
od Jenyk
PepaSFI píše:Nemá to samonosnou karoserii takže se to dá skoro libovolně upravit bez zásahu do nosných částí

Tohle už samonosnou karosérii má, takže kotevní body mohou být trochu problém: https://cs.wikipedia.org/wiki/Karosa_%C5%A0M_11