Stránka 1 z 1

STK

PříspěvekNapsal: sob 16 bře 14:49
od pepino
Dobrý den mám dotaz, jedu na pracovní cestu do ciziny ale v té době mě propadne technická, jaký mi hrozí postih v případě kontroly a v případě nehody z mé viny jaké procento hradí pojišťovna. STK nechci dělat protože po návratu auto budu vyřazovat z evidence. Má někdo nějaké zkušenosti? Jedná se asi o 14 dní po vypršení platnosti STK moc děkuji.

Re: STK

PříspěvekNapsal: sob 16 bře 15:21
od Zajda
Platnost technické na nálepce je vyznačená na celý měsíc, takže je otázka, jestli auto budeš používat ve stejném měsíci kdy končí nebo až v dalším.
Než formální nezpůsobilosti k provozu bych se spíše bál té reálné, jak v případě kontroly tak co do krácení plnění pojišťovny.

Re: STK

PříspěvekNapsal: sob 16 bře 15:43
od pavproch
Pozor! Technická platí pouze a přesně do dne, kdy byla před 2 lety udělána, ani o den dýl!

Re: STK

PříspěvekNapsal: sob 16 bře 15:43
od Stepan
pětikilčo blokově. Samozřejmě za předpokladu, že nemáš nějakou popelnici a jak píše Zajda, budeš to mít nezpůsobilé k provozu reálně. To se pak dá přijít o papíry, ;;)
pp: a kdo se v tom bude vrtat?

Re: STK

PříspěvekNapsal: sob 16 bře 16:42
od Zajda
Napsal jsem to neúplně - ano, platí samozřejmě přesně na den, otázka je nakolik si to je schopná hlídka v terénu ověřit. V ČR to asi k dispozici mají když se budou obtěžovat, v zahraničí pochybuju.

Re: STK

PříspěvekNapsal: sob 16 bře 18:15
od řidičBOB
Pojišťovna nebude plnit vůbec. Bez platné TK není formálně vozidlo způsobilé k provozu na PK, tudíž tam nemá co dělat.

Re: STK

PříspěvekNapsal: ned 17 bře 16:07
od driver
Hlavně to STK umí on line přečíst dle RZ z databáze, i když Tě nezastaví, už i PČR, a venku bych tohle vůbec neriskoval, protože jestli do Tebe vrazí bulhar s cisternou a vyteče nějaký ropný produkt, což je zákon schválnosti a podobné lahůdky, tak může škoda lítat v desítkách i stovkách tisíc eur a nejen že to je nad limit plnění, ale ještě poj plnit nebude vůbec.

Takové auto zanechej na STK a domluv ať to udělají bez Tebe, to jde domluvit a vem si auto z půjčovny, pokud jich nemáš víc a cestu nelze odložit.

Re: STK

PříspěvekNapsal: pon 18 bře 19:56
od pepino
Chlapy díky moc já si to myslel ale v práci tvrdil kolega že to nevadí pojedu jiným dík Pepa