Opel Zafira - prosím o pomoc

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
OpelZafira
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22 srp 06:18

Opel Zafira - prosím o pomoc

Příspěvek od OpelZafira »

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu...

Auto: Opel Zafira 2.0, 74kw, 2003, model 2004

Kým je motor studený, auto normálne naštartuje. Problém nastáva po cca 10-15 km, kedy sa zobrazia kontrolky (kontrolka na obrázku označená šípkou a autíčko s kľúčom). Auto prechádza do núdzového režimu, stráca otáčky a je prakticky nefunkčné.

Vie mi niekto poradiť, čo to môže byť? Baterka je nová, vymenený je aj snímač chladenia motora.

Ďakujem
Přílohy
post-7407-0-80558000-1339588406_f33cb66.jpg
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Opel Zafira - prosím o pomoc

Příspěvek od jirka87 »

1) Hledej sám
2) Hledej vždy v angličtině (pomůže google translator)
3) Kde je ta kontrolka "autíčko s klúčom" ? (česky imobilizér) - vidím tam chladič s hvězdičkou (větrákem)
4) Tady máš výsledek

http://new.fatare.com/vauxhall-vectra-d ... t-working/

"Electronically controlled engine cooling" Takže zřejmě se ti to buď přehřívá, nebo neukazuje teplotu vůbec (to musíš vědět ty) a čidlo teploty vody je v řiti, nebo máš šotka v elektrice.

Nejlevnější možné spolehlivé řešení je podle mě navštívit BOSCH servis, diagnotstika, nechat si potvrdit kde je závada a tu odstranit buď tam, nebo sám doma.Je ale fakt, že je mi divné, že by tě teplota chladící kapaliny hodila do nouzáku. Na druhou stranu proč ne, alespoň s tím člověk nepojede jak debil...Nevím...Opla jsem měl naposledy před 12lety a to měl motor Isuzu, takže víc neporadím.

P.S : Ještě jsem našel, že to má nějakej modul u sahary na řízení větráku atd...a ten může být v řiti.
Odpovědět