Kde získat pražskou RZ bez front

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od petr_riha »

Ahoj borci,

v úterý jdu přebírat nové auto, ale protože dorazilo o 2 měsíce dříve, nebude na značkách (původně jsem se s importérem domlouval, že auto předají na značkách, pokud jim doručím plnou moc, ale to jsem nestihl... :-)) A odkládat převzetí jen kvůli značkám se mi nechce.

Dnes už se na RZ vs. trvalé bydliště (Benešovsko) nehraje, kde tedy získat "A" (bydlím v Praze) ideálně bez front? V Podskalské? Na Bohdalci? Jinde? Nerad bych ztratil čas tím, že se budu muset dopravit někam, kde nakonec dostanu "S" :D

PS. objednat se dá, na Bohdalec jsem koukal, že se objednává na interval 60min, takže i v případě objednání tam člověk hodinu a čtvrt může strávit (na místě musí být včas samozřejmě).

Proot hledám alternativu, kde by se dalo objednat buď na 15minutovku (např. Podskalská, ale tu mám z ruky), nebo víte, že tam fronty nejsou.


PS. předpoklad, že přijdu na úřad, vyplním žádost, předložím dokumenty (TP, malý techničák, atd.), a hned odejdu se značkami, je správný? Papírová zelená se vrací, resp. potřebuji ji s sebou, nebo mi zůstává?

Díky.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od řidičBOB »

já řeším vše právě v Podskalské a podle mých zkušeností je tam nejmíň lidu...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od petr_riha »

#řidičBOB
V Podskalské byly vždycky fronty, ale to byli asi neobjednaní. Mám jí trochu z ruky, ale jestli máš takovou zkušenost, tak se tam asi vydám taky.

Btw. Podskalská byla/je úřad pro Černošice a tedy Prahu Západ (kdysi jako obyvatel právě Prahy Západ to pro mě byl místně příslušný úřad pro řidičák, pas, atd.). Dostanu tam fakt "A" a ne "S"?

A s tím čekáním to je jak? Přijdu, vyplním formulář, předložím doklady a hned dostanu značky? Jestli máš zkušenosti, prosím ještě o vyjádření k tomu PS. z otázky - fakt bych nerad chodil někam dvakrát, protože něco nemám :-)

Díky.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od honziss »

Ja ve ctvrtek registroval v Radimovy - P6, bez rezervace a od vydani listecku po prebrani rz to trvalo 40min cistyho casu. Dostal jsem tip ze bez objednani je dobry chodit tak 1h pred zavirackou..

Vyzvednuti nove rp na vysehrade = 1h cca pred 2ma tydny.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od aikoN »

A co je na tom tak důležitého, mít A a ne S? Aby nebyl za přespolního? Respektive, nese to nějaké nevýhody?
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od Stepan »

v modrých zónách se líp ztratíš, v porovnání "J" a "A" ti navíc občas něco projde, ikdyž tě chytnou u auta.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od řidičBOB »

I ta P6 je ok. Moc lidí tam nechodí a jedou tam skoro všechny přepážky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od petr_riha »

aikoN:
Ano, je to kvůli splynutí s davem, "S" jsou cizinci v Praze, tak mimo ni. Mám s ní negativní zkušenosti*, mezi lidmi je bohužel dost hovad. A přestože jezdím často na severní Moravu, i tak raději s "A", než "S".

*
- zažil jsem pokutu za parkování na zákazu zastavení (ano, byl tam, přehlédl jsem), nicméně pokutu jsme dostali jen 2 cizinci, 2 místní nikoliv (zdravím Dejvice, pravda, je to fousaté, z doby, kdy tam nebyly zóny)... všechna 3 zbylá auta tam stála, když jsem přijížděl i odjížděl (cca 2 hodiny).
- asi měsíc zpět jsem zažil objetá všechna "cizí" auta klíčem,v místech, kde je první ulice za modrou zónou
- "A" se bude tvážit jako firemní (většina firemních je psána na Prahu, případně leasingovky), s "S" vypadám jako zbohatlík se soukromým vozem, který kupuje auto za 1M+ a závist...

Atd... To jsou reakce, se kterými jsem se bohužel setkal.
Negativní zkušenost rozhodně neplyne ze stylu jízdy (nadlimitně svižný, ale neagresivní, neblokující rychlejší, pokud se najdou :-) ), fakt je to jen o lidech.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od 970ka »

Myslím,že už je to dnes jedno.Je v tom takovej hokej,několika lidem z Phy jsem přihlašoval auta u nás na Pčkový značky a neřeší to.A co ti se značkama na přání,to stejně nikdo neví odkud jsou.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kde získat pražskou RZ bez front

Příspěvek od honziss »

Resit pismenko na RZ je podle me uplna pitomost x_x
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět