STK

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

pepino
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16 bře 14:41

STK

Příspěvek od pepino »

Dobrý den mám dotaz, jedu na pracovní cestu do ciziny ale v té době mě propadne technická, jaký mi hrozí postih v případě kontroly a v případě nehody z mé viny jaké procento hradí pojišťovna. STK nechci dělat protože po návratu auto budu vyřazovat z evidence. Má někdo nějaké zkušenosti? Jedná se asi o 14 dní po vypršení platnosti STK moc děkuji.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: STK

Příspěvek od Zajda »

Platnost technické na nálepce je vyznačená na celý měsíc, takže je otázka, jestli auto budeš používat ve stejném měsíci kdy končí nebo až v dalším.
Než formální nezpůsobilosti k provozu bych se spíše bál té reálné, jak v případě kontroly tak co do krácení plnění pojišťovny.
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: STK

Příspěvek od pavproch »

Pozor! Technická platí pouze a přesně do dne, kdy byla před 2 lety udělána, ani o den dýl!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: STK

Příspěvek od Stepan »

pětikilčo blokově. Samozřejmě za předpokladu, že nemáš nějakou popelnici a jak píše Zajda, budeš to mít nezpůsobilé k provozu reálně. To se pak dá přijít o papíry, ;;)
pp: a kdo se v tom bude vrtat?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: STK

Příspěvek od Zajda »

Napsal jsem to neúplně - ano, platí samozřejmě přesně na den, otázka je nakolik si to je schopná hlídka v terénu ověřit. V ČR to asi k dispozici mají když se budou obtěžovat, v zahraničí pochybuju.
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od řidičBOB »

Pojišťovna nebude plnit vůbec. Bez platné TK není formálně vozidlo způsobilé k provozu na PK, tudíž tam nemá co dělat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: STK

Příspěvek od driver »

Hlavně to STK umí on line přečíst dle RZ z databáze, i když Tě nezastaví, už i PČR, a venku bych tohle vůbec neriskoval, protože jestli do Tebe vrazí bulhar s cisternou a vyteče nějaký ropný produkt, což je zákon schválnosti a podobné lahůdky, tak může škoda lítat v desítkách i stovkách tisíc eur a nejen že to je nad limit plnění, ale ještě poj plnit nebude vůbec.

Takové auto zanechej na STK a domluv ať to udělají bez Tebe, to jde domluvit a vem si auto z půjčovny, pokud jich nemáš víc a cestu nelze odložit.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
pepino
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16 bře 14:41

Re: STK

Příspěvek od pepino »

Chlapy díky moc já si to myslel ale v práci tvrdil kolega že to nevadí pojedu jiným dík Pepa
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: STK

Příspěvek od pavproch »

Neska Havlíček prodloužil platnost STK o 10 měsíců s dodatkem že by lidi ale měli na STK jít, když můžou. Na jaře mi končí m4Zlik i brambor2 - jít či využít odkladu?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: STK

Příspěvek od ctrl_j »

Rozhodne bych to nenechaval az na konec te prodlouzene platnosti - tzn. ke konci roku. Pokud pres leto pandemie povoli jak loni (a na podzim zas zesili), jel bych jak to opadne. Ja to presne takto loni udelal.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět