Nepřevedené vozidlo - nový majitel nekomunikuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Nepřevedené vozidlo - nový majitel nekomunikuje

Příspěvekod PetrPetr » čtv 18 říj 07:45

Dobrý den,
mám dotaz ohledně převodu vozidel. Prodal jsem vozidlo za hotové slovenskému občanovi. Při prodeji jsem mu poskytl plnou moc (úřad byl v době prodeje uzavřen). Nový majitel přislíbil, že vozidlo převede a tak se nestalo. Po třech týdnech od prodeje mi přišla výzva uhradit pokutu za rychlost. Šel jsem tedy hned na magistrát ověřit, zda je ještě auto na moje jméno. Pracovnice mi sdělila, že auto je přihlášené stále na mě. Zároveň mi sdělila, že s tím nelze nic dělat (ani po předložení kupní smlouvy) a odeslala mě řešit věc přes policii. Několikrát jsem kontaktoval nového majitele pomocí telefonu a sms - neodpovídá, nereaguje. Ihned jsem se tedy dostavil na policii, abych tuto skutečnost oznámil a dál věc řešil. Policista mi sdělil, že ani oni nemají možnost jak tuto věc řešit a ocitl jsem se tudíž v patové situaci. Zajímá mě tedy jak mám dále postupovat, abych vozidlo úspěšně odhlásil a pokutu předal na nového majitele. Ve smlouvě mám uvedeno, že se nový majitel zavazuje k přepsání vozidla do 10 pracovních dnů a on tak neučinil - je tudíž smlouva neplatná? Děkuji za odpověď Petr
PetrPetr
Dítě v autě
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 18 říj 07:43

Re: Nepřevedené vozidlo - nový majitel nekomunikuje

Příspěvekod jirka87 » pát 19 říj 09:13

Nejsem právník a s tímto jsem se naštěstí nesetkal.

Z mého pohledu je kupní smlouva jako taková platná. Majitelem vozidla nejsi, protože jsi výměnou za to auto dostal peníze. A máš smlouvu. Nejsi už tedy zodpovědný za to, jestli s tím frajer udělá benzínku, nebo spáchá dopravní přestupky. Ne-vlastnictví auta budeš v takovém případě dokládat smlouvou.

Přepis : na lidi jako jsi ty už stát naštěstí myslel : https://kromerizsky.denik.cz/zlociny-a- ... 71024.html

A hlavně : https://auto.idnes.cz/prevod-auta-novel ... tomoto_hig

V žádném případě nejezdi do bydliště nového majitele, už mu nevolej a nepiš !!! Znám případ, kdy byl člověk jako ty žalován pro napadení, když dojel do místa bydliště za kupcem se zeptat proč auto nepřepsal..Žádní svědci od prodejce, zato celá rodina u kupce..Hádej jak to dopadlo...Nevesele.

Ty se vůůůbec nestresuj. Co je hlavní ? Peníze máš ? Máš...Smlouvu podepsanou máš ? Máš...Zbytek zařiď podle těch článků. A nenech se odbýt.

Povinné ručení jsi doufám dávno zrušil...Mě osobně jde zrušit povinné i bez zápisu v TP o změně majitele. Pokud u tvojí pojišťovny ne, tak udělej následující : TRVEJ na tom, že majitel porušil kupní smlouvy, nevyvíjí součinnost a dodej na nejbližší KAMENNOU provozovnu (internet je na hovno) společně s kupní smlouvou jednoduše formulované čestné prohlášení o tom, že již nejsi majitel, provozovatel a nehodláš být ani pojistitel vozidla. Pokud to ten pojišťovák odmítne, nech si od něj potvrdit papír, že to odmítnul a pošli to emailem na zákaznický servis dané pojišťovny jako stížnost.

Při postupu s úřady a různými ojebávači (to může být pojišťovna, která odmítá z banálního důvodu zrušit POV) platí jednoznačně heslo : "Hlavně se s tím nesrat". Využij všech dostupných prostředků a uvidíš, že to půjde. Co nevyřešíš na přepážce, to si schovej pro nadřízeného a pokud ani tam nepochodíš, tak to pořád cpi výš a výš. Půjde to.
jirka87
Mistr volantu
 
Příspěvky: 669
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nepřevedené vozidlo - nový majitel nekomunikuje

Příspěvekod GeneHawkins » pát 19 říj 10:36

Pojišťovny to už mívají ve VPP...
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
 
Příspěvky: 1600
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Nepřevedené vozidlo - nový majitel nekomunikuje

Příspěvekod Jenyk » pát 19 říj 17:17

Rozhodně se stresujte a řešte to. Návod zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1404.0

Než tam budete klást dotaz, toto mimořádně užitečné fórum si prostudujte. Většina situací je tam již zodpovězena. Zejména se dobře připravte, než půjdete na úřad. Lenost a neschopnost úředníků již dosáhla té míry, že je potřebné jim říkat, co mají dělat a doslova je k tomu donutit. A nahrávejte si všechno, máte na to právo!
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Jenyk
Pan Řidič
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Nepřevedené vozidlo - nový majitel nekomunikuje

Příspěvekod jirka87 » úte 23 říj 12:40

Jenyk : To fórum, respektive rady na něm jsou vztaženy k tehdejší situaci a v tu dobu platným zákonům. Dnes je vše jinak. Stačí číst.

A opakuji - nestresuj se. Zařiď vše jak jsem ti popsal a MUSÍ to být OK.

Pak sem dej všem vědět jak jsi dopadl, protože bohužel určitě nebudeš sám. Dnes možná ano, zítra pravděpodobně ne, zkrátka ty případy jsou ojedinělé, ale jsou..
jirka87
Mistr volantu
 
Příspěvky: 669
Registrován: čtv 02 lis 12:55


Zpět na Ze života za volantem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník