Policejní kontroly a měření

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od bojler »

ctrl_j píše:Je to fake news. Zadna automatizovane (a uz vubec ne automaticke) mereni se tam nekona. Kempi tam akorat operativne MP s laserem.
Tak panove praktikuji automatizovane mereni tak, ze postavi trojnozku, privazou pro jistotu tycce znacky a sedi tam kousek dal schovani v aute. Pro znale mistnich pomeru - uz nedava dane auto boticky, ale hlida trojnozku. Tak se vybere vic.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

Automatizované měření bez obsluhy?? :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od bojler »

Slovo samospoust by bylo asi moc sofistikovane. Ale jestli je toho ten radar schopny, to nevim.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

Jistě - laser disponuje režimem automatického měření a dokonce jsem to viděl i používat.
Pod slovem “automatizovaný” si ale představuji něco jiného.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od bojler »

Na tu samospoušť si navlíknou automatizované měření. Stejně jde jen o to, aby se dostal hopsa hejsa starosta do Senátu. Už se těším, až potkám známou na úřadě při podání vysvětlení.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od oxik »

Chlapi co je tohle zač (obec Češnovice)? Genevo to v dtb má, stejný je i ve Všechově u Tábora. Měří to a pokud ano, jaká technologie? Dík
Obrázek
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Weeper »

řidičBOB píše:Jistě - laser disponuje režimem automatického měření a dokonce jsem to viděl i používat.
Pod slovem “automatizovaný” si ale představuji něco jiného.
Bohužel, ustálená judikatura mluví jinak.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

No, to je jenom otázka obhajoby...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Weeper »

Ikdyž jsem asi úplně nepochopil tvou poznámku, tak - ano, vím, že u nás není precedenční systém práva, ale přecijenom čim se jde výše, tím spíše se uchylují k právnímu postoji vyšší instance. První instance je člověk vinnen, pokud nemá štěstí na úředníka nebo z toho necejtí průser z minulosti nebo vzhledem k osobě údajného přestuce ztrátu času, druhý není tolik motivovaný na výsledku řízení a má vyšší povědomí atd.

Rád bych našel ten nejhlavnější judikát, ale aktuálně nemám sílu. Ale jak to díky Kocourkovským firmičkám (a že už to na mě budí dojem, že soudce vytáčí dost) bývá - to, co předvedli u automatického technického zařízení bez obsluhy a osobě zemřelého mezi datem spáchání přestupku a projednáním u SprDele/nyní přestupku provozovatele, tak mi hlava nebrala.

Obecně šlo o to, že soudy opakovaně rozhodovali tak, že automatický technický prostředek bez obsluhy není jen úsekovka/miniúsekovka/ramer v budce/kamery na červenou, ale i radar nastavenej na auto režim, kterej v blízký době nastavili a jsou mu fyzicky přítomní, ale auto nezastaví. To už mohli rovnou rozhodnout, že pod ATP spadá zmáčknutí spouště na laseru, protože zbytek musí automaticky změřit to měřidlo bez obsluhy. :D Naopak u zemřelého stačilo, že orgány otravovali příbuzné, ty vypověděli, že dotyčný ležel na lůžku a řídit nemohl, protože proto a stačilo. Provozovatel nezajistil bla bla bla... 8-x Doba prostě právnímu státu moc nepřeje.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

něco z D, kde se pokuty evidentně sčítají :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět