Policejní kontroly a měření

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od ctrl_j »

bojler píše:To by bylo to poslední, co bych cyklistům vyčítal.
No vidis to, vtip je v tom, ze je tam nastavena dost velka hranice. Tedy v prvni rade osoba, ktera si poridi z vyroby takto vykonne kolo musi absolvovat autoskolu, ziskat ridicske opravneni a existuje tak znacne vyssi sance, ze bude ta pravidla i ovladat.
Motokolo jako takove musi mit schvaleni k provozu, zaplacene povinne ruceni a pridelenou RZ.

Takze tohle „nevinne“ chipnuti posila takoveho jezdce do ilegality v mnoha smerech. Fakticky se to jizdnimi vlastnostmi vyrovna klasickymu pinckovi, akorat to nesmrdi, vypada to furt jako kolo - takze bude tendence se s tim pohybovat blizko lidi a nejvetsi zakernost je, ze se to proti nejakymu pinckovi dramaticky snadneji obsluhuje - tudiz na to poleze kde kdo.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

zítra startuje "speedmaraton", takže bacha ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od bojler »

HondaMan píše:Ano i ne. Pokud jedeš lesem 50, tak je to každému jedno. Průšvih jsou duchny letící 40+ po cyklostezce, na 30kg těžkém kole, které příliš nebrzdí a pocitem "vždyť mám jen kolo"
To je tady u nas uplne normalni a je jedno, jestli ten "cyklista" sedi na obycejnem nebo elektrokole. Tady jsou lidi prece na dovolene, tim padem serou na vsechno a na vsechny. Vetsina z nich je pravdepodobne i ozrala. Jdes v lese po polnacce, sporadane s ditetem po prave strane a s pristupem "nas mnogo" jedou proti tobe vedle sebe a musis uskakovat. Z kopce jezdi uplne jako kokoti a je jim uplne jedno, ze na stejne trase chodi lidi pesky vcetne deti. Dulezite je mit dres, drsne vypadajici kolo a v hlave nasrano.

Vetsi pitomci jsou asi jenom matky s kocarkem, ktery strkaji do prechodu a bezci, kteri se za zadnych okolnosti nemuzou zastavit, ani na cervenou.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od pavproch »

Tak. Speedmarathon mě nějak minul či co, neska ca 600km skrz CZ, převážně D a I.tř (vč. "nenapodobitelné" I/35) a vůbec tento týden asi 2500km skrz naskrz CZ a měření NULA (kromě stacionárů). Neska byly dva Supy Ka - jednou stáli na Benzině (Gajer - já tam taky stál pro BA98NA) a jednou na výjezdu z Fridexu směr Frýdlant (jak je ta objížďka křížení s budoucí dálnicí) - byla tam nehoda, byli u toho.

Akoráth sem to nějak na sjezdu k Barandovskému mostu v Pze neuhlídal a paní na mě houkla po jednom z těch měřených úseků "průměr 56" - to sem zvjedaff, esli něco přinde.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nelze všechny pumpičkáře házet do jednoho pytle plného zevních mužských genitálů, ovšem mnozí se opravdu chovají dost bezohledně a co se týče konzumace alkoholu, když člověk vidí všudypřítomné brlohy nabízející chlastofetkám jejich neodolatelnou drogu a slyší řev cyklounů na silnici/stezce, není se vůbec čemu divit.
A je pravda, že se v poslední době množí pohodlní é-býkeři rychleji než kvasinky, ale že by to nějak citelně ovlivňovalo jejich způsob jízdy nebo ohleduplnost vůči ostatním je velmi nepravděpodobné; a další restrikce a buzeraci tady rozhodně nepotřebujeme, už tak je tu fest přefízlováno.

Stejně tak ale můžeme nadávat třeba na chodce jako jsou zevlující skupiny většinou děcek, mládežníků, důchodců nebo třeba kvočen s kočárky, které postávají nebo lezou jak lemry po celé šíři cesty a neuhnou do poslední chvíle, kdy už cyklista skoro stojí snažíc se udržet denní dávku hlasitě (a adresně) pronášených vulgarit v rozumných mezích.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Tak. Speedmarathon mě nějak minul či co, neska ca 600km skrz CZ, převážně D a I.tř (vč. "nenapodobitelné" I/35) a vůbec tento týden asi 2500km skrz naskrz CZ a měření NULA (kromě stacionárů).
Neska zase zrychlený průlet od nás do Pilzně (u nás okresky, pak D1 do Pumpolce a dál I/19 až do města piva) a krom úsekovek na D1 jenom jednou Ka, když sem u Vyškova prolítával okolo dálniční benzinky (asi tam stáli s bradavicou on) , jinak (v mém směru) opět NULA měření (v protisměru na příjezdu do Holešova stáli s trojnožkou a pistolí na ní).

Uvidím / uslyším, jak zítra až pojedu dom (stejná trasa, ale všední den)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
prying
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 07 črc 20:43

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od prying »

Byli jenom v pátek. Zbytek víkendu už odpočívali.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od rhinos »

jojo.
v patek byly v Plzni jen na obvyklych mistech. Nahore na Kosutku kde by uplne normalne mohla byt 70 a nemelo by to dopad do poctu nehod a mrtvol ani o 0.00000000001% a pak u nas v obci na tahu na Plasy :-)

Dnes jsem absolvoval mou oblibenou trasu na Kadan pres Chysi a Valec a ani tuk :D
Citroen C4 GP
prying
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 07 črc 20:43

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od prying »

Já v pátek mezi Děčínem a Prahou chytil asi pět. Pokaždé stali na očekávaných místech a připadalo mi, ze extra aktivitu nevyvíjí. Pravděpodobně jenom čekali až jim pípne zařízení.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od pavproch »

Neska zrychlený přesun z5 dom (stejná trasa: Pilzeň I/19-D1-okresky) a .... Ka nic, 2x lejzr (obec Teslíny na I/19 a průjezd II/150 Bystřicí pod Hostýnem), ani v jednom případě sem neviděl kdo, odkud a čím po mně pálil (protože P950, tak ani nevím jestli zepředu nebo zezadu) a doufám, že sem to v obou přypadcích za ty 4 kukundy ubrzdil.... může od lejzru přijít fotka/předvolání nebo je to vždy samosběr?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět