Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od Stepan »

driver v jiným tématu píše:
A co se týká obhajoby přestupku, tak tam to známe.
Něco se dá krásně řešit a něco nemá vůbec smysl rozebírat.
Já už stáhnu okýnko a nahrávám si, tážu se z jakého konkrétního důvodu mě zastavili, a co mi za to chtějí přidělit, jestli domluvu nebo úřad...
Nikdy mě nikdo nepoučil a na úřadě je to důkazní nouze skoro vždy.
Sem tam zaplatím, když vím, že jsem se zmýlil nebo třeba za telefon a přitom by to neprokázali, ale tak ještě mám zbytky soudnosti a snažím se hrát fér...
Vy se u toho účtu fakt střídáte ne?
Naposledy upravil(a) Stepan dne stř 25 zář 20:47, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od Stepan »

Spectral píše: Nemluvě o tom, že výše uvedenému je nadřazeno právo nevypovídat proti sobě - Nemo tenetur se ipsum accusare - článek 37 odst. 1 Listiny základních práv a svobod, samostatně zakotvené v každém příslušném procesním předpisu. Jako podezřelý prostě proti sobě a osobě blízké vypovídat nemusíš a nejsi povinen ani poskytovat jiné usvědčující důkazy.
Tak s tímhle už jsme taky dokázali úspěšně vyjebat, že ;)

add Googlení 361:

No já nevim, ale plácat svůj podpis na něco, čemu absolutně nerozumim, ikdyby na základě ústního projevu policajta, viz tolik populární my vám body nedáme, je časem cesta do pekel.

A jestli ne na silnici, tak tě v tom časem proškolí zaměstnavatel/banka/prodávající tvýho příštího auta. Máš nějakou nemovitost? Nechceš půjčit nějaký prachy? Ani tu smlouvu nemusíš číst, je úplně cajk, fakt :)) neber to zle, dobrých rad zdarma není nikdy dost :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od Stepan »

beast_regards píše: Alespoň by mě zajímalo, jak ten proces probíhá, protože o tom odebrání bodů rozhoduje městský úřad, ne policista na místě. Ono, když dopraváci měří rychlost, tak oni záznam mají třeba, a s ním i důkaz. Ale měšťáci?
O odebrání bodů rozhoduje městský úřad, na základě toho, co má v papírech. Když podepíšeš na místě papír na bodovanej přestupek, tak jsou body pryč, důkazy nedůkazy. Když je to zmiňovaný k), tak je to bez bodů. Hotovo.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od řidičBOB »

driver píše:Psal jsem to v postu výše Bobovi.... MP možná,dopravákům to je horší, ti k nehodám jezdí, viď...
Hele, stará písnička, nadřazeno, presumpce nevinny, materiální aspekt... Najivní... :)
Reál je vystaví rozkaz k nízké pokutě buď uhradíš drobné, nebo přijdeš o nervy u soudu, jestli máš iluze, tak prosím, advokát ti řekne jasně nech to plavat a na tom modelu to je celé založené.
...a odpor jsi přeskočil/vynechal proč? :-B
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od řidičBOB »

beast_regards píše: A ti to dokazují jak?

Mají v autě kameru?

Navzájem si do dosvědčí?

Spoléhají, že jim podepíšeš ten pokutový lístek jako doznání, a pak ti můžou přišít co se jim zlíbí?

Upřímně nevím jak s nimi jednat.

Alespoň by mě zajímalo, jak ten proces probíhá, protože o tom odebrání bodů rozhoduje městský úřad, ne policista na místě. Ono, když dopraváci měří rychlost, tak oni záznam mají třeba, a s ním i důkaz. Ale měšťáci?
No, pokud by v autě měli kameru, tak ano. Tedy, záleží na záznamu. Jelikož MP není oprávněna řešit tento typ přestupku, pochybuji, že na něj bude mít i sofistikované zařízení, což např. PČR má a občas jej i používá.
Svědectví dvou strážníků, bez jiného podpůrného důkazu, by neklaplo.
Ano, často spoléhají na to, že tě postraší: ale pane, ve správním řízení můžete dostat až tisíce miliard pokuty a trest smrti zastřelením! Většina pak raději zaplatí na místě.
Platí pravidlo, že když se v dané problematice neorientuješ, je lepší se "nepouštět do větších akcí" a zaplatit na místě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od ctrl_j »

Taky ale plati pravidlo, ze nepodepisuju dokumenty kterym nerozumim.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od řidičBOB »

Jistě. Předpokládám, že když mám nějaké povinnosti, tak si k tomu nastuduji i svá práva...pokud usedám za volant.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od Zajda »

Jediné pravidlo je že na místě se přestupek neřeší, nevypovídá, nic nepodepisuje.
Nejhorší co se může stát je že pak člověk zaplatí víc.
Ale předejde nepředvídatelným událostem, jakože podepíše úplně jiný druh přestupku apod.
Ve správním řízení se má šanci zorientovat, např. zjistit že vlastně nic neudělal.
V terénu je vždycky v nevýhodě proti hlídce co má desítky oveček za den.

Kdysi mě zastavili při cestě z venkovního tréninku, spocený v zimě s drkotajícíma zubama jsem souhlasil s pokutou za propadlou STK půjčeného auta, prostě jsem v tu chvíli nebyl úplně při smyslech, potřeboval do tepla a doplnit cukr...
Popis přestupku souhlasil, ale v klasifikaci se přepsali na něco co ani nelze řešit na místě, což jsem samozřejmě v tu chvíli nevěděl.
Kdybych je poslal někam, správní řízení bych vyhrál buď rovnou nebo u odvolacích orgánů, protože vozidlo jednoznačně způsobilé k provozu bylo, hned další den udělalo technickou na první dobrou.
《》
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od driver »

řidičBOB píše: ...a odpor jsi přeskočil/vynechal proč? :-B
Z důvodu "místních poměrů"
Jsou situace, kdy se práva nedovoláš, a tehdy nemá smysl ztrácet energii.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta §125c odst. 1 pism. k)

Příspěvek od řidičBOB »

no, nevím kolik správních řízení ročně absolvuješ, ale musím ti říct, že nemáš pravdu. Často k nim chodím jako zmocněnec a pokud máš řádně nabito, tak ouřada velmi rychle pochopí, že je lepší to někam založit a voholit nějakou jinou lamu, než se srát s potížistou.
Mimo to - se správním soudem mám dobré zkušenosti. Rozhodují, ač je to s podivem, vcelku rozumně.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět