rozvášněný děda

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
NUMLOK
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 24 dub 16:47

rozvášněný děda

Příspěvek od NUMLOK »

Dnes při jízdě ve velice úzké jednosměrce, s podélným parkováním po obou stranách, mi řidič vozidla náhle najel do vozovky (z nějakého důvodu, z parkovacího místa couval, tudíž mě asi neviděl v zrcátku). Nepoužil blinkr ani jiné upozornění, couvání jsem si všiml až po rozsvícení parkovaček a následném prudkém couvání. Jel jsem cca 30, začal jsem ihned brzdit, zastavil se kousek za ním, s tím že pán nadále couval, tak jsem zatroubil a začal taky couvat... na což pán vylez a začal nadávat s tím že měl přednost, jelikož už v době kdy jsem troubil měl celých cca 20cm auta ve vozovce, na což jsem opáčil že couvat začal když jsem byl cca 10 metrů za ním... Takže mě značně omezil v jízdě, nepočítaje to, že kdybych nezatroubil a nezačal také couvat, by do mě najel, cesta nebyla upraveno žádnou speciální, nebo dodatkovou tabulí, pouze bílou čarou vyznačují místa vhodná k parkování... Bohužel jsem vezl spolujezdce velice znalého problematiky, který v životě neřídil, ale začal mě poučovat o mé chybě. Proto bych se rád zeptal vás, kdo byl v právu, popřípadě mě poučit. Děkuji
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: rozvášněný děda

Příspěvek od Shr3k »

2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: rozvášněný děda

Příspěvek od EL_XEL »

NUMLOK píše:Dnes při jízdě ve velice úzké jednosměrce, s podélným parkováním po obou stranách, mi řidič vozidla náhle najel do vozovky (z nějakého důvodu, z parkovacího místa couval, tudíž mě asi neviděl v zrcátku). Nepoužil blinkr ani jiné upozornění, couvání jsem si všiml až po rozsvícení parkovaček a následném prudkém couvání. Jel jsem cca 30, začal jsem ihned brzdit, zastavil se kousek za ním, s tím že pán nadále couval, tak jsem zatroubil a začal taky couvat... na což pán vylez a začal nadávat s tím že měl přednost, jelikož už v době kdy jsem troubil měl celých cca 20cm auta ve vozovce, na což jsem opáčil že couvat začal když jsem byl cca 10 metrů za ním... Takže mě značně omezil v jízdě, nepočítaje to, že kdybych nezatroubil a nezačal také couvat, by do mě najel, cesta nebyla upraveno žádnou speciální, nebo dodatkovou tabulí, pouze bílou čarou vyznačují místa vhodná k parkování... Bohužel jsem vezl spolujezdce velice znalého problematiky, který v životě neřídil, ale začal mě poučovat o mé chybě. Proto bych se rád zeptal vás, kdo byl v právu, popřípadě mě poučit. Děkuji
Tohle je jedonduché, v momentě, kdy couvá, musí dávat přednost v podstatě všem.
Odpovědět