Přednosti v historickém centru Brna

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
alternatyva
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19 zář 14:06

Přednosti v historickém centru Brna

Příspěvek od alternatyva »

Zdravím místní dopravní experty,

dotaz je spíš pro Brňáky, ale i neznalí si můžou místo dohledat. Jde mi o historické centrum Brna, kde je pěší zóna s tramvajemi a je povolen vjezd vybraným druhům vozidel (zásobování, cyklisti, ...). Přednost tam většinou není upravena pomocí značek, takže platí přednosti zprava. Toto pravidlo samozřejmě neplatí mimo pozemní komunikace, jenže ono tam moc nejde vizuálně odlišit co je cesta a co už je chodník. Dneska jsem jel po Rašínově směrem na Masarykovu (https://mapy.cz/s/fenokojufu) a zprava z Náměstí Svobody mi to tam někdo vpálil. Bylo to těsně a pán na mě křičel "přednost zprava p**o". Dost možná měl pravdu, jenže potom by musela dávat přednosti taky tramvaj a to všude kde tím centrem projíždí (což samozřejmě nedělá). Jak to vidíte vy?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednosti v historickém centru Brna

Příspěvek od řidičBOB »

Tak po chodníku snad nemohou jezdit tramvaje a auta, ne?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
alternatyva
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19 zář 14:06

Re: Přednosti v historickém centru Brna

Příspěvek od alternatyva »

řidičBOB píše:Tak po chodníku snad nemohou jezdit tramvaje a auta, ne?
Správně Bobe, ale napsal jsem že nejde vizuálně odlišit co je cesta a co už je chodník. Prakticky celé centrum je vydlážděné, včetně velké plochy na náměstí kterou křižuje tramvajový pás.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednosti v historickém centru Brna

Příspěvek od řidičBOB »

tak se podívej do katastru, jak je vedená příslušná komunikace a budeš mít jasno...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Přednosti v historickém centru Brna

Příspěvek od ctrl_j »

V zasade je tam teleso tramvajoveho pasu (srafovane) po kterem se pohybuji i auta s povolenim vjezdu. Vsechno ostatni je chodnik (zluta) nicmene vedou skrz nej pozemni komunikace (cervena cara).
Doleva smer k Ceske je tam povoleni stani taxi, takze predpokladam ze tam odsud vcelku castu bude to taxi vyjizdet a prednost zprava vymahat.
bno-mas.jpg
brno-mas2.jpg
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
alternatyva
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19 zář 14:06

Re: Přednosti v historickém centru Brna

Příspěvek od alternatyva »

Díky moc, jak jsi k takové mapě přišel? Přes náhled do katastru jsem se k tomu nebych schopný proklikat.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Přednosti v historickém centru Brna

Příspěvek od ctrl_j »

Tj. pasport komunikaci, to se katastru netyka.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Přednosti v historickém centru Brna

Příspěvek od PepaSFI »

na takových místech kde není moc poznat co a jak a nejen tam, jsou i místa kde to zprava platí ale všichni to ignorujou, je nejlepší použít předvídavost a defenzivní jízdu. Než bych se tam hrnul, pak dupal na brzdu nebo nedejbóže do něčeho křápnul a pak se hádal jak že ta přednost vlastně má správně být, si to prostě načasuju tak abych se s tím druhým autem minul bez toho abych musel přednost řešit. A všecko je najednou plynulejší, pohodlnější.
Odpovědět