Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od pavproch »

Dovolím si tomudle tématu dát samostatné vlákno.... myslím, že před nadcházejícíma prázdninama bude vícero lidu mít podobné dilema....

30. června (sobota, den kdy asitak v "půlce" Evropy začínají letní prázdniny) pojedu z Grenoblu (FR) domů do CZ zapadákova....

Kterou "dálniční" trasu zvolit?

Grenoble - Annecy - průjezd CH (Ženeva, Lausanne, Basilej) a pak na sever po německé A5 až na A6 a po ní do CZ

nebo

po FR dálnicích: Grenoble - Lyon - Besancon - Mulhouse - německá A5 a pak dále už stejně jako výše (A6 do CZ)

???

CH vignetu mám, že za průjezd FR zaplatím cca 50 EUR mi nevadí...

Jde mi o to, která z těch tras má menší šanci být ucpaná..... (pojedu sice "proti hlavnímu proudu směr jih" ale i tak očekávám zácpy)

Z Grenoblu pojedu okolo 10:00 dopoledne.... čili po A6 se na českou D5 nedostanu dřív jak ve 20:00 nebo později, a to už by na "zpomalený" průlet po rozestavěné D1 mohl být relativně klid....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od honziss »

Ja to mam z L2A najety (v zime i lete) tou horni trasou napric CH kdyz neni na dalnici naka apokalypsa a vyhnes se krizeni u Norimberku ve spickach, tak to jede. Evropani migrujici na jihovychod se vetsinou zacinaj zasekavat az kolem Mnichova a byt dalnice pres CH je plna skoro vzdycky, tak to tam sice pomalu, ale furt jede.

Rozhodujici je nacasovani, ja bych vypadl ze strediska kolem 10h, usadil se nekde na plazi v Annecy na celej den, pak dal vecu a vyrazil, do nemecka prijedes o pulnoci, proletis ho jako nic, to stejny CR a rano ses doma.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od pavproch »

Dík za postřehy.

Já právě mám zkušenost, že dálnice v CH jsou v sobotu vždycky strašně plné, proto mám strach že v tu první sobotu prázdnin to bude stojící peklo, proto se spíš kloním k té FR variantě.

Ten odklad asi nepůjde, po nemoci nejsem schopen řídit celou noc..... proto pojedu přes den a jen dojezd domů večer/na noc (doufám, že do půlnoci budu doma)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od jerry »

PP, osobní zkušenost aplikovatelná takřka kdekoliv je, že pokud pojedeš proti hlavnímu proudu dovolenkářů, tak bys neměl mít výraznější problém.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od pavproch »

JJ, zásadně chčiju proti větru.... :D

Asi spíš zvolím ten průlet FR.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od driver »

1) Rekonstrukce hotova. Norimberk už lítá v poklidu.
2) Sezóna již začala. Letos díky nástupu léta již na jaře je už nyní kapku hustější provoz turistů.
3) Provoz je pomalý. Je to subjektivní, ale můj pocit je, že je mnohem více ignorantů špérujících i nejrychlejší pruh a mnohem více kamiónů které už ale totálně nemají kde zastavit a v noci zacpou VŠUDE parkoviště i pro osobáky a nemají problém k vůli tomu jet i přes trávu nebo obrubníky.
Doporučuji se na to psychicky připravit, že i na oběd v 14:30 u McD čekáš 25minut... :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od Snowman000 »

Ja viem, ze toto bude trochu tazke na realizaciu, ale predpokladam, ze PP nepojde sam...

Takze PP poprosi Juniora aby si na svojom Vifone/Androide stiahol aplikaciu s nazvom WAZE, naklikal tam destinaciu a robil navigatora ;;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od EL_XEL »

Já bych se teda taky trošku ohradil proti ježdění přes celou noc, to je recept na rozhozené vnitřní hodiny (následující den až dva stojí za houby) a kandidát na mikrospánek kolem druhé/třetí v noci.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od Stepan »

V pondělí jsem páchal takovej drobnej republikovej přelet, s tím, že v Praze jsem musel bejt v 8 ráno. Mohl jsem se buď v noci vyspat, vstát brzo ráno a jet, nebo jet v noci a dospat se někde u pumpy (v Praze jsem musel fyzicky být, nicméně jsem nemusel vypadat příliš vábně ani vyvíjet přehnanou mozkovou aktivitu). Tak jsem si řek, že radši pojedu v noci, než abych ráno trnul v nějaký koloně.

Před Prahou, v půl čtvrtý ráno, kolona na třičtvrě hodiny, jsem myslel, že se poseru :(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kterou trasu zvolit (vs. začátek prázdnin) ??

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, pražáci, prosím o radu - to zúžení na D1 před vjezdem do Phy (teda na obchvat Phy) - bude tam kolona fčíl v pátek kolem šesté / sedmé večer? Pojedu první etapu cesty na lyže (spím v Pilzni)... esli nemám na 90 odbočit na I/34 na PE a TA a potom I/19 do Plzně.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět