Problém s čelním sklem

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Michal017
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 26 čer 11:46

Problém s čelním sklem

Příspěvek od Michal017 »

Ahoj, prosím Vás o radu..jsem už naprosto zoufalý a než objednám sklo na strojní vyleštění, chci se zeptat, jestli někdo řešil tento problém. Na čelním skle, v místech, kam stěrače nedosáhnou, mám skvrny, které nejdou ničím dolů.. Vypadá to na zaschlou směs z ostřikovačů, nebo na minerály z tvrdé vody? Netuším.. Na sklo jsem zkusil čistič Verso od Auto Finesse, technický líh, benzín, směs do ostřikovačů a ocet. Jde to pouze když ryju nehtem, ale je to po krajích celého skla a nejvíce v pravo z pohledu řidiče. Viz fotografie v odkazech.

http://jyxo.info/uploads/63/63d5abaac8d ... d622c9.jpg

http://jyxo.info/uploads/7B/7bdec4ca05f ... 11bd64.jpg
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od janjan »

je to vodní spot, normálně leštěnka na skla to sundá
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od Shr3k »

Divím se teda, že to nejde tím octem. Zkusil bych ještě clay.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Michal017
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 26 čer 11:46

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od Michal017 »

Problém vyřešen přípravkem Carpro Spotless 50ml za necelou stovku :)
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od Lachende Bestien »

50ml za necelou stovku? Takže litr za cca neccelý dvoulitr? Za ty prachy by to mělo oživit mrtvé. 8-x
Jinak už ve svém druhém příspěvku zmiňujete konkrétní produkt, může to působit jako dost pravděpodobná snaha o skrytou reKLAMu.
A úskočné reKLAMní agenty tady dříve či později čeká tropické ovoce s draslíkem a B komplexem.
Michal017
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 26 čer 11:46

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od Michal017 »

Lachende Bestien píše:50ml za necelou stovku? Takže litr za cca neccelý dvoulitr? Za ty prachy by to mělo oživit mrtvé. 8-x
Jinak už ve svém druhém příspěvku zmiňujete konkrétní produkt, může to působit jako dost pravděpodobná snaha o skrytou reKLAMu.
A úskočné reKLAMní agenty tady dříve či později čeká tropické ovoce s draslíkem a B komplexem.
Jenže já na ty okraje, které byly znečištěné vyplýtval sotva 10 ml. Je to sprej.. Nevím proč bych nemohl zmínit konkrétní produkt, alespoň do budoucna komukoli pomohu. Na našem trhu jsem našel jen velmi málo produktů, které řeší odstranění minerálu z tvrdé vody. Chemical guys produkt stal 500ml přes 600kc a leštěnky od 400kc. Proto jsem vzal na zkoušku carpro, kde si šlo vybrat z velikosti balení. Žádná skryta reklama to není, ale doporucim to všem, kteří budou mít stejný problém jako ja...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od ctrl_j »

Lachende Bestien píše:50ml za necelou stovku? Takže litr za cca neccelý dvoulitr? Za ty prachy by to mělo oživit mrtvé. 8-x
Jinak už ve svém druhém příspěvku zmiňujete konkrétní produkt, může to působit jako dost pravděpodobná snaha o skrytou reKLAMu.
A úskočné reKLAMní agenty tady dříve či později čeká tropické ovoce s draslíkem a B komplexem.
Cena za (maly) objem sice neni nikdy vyhodna, ale kupovat naslepo vetsi baleni, kdyz nevim jestli to bude fungovat, je dost nerozum.
A ten tvuj objemovy litr se da poridit pod sest set. Google it
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od Shr3k »

Michal017 píše:Problém vyřešen přípravkem Carpro Spotless 50ml za necelou stovku :)
Dívám se na složení toho zázraku a už vím, čím to příště sundat:
30% líh, 5-15% laurethsulfát sodný (tenzid), 1-5% sodná sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové (změkčovač vody), 1-5% kyselina fosforečná (wow, budeme leptat sklo? :D ), 1-5% alkylpolyglykosidy (další tenzid), 1-5% amonná sůl kyseliny fluorovodíkové (wow, znovu budeme leptat sklo? :D ), zbytek parfémizace a stabilizátor.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od Lachende Bestien »

Michal017 píše:
Jenže já na ty okraje, které byly znečištěné vyplýtval sotva 10 ml. Je to sprej.. Nevím proč bych nemohl zmínit konkrétní produkt, alespoň do budoucna komukoli pomohu. Na našem trhu jsem našel jen velmi málo produktů, které řeší odstranění minerálu z tvrdé vody. Chemical guys produkt stal 500ml přes 600kc a leštěnky od 400kc. Proto jsem vzal na zkoušku carpro, kde si šlo vybrat z velikosti balení. Žádná skryta reklama to není, ale doporucim to všem, kteří budou mít stejný problém jako ja...
Já vám nic nezakazuju, dělejte, jak uznáte za vhodné. Jen upozorňuju na postihy lstivých a lakomých skrytých reKLAMních agentů. A vaše první dva příspěvky na tomto fóru vypadají jako celkem běžná snaha těchto individuí/OZ různých značek propagovat "své" produkty.

@Shr3k
Danke za chemický rozbor. Značka kapro nejspíš bude spolupracovat s výrobci autoskel, když do svých sloučenin zařazují látky leptající sklo. A to se vyplatí. $-)
Michal017
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 26 čer 11:46

Re: Problém s čelním sklem

Příspěvek od Michal017 »

Shr3k píše:
Michal017 píše:Problém vyřešen přípravkem Carpro Spotless 50ml za necelou stovku :)
Dívám se na složení toho zázraku a už vím, čím to příště sundat:
30% líh, 5-15% laurethsulfát sodný (tenzid), 1-5% sodná sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové (změkčovač vody), 1-5% kyselina fosforečná (wow, budeme leptat sklo? :D ), 1-5% alkylpolyglykosidy (další tenzid), 1-5% amonná sůl kyseliny fluorovodíkové (wow, znovu budeme leptat sklo? :D ), zbytek parfémizace a stabilizátor.
Co jiného mi zbývalo, než tenhle chemický sajrajt?
Odpovědět