menší nehoda, rady od zkušenějších

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

mesyas
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24 črc 21:04

menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od mesyas »

Zdravím pánové,

pokud zakládám nesprávně téma tak se předem omlouvám(po odpovědích téma smažu/smažte).

Minulý týden se mi stala menší nehoda, nedával jsem pozor a nacouval jsem autem rovnou do sloupu garáže :D na autě mám rýhy, odřený lak a pár cm je i promačkaný. V autorizovaném servisu mi řekli, že to bude stát cca 80-100k, to mi přijde jako dost uhozený, ale dejme tomu. Teď k dotazu. Mám havarijní u Uniqy, na pojišťovnu jsem to nahlásil hodinu po nehodě, policii jsem samozřejmě nevolal, nebyl důvod. Byl jsem pozitivně naladěn, ale večer jsem si čel diskuze na internetu a všude píšou jak je tahle pojišťovna vyčůraná a že nic nevyplácí, a to mě trochu znepokojilo.

Teď k hlavnímu problému, dostal jsem od likvidátora email, kde po mě chce rozpis oprav, uhrazení faktur atd. atd. Budu možná znít jako socka, ale za 80k, to si auto radši nechám někde doopravdy opravit, a ne vyměnit nové dveře v autorizovaném. Samozřejmě jsem volal jak na infolinku Uniqy tak do servisu, kde mi řekli ať přivezu auto a dokumenty si vyřídí už mezi sebou, že budu platiti jen spoluúčast. Jaké jsou vaše zkušeností? Mám jim tam auto přivést? Jde mi o to, aby mi to servis nenapálil za přemrštěnou, já to zaplatil a pak neuviděl od Uniqy ani korunu a pojišťovna mi neřekla něco jako: Kašlu na tebe, nic ti nezaplatíme za tvoji blbost. Na pobočce mi řekli ať auto rozhodně neopravuju, ale když auto přivezu do servisu, tak to znamená opravu, ne? :-?

budu vděčný za každou radu nebo připomínku. Děkuji
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od honziss »

Je dobry se v servisu predem domluvit co vsechno vymenit a jak co opravit. Naplanovat vetsi rozsah opravy nez je nezbytne nutne a pak doufat ze pojistovna schvali aspon to co opravdu nutne je. Jinak autorizovany/neautorizovany servis bych volil podle stari vozu a podle toho jestli to bude mit nejaky vliv na zustatkovou hodnotu vozu. Dobre voleny neautorizovany servis = lepsi odvedena prace pravdepodobne, ale u mladeho auta a priznane bouracky se bude v papirech lip vyjimat autorizak pri prodeji.

Add cena opravy - 100tkc dneska stoji kdejakej mensi stouchanec. Ja pred 10ti lety oprel novyho focuse cumakem do skarpy (auto pojizdny, vsechno na nem zustalo), menilo se vsechno co melo znamku poskozeni a taky to bylo kilo.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
mesyas
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24 črc 21:04

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od mesyas »

auto mám teprve druhým rokem, za pár let mi upřímně bude jedno za kolik ho prodám. Navíc se jedná o firemní. Jsem s technikem domluvený na dnešek, ale asi by nebylo od věcí si vyžádat nějaký předběžný kalkul opravy pro přehled. Platím docela velké havarijní, spoluúčast je 5%, pokud by oprava byla za těch 80-100k, tak by to nebyl problém(pokud chápu ten princip spoluúčasti správně), ale právě očekávám, že pojišťovna se bude cukat a dělat problémy. Ani se mi nespojil likdvidátor, aby zdokumentoval stav auta(kromě toho emailu), takže všechno bude na domluvě servisu(je to smluvní servis) s Uniqou. Zase nejsem takový blázen, aby tam hodil auto a čekal co z toho vyleze. Každopádně děkuji za komentář.
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od honziss »

Co vim ja, tak kdyz je servis smluvni s pojistovnou, tak zadnej likvidator nikam nejezdi a jen mu poslou fotky maximalne.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od M.Z. »

Ještě je možnost výplaty rozpočtem a udělat opravu jinde, pokud máš pocit, že je suma přehnaná.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od pavproch »

Jenom dodatek: pokud je vlastník auta plátce DPH a je tam přímá úhrada opravy pojišťovnou tomu, kdo to opravoval, musí vlastník zaplatit DPH, pojišťovna uhradí jen cifru bez DPH.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od retron »

rozpočet se nevyplatí dají vždy méně, pokud je to novější auto je vždy lepší kombinace autorizák a fakturu proplatit rovnou pojištovnou
mesyas
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24 črc 21:04

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od mesyas »

Taky jsem zjišťoval, že přes rozpočet se to nevyplatí. S DPH budu počítat. Jde mi hlavně o to,co je pro mě snadnější. Rozhodně bych se nechtěl honit a dožadovat se pojišťovny proplacení faktury(pokud se budou chtít na něco vymluvit, jestli to možné vůbec je, k čemu by potom byl havarijní pojištění, když ne na tohle?), kdyby po mě servis chtěl po opravě plnou cenu. I když říkají, že fakturu proplatí pojišťovna a já při přebírání jen spoluúčast(a případně DPH), což by bylo fajn, ale radši se připravuju na nejhorší varianty.

Nemám s tímhle zkušenosti, proto se radši ptám a zjišťuji další varianty nebo možnosti při jednání. Děkuji za každý názor.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od mmira »

mam u uniqy celou radu aut, resil jsem pres ne celou radu pojistnych udalosti a nikdy nenastal jediny problem.

nejlepsi a nejjednodussi scenar je nechat celou vec vyridit servis.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: menší nehoda, rady od zkušenějších

Příspěvek od ctrl_j »

Pojistovna ma okruh smluvnich servisu kam te posle a ten servis pak dela prostrednika mezi tebou a pojistovnou. Tzn. likvidator pojistovny auto videt nemusi, smluvni servis vsechno nafoti a naposila na pojistovnu. Nasledne by dle rozsahu poskozeni mel urcit co se bude opravovat a stanovi pribliznou vysi ceny. Tohle ta pojistovna odsouhlasi a pak teprve se opravuje.
Nasledne to pojistovna zaplati rovnou servisu a ty si jen proti uhrade spoluucasti jdes pro auto.

Jediny co ty si musis pohlidat je prace servisu.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět