Stránka 1 z 2

Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: ned 23 čer 10:29
od petr_riha
Ahoj borci,

v úterý jdu přebírat nové auto, ale protože dorazilo o 2 měsíce dříve, nebude na značkách (původně jsem se s importérem domlouval, že auto předají na značkách, pokud jim doručím plnou moc, ale to jsem nestihl... :-)) A odkládat převzetí jen kvůli značkám se mi nechce.

Dnes už se na RZ vs. trvalé bydliště (Benešovsko) nehraje, kde tedy získat "A" (bydlím v Praze) ideálně bez front? V Podskalské? Na Bohdalci? Jinde? Nerad bych ztratil čas tím, že se budu muset dopravit někam, kde nakonec dostanu "S" :D

PS. objednat se dá, na Bohdalec jsem koukal, že se objednává na interval 60min, takže i v případě objednání tam člověk hodinu a čtvrt může strávit (na místě musí být včas samozřejmě).

Proot hledám alternativu, kde by se dalo objednat buď na 15minutovku (např. Podskalská, ale tu mám z ruky), nebo víte, že tam fronty nejsou.


PS. předpoklad, že přijdu na úřad, vyplním žádost, předložím dokumenty (TP, malý techničák, atd.), a hned odejdu se značkami, je správný? Papírová zelená se vrací, resp. potřebuji ji s sebou, nebo mi zůstává?

Díky.

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: ned 23 čer 11:44
od řidičBOB
já řeším vše právě v Podskalské a podle mých zkušeností je tam nejmíň lidu...

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: ned 23 čer 12:57
od petr_riha
#řidičBOB
V Podskalské byly vždycky fronty, ale to byli asi neobjednaní. Mám jí trochu z ruky, ale jestli máš takovou zkušenost, tak se tam asi vydám taky.

Btw. Podskalská byla/je úřad pro Černošice a tedy Prahu Západ (kdysi jako obyvatel právě Prahy Západ to pro mě byl místně příslušný úřad pro řidičák, pas, atd.). Dostanu tam fakt "A" a ne "S"?

A s tím čekáním to je jak? Přijdu, vyplním formulář, předložím doklady a hned dostanu značky? Jestli máš zkušenosti, prosím ještě o vyjádření k tomu PS. z otázky - fakt bych nerad chodil někam dvakrát, protože něco nemám :-)

Díky.

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: ned 23 čer 13:13
od honziss
Ja ve ctvrtek registroval v Radimovy - P6, bez rezervace a od vydani listecku po prebrani rz to trvalo 40min cistyho casu. Dostal jsem tip ze bez objednani je dobry chodit tak 1h pred zavirackou..

Vyzvednuti nove rp na vysehrade = 1h cca pred 2ma tydny.

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: ned 23 čer 14:16
od aikoN
A co je na tom tak důležitého, mít A a ne S? Aby nebyl za přespolního? Respektive, nese to nějaké nevýhody?

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: ned 23 čer 15:29
od Stepan
v modrých zónách se líp ztratíš, v porovnání "J" a "A" ti navíc občas něco projde, ikdyž tě chytnou u auta.

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: ned 23 čer 21:21
od řidičBOB
I ta P6 je ok. Moc lidí tam nechodí a jedou tam skoro všechny přepážky.

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: pon 24 čer 05:40
od petr_riha
aikoN:
Ano, je to kvůli splynutí s davem, "S" jsou cizinci v Praze, tak mimo ni. Mám s ní negativní zkušenosti*, mezi lidmi je bohužel dost hovad. A přestože jezdím často na severní Moravu, i tak raději s "A", než "S".

*
- zažil jsem pokutu za parkování na zákazu zastavení (ano, byl tam, přehlédl jsem), nicméně pokutu jsme dostali jen 2 cizinci, 2 místní nikoliv (zdravím Dejvice, pravda, je to fousaté, z doby, kdy tam nebyly zóny)... všechna 3 zbylá auta tam stála, když jsem přijížděl i odjížděl (cca 2 hodiny).
- asi měsíc zpět jsem zažil objetá všechna "cizí" auta klíčem,v místech, kde je první ulice za modrou zónou
- "A" se bude tvážit jako firemní (většina firemních je psána na Prahu, případně leasingovky), s "S" vypadám jako zbohatlík se soukromým vozem, který kupuje auto za 1M+ a závist...

Atd... To jsou reakce, se kterými jsem se bohužel setkal.
Negativní zkušenost rozhodně neplyne ze stylu jízdy (nadlimitně svižný, ale neagresivní, neblokující rychlejší, pokud se najdou :-) ), fakt je to jen o lidech.

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: pon 24 čer 08:03
od 970ka
Myslím,že už je to dnes jedno.Je v tom takovej hokej,několika lidem z Phy jsem přihlašoval auta u nás na Pčkový značky a neřeší to.A co ti se značkama na přání,to stejně nikdo neví odkud jsou.

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

PříspěvekNapsal: pon 24 čer 09:01
od honziss
Resit pismenko na RZ je podle me uplna pitomost x_x