Nové auto a povinné ručení

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
artesis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 črc 15:46

Nové auto a povinné ručení

Příspěvek od artesis »

Ahoj všem, kupoval jsem ojetinu a založil si smlouvu u jedné pojištovny "slavia", když pak došlo na průzkum podmínek co poslali mailem vč. zelený karty apod. tak jsem tuhle pojistu jsem nezaplatil. Píšou tam, že pokud nezaplatím do 15 dnů tak pojistka zanikne. Tak jsem si sjednal jinde a tuhle druhou novou pojistu už rovnou i zaplatil. Je nějaká šance že si bude něco ta první pojištovna nárokovat a případně mě obesílat, že to chtějí uhradit i když po 15 dnech neuhrazení zanikla, případně penále atd?... Díky za rady.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nové auto a povinné ručení

Příspěvek od mattonecz »

no tak tech 15 dnu si byl u nich pojistenej tak co myslis
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
artesis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 črc 15:46

Re: Nové auto a povinné ručení

Příspěvek od artesis »

i když je tam tato věta:

Informace k postupu sjednání pojištění

Smlouva bude uzavřena zaplacením prvního pojistného. Platba musí být připsána na účet pojišťovny nejpozději 19.8.2019

V případě, že ve stanoveném termínu a výši připsána nebude, pojištění nevznikne a peníze se vrátí zpět.

Pro on-line platby (kartou, přímé bankovnictví) můžete využít naši platební bránu prostřednictvím platebního tlačítka ZAPLATIT.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nové auto a povinné ručení

Příspěvek od mattonecz »

to bys mohl kazdych 15 dni delat u jiny pojistovny takto ne?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Nové auto a povinné ručení

Příspěvek od tommas »

Tak z toho podle mne vyplývá,že pokud nezaplatil, pojištění vůbec nevzniklo, protože nebyla uzavřena smlouva. Tzn. auto v těch 15 dnech nebylo pojištěno u "slavie".
Takže tady to vidím tak, že ve dnech, než došlo k zaplacení pojistné smlouvy u jiné pojišťovny, bylo auto bez zákonného pojištění.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
artesis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 črc 15:46

Re: Nové auto a povinné ručení

Příspěvek od artesis »

tak jsem tam raději napsal a níže odpověď:

vznik pojištění se váže pouze k platbě, pokud není pojistné uhrazeno v předepsané výši a termínu, pak pojistná smlouva č. XXX nevznikne. Žádné další sankce z naší strany nevznikají.
Zaslanou zelenou kartu prosím skartujte, je neplatná.

Pak tady padlo že auto nebylo pojištěno 3 dny ... To první pojištění jsem zakládal minulý týden v pondělí odpoledne. A druhé jsem založil a rovnou zaplatil ve středu ráno. Auto jsem z bazaru vyzvednul ve středu odpoledne. Jediné co tak může bejt problém, že jsem dal pro přepis vlastně neplatný pojištění. V době vyzvednutí a předání vozu ale bylo již auto regulérně pojištěné. To že pojištění které zjevně pro přepis stačilo, bylo neplatné zato už nese zodpovědnost i ten člověk co pojištění uznal. Navíc úřadu může bejt jedno kdy a jak změním povinné ručení (není povinnost to oznamovat), když bude prostě vozidlo non-stop pojištěné stačí to. Další věc je, že vozidlo bylo ,díky tomu že to od slávie neplatilo, stále pojištěné na předchozího majitele. Tomu pojistka končila až v září. Nevim neřešil bych to, pokud po mě pojištovna nic chtít nebude a pro úřad bude vozidlo vlastně non-stop pojištěné tak je to podle mě OK.

Pokud se mýlím, tak to stejně nenapíšu pač byste řekli, že jste měli pravdu a pokud mě pak i zavřou, tak vám to napsat ani nebudu moct :-) HOWK.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Nové auto a povinné ručení

Příspěvek od tommas »

Pokud tam bylo v té chvíli pojištění i od předchozího majitele, tak není co řešit a vůbec nic nehrozí.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Odpovědět